Umierający eco-drive
Odpowiedz do tematu

: Umierający eco-drive
Panowie,

Jest taka sprawa:

Trzy dni temu zauważyłem, że Havana nie chodzi. Położyłem zegarek na parapecie żeby złapał promiemi. Słońca za wiele nie ma, ale jednak się tam jest jaśniej niż w pudełku. Zegarek leży tam od dwóch dni i niby ruszył, natomiast wskazówka skacze co 2-3 indeksy.

Pytanie 1. Czy to oznacza, że ogniwo jest już na wykończeniu?
Pytanie 2. Gdzie kupić nowe ogniwo?
Pytanie 3. Wymiana jest równie prosta jak w przypadku baterii w klasycznym kwarcu, czy jednak lepszy będzie serwis?

"Mam bardzo nieskomplikowany gust. Zawsze zadowala mnie najlepsze". Oscar Wilde.
:
Michał,
A próbowałeś wziąć go na zewnątrz i podładować? JA bym poczekał na jakiś słoneczny moment w ciągu dnia i wyszedł na zewnątrz na kilka minut. Jak wtedy nie pomoże to bym się zaczął martwić. hmmm

"It Is Possible To Commit No Errors And Still Lose."
:
Któryś citek jak go zamorzyłem też długo tak miał z sekundnikiem.
Aż mu wreszcie ustawiłem godzinę. Wtedy się poprawaiło :D

Nie oceniaj człowieka po tym gdzie pije, ale ile może wypić! :))
:
Jak mój przyszedł (niby nowy) to w ogóle nie chodził... Chyba z tydzień leżał na parapecie i dopiero sekunda zaczęła normalnie przeskakiwać

:
To jedynie oznacza że się nie naładował.Potrzebuje zdecydowanie więcej światła i na dłuższy czas.To taki EOL...,podobnie mają starsze Tough Solary Casio.

Promaster
:
poloz go na parapecie. Jak sie podladuje to zacznie normalnie sekunda skakac. Nie ustawiaj go teraz.

"Mnogość zegarków nie zwiększy zasobu czasu." AP
:
Skacząca wskazówka jedynie oznacza że aku jest rozładowane.
Poczekaj na słoneczny dzień lub doładuj sztucznym światłem, latarka LED czy tam innym pierdem.
Powinien powrócić do życia ale nie rób tak więcej bo zdechnie na dobre
plask

rinkazki napisał/a:
... ma ktoś kod na 10% lub więcej? ...

pdrog napisał/a:
... żyję z zasadą "miej wyjebane, a będzie Ci dane"....... ;)
:
tomaliusz napisał/a:
Skacząca wskazówka jedynie oznacza że aku jest rozładowane.
Poczekaj na słoneczny dzień lub doładuj sztucznym światłem, latarka LED czy tam innym pierdem.
Powinien powrócić do życia ale nie rób tak więcej bo zdechnie na dobre
plask

O to to, dobrze kolega prawi i na razie nie ma co panikować :)

:
Spotkałem się z taką poradą że trzeba podładować sztucznym światłem a nie jak myślałem że położę na parapecie i będzie się szybciej ładował .

:
Solary, ecodrivy laduje tak ze leza w lamce nocnej z zarowka diodowa.

"Mnogość zegarków nie zwiększy zasobu czasu." AP
:
Co się będziesz stresował, sprzedaj mi i po kłopocie :))

:
Apa13 napisał/a:
Solary, ecodrivy laduje tak ze leza w lamce nocnej z zarowka diodowa.

pifko

Promaster
:
tomaliusz napisał/a:
nie rób tak więcej bo zdechnie na dobre


Mam dwa ecodrive i oba "leżą" w tych samych warunkach. Mało tego - Havane noszę o wiele częściej i to własnie ona zdechła. Poczekam i zobaczę, trzeci dzień leży na parapecie - dzisiaj jest trochę słońca więc może odżyje.

"Mam bardzo nieskomplikowany gust. Zawsze zadowala mnie najlepsze". Oscar Wilde.
:
tomaliusz napisał/a:
nie rób tak więcej bo zdechnie na dobre


Mam dwa ecodrive i oba "leżą" w tych samych warunkach. Mało tego - Havane noszę o wiele częściej i to własnie ona zdechła. Poczekam i zobaczę, trzeci dzień leży na parapecie - dzisiaj jest trochę słońca więc może odżyje.

Odin napisał/a:
sprzedaj mi i po kłopocie


To nie som tanie rzeczy :))

Ostatnio zmieniony przez Michał 2020-01-08, 09:33, w całości zmieniany 1 raz
"Mam bardzo nieskomplikowany gust. Zawsze zadowala mnie najlepsze". Oscar Wilde.
:
tomaliusz napisał/a:
Skacząca wskazówka jedynie oznacza że aku jest rozładowane.

Dokładnie.
Wiele zwyczajnych kwarcoków ma tak samo.
Taki sygnalizator, że pora naładować/wymienić baterię.

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.