Pilot Parnis
Odpowiedz do tematu

: Pilot Parnis
Od dawna nie zaglądałem ma forum i nawet moje zegarkowe hobby poszło w odstawkę. Znalazłem jednak chwilę na to by dokończyć zaczęty dawno temu nieskomplikowany projekt. Vintagowemy liftingowi uległ znany wszystkim parnisowy pilot. W zasadzie od pilotów zaczęła się poniekąd moja zegarkowa pasja do mechaników, stąd sentyment. W dodatku przeprowadziliśmy się do Normandii, w około pełno muzeów D-Day, Shermay dwa na dzielnicy stoją. Zachęciło mnie to do zrobienia czegoś w wojskowym stylu. Zegarek nabyty jako jeden z pierwszych, cieszył ale nie długo. Nudny, płaski, pozbawiony charakteru, zbyt sterylny, IWC podobny Parniak. (Trzeba dodać, że mechanizm wciąż robi na mnie wrażenie). Po kilku próbach przepaskowania poszedł jednak w odstawkę. Postanowiłem więc dodać mu trochę staraśnego wyglądu. Nie do końca wyszło jak chciałem, bo tarcza miała być inna i wskazy, ale nie znalazłem w stylu jakim chciałem w wielkości jakiej potrzebowałem. Nawet zamówiłem i zmodowałem mniejszą z nadzieja że czymś ją podkleję, ale nie wyglądało to dobrze. Przeszlifowana koperta (co też nie wiem czy było dobrym posunięciem, mogłem zostawić bardziej kanciastą). Kąpiel w kwasie. Jako że wypukłe pleksi są moim fetyszem, wdupiłem w to najgrubsze Sternkreuce jakie znalazłem od góry jak i z dołu, tak by maksymalnie spaść skurczybyka. Tarcza po makijażu ze szczyptą kurkumy. Jeszcze tylko pasek będę musiał dorobić inny bo ten jakoś mi średnio pasuje do tego łocza. Myślałem żeby zrobić jaśniejszy, ale to pewnie nie prędko nastąpi. Co sadzicie? Jakieś sugestie co można by jeszcze z niego wyciągnąć?


















:
Sternkreuz es Sternkreuz cool
wygląda super w tym szkle

:
baro napisał/a:
Co sadzicie? Jakieś sugestie co można by jeszcze z niego wyciągnąć?


Bardzo fajny, nic bym nie zmieniał.
Pasek spoko taki jak jest.

Nie oceniaj człowieka po tym gdzie pije, ale ile może wypić! :))
:
Koronkę mu wyciągnij :D
I wrzuć do kwasu bo za ładna w porównaniu z kopertą - przy takim stanie koperty koronka powinna być prawie gładka. Sama przeszlifowana koperta wygląda super, jakby była z szajsmetalu, czyli bardzo vintage pifko

:
mnie się podoba całość tak jak jest, ewentualnie jakiś postarzany pasek do tego i będzie Extra cool

:
Sebastian napisał/a:
baro napisał/a:
Co sadzicie? Jakieś sugestie co można by jeszcze z niego wyciągnąć?


Bardzo fajny, nic bym nie zmieniał.
Pasek spoko taki jak jest.

500+

Apa13 napisał/a:
Lenistwo to cecha ludzi zaradnych. Zamiast wziac sie do dziela, wola myslec jak ulatwic sobie prace, czy ją ominąć pifko
:
Ja bym też nic nie zmieniał poza potraktowaniem koronki szmerglem, albo szczotką stalową.
Pasek mnie się podoba. pifko

Lepiej być znanym pijakiem niż anonimowym alkoholikiem.
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.