sumo
Odpowiedz do tematu

:
Blaz napisał/a:
Pisar, wysyłka z wus przy takiej cenie to PEWNE cło i VAT. Nie ma bata. Wszystko, co przylatuje ze Stanów sprawdzają dokładnie...


....prawda to że za używane - też płaci się cło i vat?
pytam, bo czekam na coś z US :wink:

Blaz
[Usunięty]
:
GrzecH, nieważne czy używane czy nowe. Liczy się cena na rachunku. :wink:

:
Ogólnie liczy się fakt zakupu i to jest opodatkowane

:
opodatkowane jest wszystko co pochodzi z zewnątrz UE. UC może w drodze wyjątku odstąpić od opodatkowania i oclenia dla giftów i low value (obecnie to chyba $150) ale nie musi!!!
Przy okazji - Vat doliczają nie tylko od ceny towaru ale łącznie z kosztami przesyłki :mrgreen:


Przy okazji sprawa sumo zamknięta - zdecydowałem się wziąć zegarek! Ostateczna cena zaproponowana przez sprzedawcę jest OK! serwis seiko szepnął dobre słowo o zegarku więc grzech nie wziąć! Za zaoszczędzone pieniądze spokojnie zrobię serwis i wypoleruję kopertę i szkło - będzie jak FNN :mrgreen:

poza tym chodzi mi po głowie szatański pomysł wypiaskowania koperty!

:
Blaz: niekoniecznie.

"Muzyka – po milczeniu – najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)
Blaz
[Usunięty]
:
Znaczy co? Że nieważne czy używane czy nowe? W przypadku zegarków to jednak nieważne. :wink:

:
Blaz napisał/a:
Pisar, wysyłka z wus przy takiej cenie to PEWNE cło i VAT. Nie ma bata. Wszystko, co przylatuje ze Stanów sprawdzają dokładnie...



Blaz: moj komentarz był do tego : )

"Muzyka – po milczeniu – najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)
Blaz
[Usunięty]
:
A! :mrgreen:
Miałem kilka przesyłek z wus i raz nie płaciłem cła, bo była za mała kwota, ale paczkę też miałem równo prześwietloną. :mrgreen:

:
kadarius napisał/a:
poza tym chodzi mi po głowie szatański pomysł wypiaskowania koperty!


Czekam z niecierpliwoscia na wyniki - no i gratuluje - dla mnie to genialny zegar... :wink:

:
Spinner +1

Magia Sumo jest piękna...kupiłem i z łapy nie schodzi!

"Muzyka – po milczeniu – najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)
:
Noże SRM które zamówiłem na prezent mimo ze kosztowały 7 $ od sztuki plus 4 $ za przesyłkę były odpakowane na cle jakiś idiota porwał jeden blister , Wcześniej jakiś rok temu zegarek szturmański z Ukrainy przyszedł z odkręconym dekielkiem wrzuconym osobno , tak że miałem pełno paproszków w werku , paczka była odpakowana i sklejona skoczem biurowym .. nie ma jakiegoś bata na nich , nie płaciłem cła i vatu , ale odpakowywanie rozdzieranie opakowań firmowych przezroczystych , które da się normalnie rozsunąć to już k@#$%$a przegięcie

:
To, że otwierają i sprawdzają to norma przecież...ale otwarcie nie musi równać sie cłu : ]

"Muzyka – po milczeniu – najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)
:
mi bardziej idzie o formę i poszanowanie czyjejś własności !

:
Rudi możesz się poskarżyć ale generalnie na nich nie ma bata - przepisy pozwalają im rozbebeszyć praktycznie wszystko co chcą :evil: - z drugiej strony masz rację mogliby to robić delikatniej!


Wojtek nie jestem do końca przekonany co do piaskowania - nie wiem jaki efekt końcowy osiągnie zestaw z bransoletką! Muszę przyznać że to będzie pierwszy zegarek który pozostanie na bransolecie z wyboru!!! zegarek i bransoleta są mega wygodne!

:
ja bym Darek nie szedł tą drogą (tzn. piaskowania koperty). Jednym z uroków sumo jest właśnie różnorodność wykończenia płaszczyzn. Choć z drugiej strony trudno przewidzieć, może efekt będzie fajny. Osobiście chyba wolałbym eksperymanety na tańszych zegarkach :smile: , jednak kto bogatemu zabroni :razz: :wink:

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.