Napaliłem się ale...który?
Odpowiedz do tematu

: Napaliłem się ale...który?
Hej

Napaliłem się na te "Aloxy" od Vicka (odniesienie do modelu scyzoryków z rękojeścią taką jak tarcza w tych zegarkach) i to z metalową bransoletą i chyba kupię ale jestem rozdarty pomiędzy dwoma kolorami.

1. Niebieski



2. Czarny


Niebieski bo ostatnio bardzo mi się niebieskie podobają i pamiętam, że z kwarcowych wersji z gładką tarczą (miałem obie) to własnie niebieska była ładniejsza.

Czarny bo wydaje mi się bardziej spójny, tylko czarne i białe na tarczy z ożywiającą czerwoną końcówką sekundnika. Nawet biały datownik pasuje do białych indeksów, wskazówek i wypełnienia logo na 12 -tej a czarna czcionka daty do pasuje do tarczy.
Czarny jest też bardziej kontrastowy, spodobał mi się tak bardzo po obejrzeniu tej recki:
https://www.youtube.com/watch?v=qp2y1-SfXEM

W niebieskim ta czcionka jest jedynym czarnym elementem w tarczy i psuje mi odbiór całości.
Wiem, że na łapie nawet tego nie zauważę ale diabeł tkwi w szczegółach ;)
Zresztą spójrzcie na fotki w pełnym powiększeniu powyżej.

Jest jeszcze fakt, że I.N.O.X. z mechanicznym werkiem w zasadzie kłóci z tym wszystkim, co to w tym modelu tak reklamowano czyli prawie niezniszczalną trwałością tego zegarka.
Czołgiem nawet po nim jeździli ;)
Automat...wiadomo, pukniesz za mocno i po ptokach.
No ale jak w swoich nurkach nie nurkuję poza wanną tak i czołgu nie mam żeby przypadkiem mi wpadł pod gąsiennicę a i poligony omijam z daleka ;)
Po prostu fajny odważnik i tyle (201 gram) :)
Do tego oba mają bransoletę z nurkowym zapięciem, na początku była taka rozpinana i wcale mi nie podchodziła.

Dodam jeszcze, że tego 45mm z bezelem nurkowym nie biorę pod uwagę, straszna kobyła to jest, miałem okazję macać i przymierzać :/

:
Niebieski cool

:
Moim zdaniem niebieski.
Ty Wojtek nie miałeś czarnego INOXa? hmmm

"It Is Possible To Commit No Errors And Still Lose."
:
Wiadomo, że niebieski :))

"Mam bardzo nieskomplikowany gust. Zawsze zadowala mnie najlepsze". Oscar Wilde.
:
Szymon napisał/a:
Moim zdaniem niebieski.
Ty Wojtek nie miałeś czarnego INOXa? hmmm

Tam w pierwszym poście napisałem - miałem oba, czarnego i niebieskiego ale na pasku, kwarcoki i z gładką tarczą ;)

:
Czarny - bardziej spójny (jw.), poza tym nie rozumiem tego forumowego zachwytu kolorem niebieskim :P

:
Mnie niebieski się bardziej widzi.

:
Machu napisał/a:
Czarny - bardziej spójny (jw.), poza tym nie rozumiem tego forumowego zachwytu kolorem niebieskim :P

No własnie w tym sedno - spójność :idea:
A teraz fora - niebieski, recki w necie - niebieski, włączysz jutuba - niebieski, tu wszyscy radzą niebieski...mam coraz większą ochotę iść pod prąd :D


Edit
Chociaż z drugiej strony wychodzi na to, ze jakby co to niebieskiego będzie łatwiej sprzedać hmmm

Ostatnio zmieniony przez Woytec 2020-05-18, 10:11, w całości zmieniany 1 raz
:
Miałem ten sam dylemat i wybrałem czarnego cool

:
Niebieski. Czarny taki smutny jakiś.

Jak Ci czarny datowniknie daje żyć, to co dopiero będzie jak zauważysz, że indeksy minutowe też są czarne?

Pozdrawiam
Eryk

We wrażeniu jakie wywieramy na innych, cena zegarka plasuje się tuż poniżej materiału z jakiego zrobione są nasze skarpetki.
:
Niebieski, zdecydowanie :)

:
Niebieski, bo kupisz czarnego, obejrzysz na żywo i znowu będziesz zmianiał, jak z kwarcem ;)

:
Erolek napisał/a:
Niebieski. Czarny taki smutny jakiś.

Jak Ci czarny datowniknie daje żyć, to co dopiero będzie jak zauważysz, że indeksy minutowe też są czarne?

Pozdrawiam
Eryk

Widziałem na powiększeniu :D
Nie wspominalem bo tak się zlewają, że nawet biorę ich pod uwagę.


rmak napisał/a:
Niebieski, bo kupisz czarnego, obejrzysz na żywo i znowu będziesz zmianiał, jak z kwarcem ;)

Tak myślisz? hmmm
Ten zegarek, automat, trochę za drogi (jak dla mnie) żeby bawić się w zmiany i tracić, jak już kupię to chciałbym, żeby został na dłużej.

Ja to nawet rozważam powrót do kwarcowego niebieskiego zamiast automatu



Sprzedałem go w sumie dlatego, że nie mogłem znaleźć dopasowanej dobrze bransolety ale ti już jest w zestawie.
Poza tym to jest jednak INOX w swej pierwotnej postaci, mało co mu może zaszkodzić :idea:
No i tańszy jest... hmmm

PS
Tu nawet mi czarna data nie przeszkadzała ;)

Ostatnio zmieniony przez Woytec 2020-05-18, 11:15, w całości zmieniany 3 razy
:
Woytec napisał/a:
Ja to nawet rozważam powrót do kwarcowego niebieskiego zamiast automatu


No daje radę na tej bransolecie :P

"It Is Possible To Commit No Errors And Still Lose."
:
No wiem, wiem... hmmm

Bądź mądry kurde... :głową w mur:

Ostatnio zmieniony przez Woytec 2020-05-18, 11:20, w całości zmieniany 2 razy
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.