Poprzedni temat «» Następny temat
Amfibia nie działa
Autor Wiadomość
bandi 
Właściciel Pola Ryżowego

Pomógł: 19 razy
Wiek: 41
Dołączył: 07 Kwi 2016
Posty: 2377
Skąd: Warszawa
 #1  Wysłany: 2020-10-21, 20:13   Amfibia nie działa

Mam dziwny przypadek z amfibią - jeżeli jest noszona lub siedzi w rotomacie to cały czas chodzi, chociaż robi opóźnienie ok. 5-10 min na godzinę.
Jak tylko się ją odłoży to zatrzymuje się dosłownie po kilku minutach (stąd mogą też być te gigantyczne opóźnienie podczas noszenia, bo pewnie się co jakiś czas zatrzymuje).
Podczas nakręcania koronką po ok. 3-5 obrotach słychać "pyknięcie" - jakby coś odpuszczało (sprężyna?) dźwięk trochę podobny do tego jak mechanizm przerzuca datę.
Automat też nakręca, bo jak się pobuja to przez kilka minut chodzi - tak jak przy ręcznym nakręcaniu.
Mechanizm to 2416B automat.

Majster u którego byłem nie może sobie z tym poradzić (albo mu się nie chce) - twierdzi, że jest ok (sic!) bo u niego w rotomacie (czy tam cyklomacie) zegarek chodzi, a pyknięcia, stwierdził, że wydobywają się z tej gibającej się koronki pomimo tego, że pyknięcia słychać w środku mechanizmu. Trzeci raz nie chce mi się do niego iść...

Podsumowując długi i nudny wywód: może ktoś z Was wie co może być przyczyną tej usterki i może dam radę ją sam usunąć albo może znacie jakiegoś zegarmistrza w Warszawie, który ogrania więcej niż wymianę baterii.
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #2  Wysłany: 2020-10-21, 20:37   

Prawdopodobnie masz pękniętą sprężynę, i to gdzieś na początku.
_________________
 
 
bandi 
Właściciel Pola Ryżowego

Pomógł: 19 razy
Wiek: 41
Dołączył: 07 Kwi 2016
Posty: 2377
Skąd: Warszawa
 #3  Wysłany: 2020-10-22, 08:22   

Czyli samemu nic nie zdziałam :(

ALAMO, Dzięki pifko
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum