Poprzedni temat «» Następny temat
Zegarek jakiś przydałby się :")
Autor Wiadomość
August
[Usunięty]

 #1  Wysłany: 2010-09-29, 13:01   Zegarek jakiś przydałby się :")

Witajcie.
Do tej pory używałem kilkunastu szwajcarskich kwarcoków (niejednocześnie;))
Kilka rozdałem "po rodzinie" 1 zgubiłem, jeden ukradziono - ale ogolnie ze wszystkich byłem zadowolony. Nadal te o których wiem - doskonale sie sprawują. Brak zarzutów. Jednak pomyślałem o lekkim pójściu pod prąd. Kupię mechanika - ale nie Szwajcara. Każdy ma Szwajcara, mam i ja. nie jednak nie. Ruskie mnie nie pociagają - obecne zegarki rosyjskie oprócz Sturmanskie Striela są jak paskudne jak listopadowa noc, w której świat miał nieprzyjemnośc szerzej poznać Wołodje Ilicza.
Przegladam jakis czas to forum. Od razu powiem, że nie interesują mnie jakies Parnisy, mariny, Alphy itp. Sorry - ale mam o nich zdanie mało pochlebne. Twory typu jakiś Louis Dubucoś - sama nazwa rozwala jak Jean-Pierre Dzący :lol:
Myśle o jakims SeaGullu lub Beingu. Najbardziej jednak podoba mi sie ta reedycja Air Force 1963 - jeśli dobrze zapamietałem. Bardzo piękny zegarek. Ale czy dobry?
Bo włos mi sie jeży na głowie kiedy czytam co rusz w różnych watka co tam sie stało mojemu parnisu. A z tego co czytałem u Was - mechanizm w Parnisach to tez SeaGull?
Pomóżta panie i panowie. Gdzie najlepiej go kupić. Może ktoś z Was chce sprzedać - bo mimo, że może cos jeszcze innego wartego uwagi zaproponujecie to ten AF jest faworytem. jedynie ręczne nakrecanie troszke mnie hamuje.
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #2  Wysłany: 2010-09-29, 13:12   

August, wszystko masz w tym temacie.

http://www.chinawatches.pl/viewtopic.php?t=1701
_________________
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #3  Wysłany: 2010-09-29, 13:53   

Zawsze możesz się pokusić o automatyczne chrono. Cena to na razie jakieś 5 ZUANów, ale pewnie będzie drożej niedługo :lol:
 
 
TowRoupas 
Właściciel Pola Ryżowego


Pomógł: 12 razy
Wiek: 34
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 2139
Skąd: Warszawa
 #4  Wysłany: 2010-09-29, 16:14   

Po raz kolejny powtórzę - niektóre parnisy się psują albo przyjeżdżają z wadą ze względu na BRAK KONTROLI JAKOŚĆI!
Jakość podzespołów użytych w zegarku stoi na wysokim poziomie - nie do osiągnięcia przez zegarki z innych krajów w tej cenie.
Twój wybór bardzo fajny a pod koniec wątku podanego przez Svedosa masz informacje gdzie go można dorwać i za ile.
_________________
Marcin


-----------------------------------------------------------
G. Gerlach - polskie zegarki
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #5  Wysłany: 2010-09-29, 16:18   

Wiesz, mnie śmieszy np. nazwa Patek. Bo brzmi jak wino patykiem pisane. Ale to nie znaczy, że deprecjonuję zegarki tej firmy... :evil:

Twój post zawiera kilka przeinaczeń, kilka zakłamań, kilka złośliwości. Chyba nie jest to dobry wstęp.
Ostatnio zmieniony przez Blaz 2010-09-29, 16:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
andre
[Usunięty]

 #6  Wysłany: 2010-09-29, 17:50   

Blaz-każdemu wolno lubić co mu się żywnie podoba.Jeśli nie interesuje go pewna grupa zegarków to jego sprawa. I tak nie wiadomo czy przypadnie mu do gustu specyficzna atmosfera :-) tego forum.
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #7  Wysłany: 2010-09-29, 17:55   

Lubić, owszem. Mnie chodziło o coś zupełnie innego, o pewien styl. :wink:
 
 
andre
[Usunięty]

 #8  Wysłany: 2010-09-29, 17:58   

Styl nam jest obojętny prawda? Za wyjątkiem tego by zaakceptować nasz swojski ,ogólny na własnych łazankach wyhodowany.
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #9  Wysłany: 2010-09-29, 18:00   

Nie, nie jest nam obojętny. CW powstało właśnie jako sprzeciw przeciwko pewnemu stylowi. Stylowi wyśmiewania pewnych zegarków z powodów kompletnie absurdalnych.
Ostatnio zmieniony przez Blaz 2010-09-29, 18:02, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #10  Wysłany: 2010-09-29, 19:45   

Ja tam jakoś zaczepnie postu Augusta nie odebrałem, bardziej w duchu ekumenicznym - no nie pasuje mu Parniak, to nie pasuje. Rzeczywiście skala wadliwości egzemplarzy jest spora, sprawą drugorzędną jest z czego wynika.
Tyle że może się nieprzyjemnie ździwić idąc w 2-4 razy droższe chińczyki. Marna kontrola jakości to jest standard, że wspomnę tylko że na znane mi 4 Pekiny - cztery przyjechały z wadami, w tym jedna z wad to był kompletny chaos w mechaniźmie. Smokowy S-G też przyjechał w tragicznym stanie. Trzeba sie z tym pogodzić, albo odpuścić.
 
 
Spinner 
burak i melepeta



Pomógł: 25 razy
Wiek: 52
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 7497
Skąd: Zielona Góra
 #11  Wysłany: 2010-09-29, 19:56   

No Blaziczku, łazaneczkę łyknij i czeresienką przegryź... :mrgreen:
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #12  Wysłany: 2010-09-29, 19:59   

Przegryzłem i nadal
Cytat:
mam zdanie mało pochlebne
:twisted:
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #13  Wysłany: 2010-09-29, 20:03   

Se wciągnij szczyptę majeranku
_________________
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #14  Wysłany: 2010-09-29, 20:04   

Wciągnąłem. Wyostrzyło mi odbiór. :twisted:
 
 
maciek
[Usunięty]

 #15  Wysłany: 2010-09-29, 20:07   

a tam, nie ma co się od razu źle nastawiać. Naszą, a raczej Waszą :mrgreen: , boście fachowcy, rolą jest kolegę Augusta wspomóc w rozwiązaniu problemu, a nuż się uda go całkiem przeciągnąć naszą Ciemną Zuą Stronę? :twisted:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum