Radkowe Seika
Odpowiedz do tematu

: Radkowe Seika
Witam. Pokrótce mówiac, to odeszłem od zegarkowej pasji, jednak została całkiem fajna myślę kolekcja japońskich zegarków, w której jest tyle moich ulubieńców z którymi nie potrafię sie rozstać... Znajdzie sie tu kilka modeli być może jedynych na forum ,parę osób prosiło zebym trochę cześciej coś z nich pokazał, no i ... czemu nie :)
Postaram się o każdym zegarku z dwa zdania napisać, ale jako że nie jestem juz od dłuższego czasu w temacie, a jest tu kilka osób z ogromną wiedzą o Seiko, to będzie miło jeśli zdecyduja sie coś dodać.
Zaczynamy ! Na poczatek dwie podwodne pomarańczki.

#1
Seiko S800 czyli taki dive computer z czasów gdy divery jeszcze służyły jako przydatne akcesorium do nurkowania. Wyprodukowany w 1993. Uroda jego koperty jest dosyć kontrowersyjna, jednak w połączeniu z radosnym pomarańczowym bezelem i fajnym wyswietlaczem ( z oldschoolowym zielonym podświetleniem) zegarek daje mnóstwo funu.





#2
Seiko SBBW067 czyli diver kinetic z lini poświęconej słynnemu freediverowi Pipin Ferrerasowi. Wyprodukowany w 1998. to na co warto zwrócić w nim uwagę to charakterystczna dla tej linii koperta w kształcie płaszczki oraz piękna niesamowicie soczysta w swej barwie tarcza. Za tą tarcze uwielbiam ten zegarek , ciężko oddac ten kolor na zdjęciach, ale na zywo sprawia absolutnie wyjątkowe wrażenie. Odnośnie kolekcja Seiko Pipin warto jeszce wspomnieć o jej najwyzszych modelach takich jak Marinemaster SBDW015 czy Scubamaster SBCW007 ... piękne zegarki, czegoś takiego to akurat mi zdecydowanie brakuje w kolekcji.






:
Oryginalne i rzadkie okazy - świetne po prostu... czekam na ciąg dalszy :popcorn:

Pozdrawiam
Krzysiek/Fazi64

____________________________________
...Ruski trollu - idi na ch.j...
:
No #1 mega :shock: :shock:
Jaki to jest rozmiar?

:
plose55, nosiłbym oba pifko

:
Oba miodne, ze wskazaniem na Seiko Pipin :)
pifko

Pozdrawiam,
Wojtek
:
Rudolf, ale że naraz :D

:
Goman napisał/a:
Rudolf, ale że naraz
Ja nie dam rady ? :))

:
pg22 napisał/a:
No #1 mega :shock: :shock:
Jaki to jest rozmiar?

W miare rozsądny, koperta średnica 44mm , L2L 49mm

:
Pierwszy zarąbisty, ciekaw jestem jak prezentowałby się na pasku gumowym.

Fazi napisał/a:
czekam na ciąg dalszy :popcorn:
Ja również, coś czuje, że kolekcja okaże się zjawiskowa;)

:
plose55 napisał/a:
pg22 napisał/a:
No #1 mega :shock: :shock:
Jaki to jest rozmiar?

W miare rozsądny, koperta średnica 44mm , L2L 49mm


No to nawet trochę za masywny ale i tak mistrz. Patrze po portalach i nigdzie nie ma z pomarańczowym bezelem... :(

:
No Radziu - tak się zastanawiałem kiedyś co Ty zrobiłeś z tymi wszystkimi Seikami i Citizenami :D

World Wide Watches
:
pasti napisał/a:
No Radziu - tak się zastanawiałem kiedyś co Ty zrobiłeś z tymi wszystkimi Seikami i Citizenami :D

Ukrywa się z tymi skarbami cool

:
Waldek leżą na parapecie i ciesza me oczy :złośliwiec:

#3
Seiko z serii żebraczej - Pan da ? A tak na serio to za dużo o nim nie napiszę, bo nie mam specjalnego rozeznania w wintydzach . Dodatkowo jak zacząłem szukac w necie, to nie do końca numerki mi sie zgadzały z tarczą, tak jakby delikatnie ktoś coś tam uzupełnił częściami które były na składzie. Niemniej bardzo fajne chrono w automacie w niezwykle małym jak na dzisiejsze realia rozmiarze.
Wyprodukowany w .. nie mam pojęcia.





:
Pierwszy najciekawszy, trzebaby mu jeszcze dobrać gumę w pasującym kolorze :)

:
Takie chrono to bym przytulił.

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.