Poprzedni temat «» Następny temat
Zegarek jakiś przydałby się :")
Autor Wiadomość
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #16  Wysłany: 2010-09-29, 20:41   

:lol: I to jest słuszna koncepcja.
_________________
 
 
Spinner 
burak i melepeta



Pomógł: 25 razy
Wiek: 52
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 7497
Skąd: Zielona Góra
 #17  Wysłany: 2010-09-29, 23:27   

No to ja polecam SG 177 - dzis foty w nadgarstkowych... :wink:
 
 
bow 
Klon Właściciela Pola Ryżowego
Wujek/Zbok brązowy


Pomógł: 62 razy
Wiek: 51
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 14239
Skąd: Toruń
 #18  Wysłany: 2010-09-30, 10:55   

A ja SG 222, szczegolnie, ze mam ochote sprzedac.
_________________
Dziewczyny lubią brąz zapraszają :twisted:
 
 
GrzesKowal 
Ryżowy
Grzesiek


Wiek: 55
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 507
Skąd: okolice Sanoka
 #19  Wysłany: 2010-09-30, 11:02   

bow napisał/a:
A ja SG 222, szczegolnie, ze mam ochote sprzedac.


i to jest właściwa postawa członka pa..., forum.

A dla kolegi Augusta , przysłowie ludowe:

jak nie spróbujesz, to sie nie przekonasz
w gwarze :
jak sie nie wywrócis, to sie nie naucys
i w dialekcie "noworuskim"
kak nie wyjebioszsa , to nie naucziszsa

howk
_________________
kirowskije, deluksiak, wostok, wiosenna slawa, WM, traveler, parnis, cyma, crawford, omega i jeszcze kilka
 
 
Janek 
Ojciec Założyciel
Chilloucik


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 7 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2010
Posty: 5768
Skąd: ta Pani tutaj?
 #20  Wysłany: 2010-09-30, 18:06   

Ten Louis Dubucostam to chronograf Sea Gulla z innym napisem na tarczy.Cala reszta jest taka sama.A werk dokladnie ten sam co w Air Force (-;
_________________
"Let's plot log against log. It's a physicist's favourite plot, since everything looks straight... "
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #21  Wysłany: 2010-09-30, 18:57   

Heniek Pogromca napisał/a:
Ten Louis Dubucostam to chronograf Sea Gulla z innym napisem na tarczy.Cala reszta jest taka sama.A werk dokladnie ten sam co w Air Force (-;


+1. O to mi dokładnie chodziło.
 
 
August
[Usunięty]

 #22  Wysłany: 2010-09-30, 23:21   

Się narobiło. Kolegom węszącym zaczepki, czy nieakceptujących stylu - polecam herbacię z meliski, albo - jak tu poczytałem łazanki. :lol: (to oznaka gościnności czy pokaz siły bo kolega na żółto, czyli ani chybi ważna persona)
Dzieki za zainteresowanie. Do parnisów ładnych sporo tematów tu przeciez czytanych - o tych cudach mnie zraziło.
Louis Dubucośtam odpada ze wzgledu na pompatycząa nazwę związaną z zupełnie niczym.
Więc jak jest? Werk chrono w Airforce, taki jak w Dubucostamie, jest tak dobry jak Parnisowy czy na szczęscie nie? - i proszę koledzy oszczędźcie mi wykładów, że to pojedyncze sztuki, że drobnostki. Zdania nie zmienię. Chcę kupic zegarek - i jako przywyczajony do kwarców - po prostu go nosić, a nie biegać po zegarmistrzach (o ile w okolicy mam innych niż bateryjkarze) i prosić o usunięcie "drobnych" usterek.
Pzdr i z góry ukłony w podziekowaniach.

Edytuję" kolega nie na żółto, a na łososiowopomarańczowo. :wink:

A te Sg 222 co to?
Dzieki Svedos - nie wiem czemu, ale ten temat o AF1963 mi umknął.
Ostatnio zmieniony przez August 2010-09-30, 23:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Rudolf 



Pomógł: 112 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #23  Wysłany: 2010-09-30, 23:34   

August włącz się do gry i pokaż co ci się podoba , albo jaki styl preferujesz . Na razie to kumotrzy wybierają zegarek dla siebie ;) i za ciebie , a to nie oto chodzi raczej ?. Ci co mają takie żółty ( ja widzę pomarańczowy) to zarząd aka administratorzy , zielony to moderatorzy , kolorowe nicki mają ci co należą do swoich personalnie utworzonych grup , normalny czarny kolor mają użytkownicy. Te pomarańczowe nicki to się nie czepiają jak nie widać potrzeby lub po prostu dbają by nikt nie naruszał spokoju Sahary w tej kuwecie ;)

Osobiście nie znam marki Dubocośtam Parnicośtam lepiej nawet Rolecośtam albo Omecośtam ...
August napisał/a:
Pzdr i z góry ukłony w podziekowaniach

I ja także pozdrawiam !
_________________

 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #24  Wysłany: 2010-10-01, 08:40   

Augustcośtam :mrgreen: :razz: :wink: , werki do AF1963 i werki do Parnisów produkuje ta sama firma, czyli Sea Gull. Jak pewnie zauważyłeś werk w AF to chronograf kalibru ST 19, z kolei werki w Parnisach to głównie automatyczne ST 25 w różnych komplikacjach oraz mechaniczny ST 36 czyli tzw asianunitas.

A co do usterkowości tych werków, to i owszem zdarzają się usterki , ale praktycznie werki są ich pozbawione, tutaj na forum opisano może dwa lub trzy przypadki kiedy winowajcą usterki był werk, zazwyczaj usterki wynikają z niechlujnego montażu innych podzespołów, a to wskazówka haczy o wskazówkę, a to źle zmontowana koperta. Jak sobie poczytasz inne fora, podobne wpadki występują w zegarkach "bardziej prestiżowych" firm.
_________________
 
 
maciek
[Usunięty]

 #25  Wysłany: 2010-10-01, 16:29   

August jak na razie :wink: broni się zaciekle przed wszelakim ZUEM. :mrgreen:
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #26  Wysłany: 2010-10-01, 17:04   

August napisał/a:

Chcę kupic zegarek - i jako przywyczajony do kwarców - po prostu go nosić, a nie biegać po zegarmistrzach (o ile w okolicy mam innych niż bateryjkarze) i prosić o usunięcie "drobnych" usterek.


No to sobie odpuść. I mówię śmiertelnie serio.
Żródłem zaopatrzenia w chińskie zegarki z wyższej półki jest Taobao - ichnie Allegro. Wypadkowość w kupowanym u nich sprzęcie jest więcej niż duża, zaś możliwość ew. wymiany czy reklamacji - mała. O ile to lata koło pióra ludziom którzy mają o tym jakieś większe pojęcie, bo dla mnie to nie jest problem zainwestować 50 zł w zegarmistrza żeby postawił na nogi rewelacyjny zegarek kupiony za psie pieniądze - o tyle z tego co piszesz dla ciebie to już będzie problem. Udaj się zatem do najbliższego salonu i nabądź drogą wymiany znaków płatniczych NBP jakąś Adriaticę - zawsze będziesz mógł mówić że ma chińskie serce ;-)
 
 
TowRoupas 
Właściciel Pola Ryżowego


Pomógł: 12 razy
Wiek: 34
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 2139
Skąd: Warszawa
 #27  Wysłany: 2010-10-01, 17:22   

+1 Alamo

Właśnie miałem zaproponować jakiegoś japończyka ;) Masz pełno seiko, citizenów, orientów - jest w czym wybierać - mechanizmy to woły robocze nie do zajechania, kontrolę jakości mają na wysokim poziomie więc jak kupisz raczej nie będzie powodów do ganiania po zegarmistrzach... :cool:
Szczególnie, że nie zależy Ci na chronografie mechanicznym (stawiasz je na równi z normalnymi automatami - a nawet automaty wyżej bo nie trzeba nakręcać) który jest najtańszy na rynku.
A w japońskich same proste automaty :) lub kwarce
_________________
Marcin


-----------------------------------------------------------
G. Gerlach - polskie zegarki
 
 
August
[Usunięty]

 #28  Wysłany: 2010-10-03, 18:25   

No tak - sporo postów. Niektórzy jak Matyr czy Hotwax nie zauważyli, że mam faworyta. Chciałem się jedynie upewnić, czy zwiększyć stan pewności, że werk w AF 1963 bedzie lepiej dopracowany - czy jak wynika z innych wyjaśnień - -zegarek będzie lepiej poskładany niz Parnisy. To wszystko. Styl, wyglad cena AF 1963 to jest to. Dlatego jest mi obojetne czy to wina werku, czy składania przez partacza - dla mnie - finalnego nabywcy wżne jest żeby działał bez ingerencji osób trzecich po zakupie. Czy oczekuję za wiele?
Parnisy odpadły - wyrobiłem sobie zdanie na podstawie togo co tu pisaliście. O tych AF nie jest tak dużo, a 1 ważny temat przeoczyłem - stąd powstał mój - a tu zaraz szum mocno ponad miarę.
 
 
TowRoupas 
Właściciel Pola Ryżowego


Pomógł: 12 razy
Wiek: 34
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 2139
Skąd: Warszawa
 #29  Wysłany: 2010-10-03, 18:39   

Jak Ci się podoba to kupuj!
Jak okaże się wadliwy to z odsprzedażą nie będziesz miał problemów ;)
A tak serio to na forum są dwa AF i żadnych problemów z nimi nie było (niedługo będzie kilka kolejnych egzemplarzy - poczekaj jak nie masz pewności).
:wink:

No bo jak idealnie ten model Ci się podoba to raczej nie znajdziesz nic podobnego innej marki czy narodowości ;) ponieważ jest to reedycja historycznego zegarka dla chińskiego lotnictwa - co pewnie już wiesz z tamtego tematu
_________________
Marcin


-----------------------------------------------------------
G. Gerlach - polskie zegarki
Ostatnio zmieniony przez TowRoupas 2010-10-03, 18:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
bow 
Klon Właściciela Pola Ryżowego
Wujek/Zbok brązowy


Pomógł: 62 razy
Wiek: 51
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 14239
Skąd: Toruń
 #30  Wysłany: 2010-10-03, 18:49   

Trzy są już ZUANy na forum - Kadarius, Svedos, Pisar (kolejność przypadkowa).
_________________
Dziewczyny lubią brąz zapraszają :twisted:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum