Poprzedni temat «» Następny temat
sumo

co zrobić z SUMO???
odesłać sprzedawcy
73%
 73%  [ 11 ]
zostawić i zapłacić
26%
 26%  [ 4 ]
Głosowań: 15
Wszystkich Głosów: 15

Autor Wiadomość
kadarius 
Ojciec Założyciel
Towarzysz Isajew


Pomógł: 16 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 8157
Skąd: ZIEMIA OBIECANA
 #1  Wysłany: 2010-09-16, 16:20   sumo

Na kizi pojawiła się oferta sprzedaży SUMO a że dawno chodzi za mną pancerny diver to się za sprawą Grzecha zainteresowałem.

W ofercie ze zdjęcia można było wywnioskować że jest to sumo :mrgreen: i niewiele więcej! Sprzedający odmówił zrobienia lepszych fotek (czemu - nie pytajcie) jednak zadeklarował że wyśle mi zegarek do oceny na własny koszt - jeśli OK płacę, jeśli nie OK odsyłam na jego koszt.
W sumie niczym nie ryzykuję więc się zgodziłem - rachu ciachu i zegarek dziś przybył do mnie!

według sprzedawcy stan zegarka ma się następująco:

"stan zegarka 9/10 jedynie drobne ryski na szkielku,pewnie do usuniecia(takiego nabylem)"

a to otrzymałem:

wspomniane ryski:



uszkodzenie uszka - dość głębokie - prawdopodobnie uderzenie:



zagłębienie w kopercie - bezel wygląda OK



i porysowana bransolet co nie jest zbytnim problemem ale bransoleta została skrócona i pasuje ledwie na styk (o posiadaniu dodatkowych ogniw ani słowa)



No i radźcie kumotrzy co mam począć! Do samego zegarka przekonywać mnie nie trzeba ale cena jak na zegarek w tym stanie wydaje się mało atrakcyjna (a może się mylę)
porysowane szkiełko jest do przeżycia (mam speca który usunie te rysy że śladu po nich nie będzie) wgłębienie w kopercie mało mnie wzrusza ale uszkodzenie na uszku jest wkur...

Pierwszym odruchem było natychmiastowe odesłanie ale...

no właśnie - pomóżcie podjąć jedyną słuszną decyzję! - najpóźniej w poniedziałek muszę odesłać lub wysłać kasę!
_________________
Ostatnio zmieniony przez kadarius 2010-09-16, 16:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Tomek 
King of chinese maierans
Nie znam się ...


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 317 razy
Dołączył: 19 Lut 2010
Posty: 28712
Skąd: ...
 #2  Wysłany: 2010-09-16, 16:22   

Odesłać
 
 
olek
[Usunięty]

 #3  Wysłany: 2010-09-16, 16:26   

ja bym też odesłał. Tyle co dałeś za ten zegarek w takim stanie to żadna rewelacja
 
 
kadarius 
Ojciec Założyciel
Towarzysz Isajew


Pomógł: 16 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 8157
Skąd: ZIEMIA OBIECANA
 #4  Wysłany: 2010-09-16, 16:30   

jeszcze nie dałem :mrgreen: - dlatego pytam!
_________________
 
 
Maxio



Pomógł: 28 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 11565
Skąd: Zielona Góra
 #5  Wysłany: 2010-09-16, 16:35   

...podobne wgniecenia mam w swoim Samuraju, ale to są moje wgniecenia i wiem że to ja je zrobiłem (nie przeszkadzają mi w niczym). Tragedii nie ma (moim zdaniem). Można wyjść z założenia, że prędzej czy później i tak by tak wyglądał, bo może byś gdzieś przydzwonił. Ja bym zostawił. Cena chyba dobra jest (1200 o ile pamiętam). Pomyśl w ten sposób: kupujesz nowy zegarek, ładny błyszczący, nie porysowany. Po miesiącu użytkowania przypadkiem palnąłeś nim w futrynę. Szlag Cię trafia, ale mówisz trudno, zdarza się. Nie ma co płakać. Tutaj masz już tą sytuację z głowy. Dostajesz zegarek za kwotę pomniejszoną, o rzeczoną przygodę z futryną.
Pamiętaj tylko, że ja antybiotyki biorę i czasami nie wiem co gadam...
Ostatnio zmieniony przez Maxio 2010-09-16, 16:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Tomir 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu

Pies czy kot?: pies
Pomógł: 1 raz
Wiek: 52
Dołączył: 07 Lip 2010
Posty: 3992
Skąd: inąd
 #6  Wysłany: 2010-09-16, 16:35   

z regulaminu bazarku Kizi to nijak się ma do stanu 9/10. Raczej 5-6/10.

Ja bym odesłał dla zasady - ze względu na przekłamania w opisie. Napisane wyraźnie jest: stan zegarka 9/10 jedynie drobne ryski na szkielku.
Ani słowa o skracanej bransolecie czy uszkodzeniach koperty.


STAN: 10 / 10. (Idealny)

Zegarek używany, wyglądający jak nowy. W doskonałym stanie technicznym, bez widocznych śladów noszenia. W zestawie MUSI być oryginalne opakowanie i dokumentacja. Bransoleta nie może być skracana, pasek i klamra również w stanie fabrycznym. Pełen zestaw bez najmniejszych niedoskonałości. Nie otwierany/naprawiany. STAN: 100%.

STAN: 9 / 10 (Doskonały)

Zegarek używany, w niemalże idealnym stanie. Nieznaczne, zauważalne przy bardzo dokładnym przyjrzeniu się, ślady. Ślady te występują w postaci pojedynczych, płytkich rysek. Może być to również zegarek w STANIE:100% ale bez dokumentacji czy też opakowania. Do tej kategorii zalicza się również zegarki typu NOS. Zegarek musi działać bez zarzutów i utrzymywać doskonały czas. Nie otwierany/naprawiany. STAN: 90%

STAN: 8 / 10 (Bardzo dobry)

Nosi niewielkie, acz widoczne gołym okiem ślady użytkowania. Występują one w postaci rysek na kopercie, bezelu, bransolecie czy też zapięciu/klamrze. Bransoleta może być skracana, ściągnięte ogniwa MUSZĄ być w zestawie. Pasek może nosić ślady użytkowania, jednak nie może być przepocony czy poplamiony. Zegarek musi działać bez zarzutów i utrzymywać doskonały czas. Nie otwierany/naprawiany. STAN 80%

STAN: 6-7 / 10 (Dobry)

Ślady użytkowania łatwe do zauważenia gołym okiem. Rysy są płytkie, ale liczne. Jeśli zegarek był naprawiany, do naprawy użyto oryginalnych części. Pasek ze śladami użytkowania, bez plam i nieprzyjemnego zapachu. Koperta, bezel, szkło i bransoleta bez obić,wgnieceń oraz odprysków. Działa doskonale, bez konieczności serwisowania, czy też naprawy. STAN 60-70%

STAN 5-6 / 10 (Poprawny)

Nosi normalne ślady codziennego użytkowania. Rysy są widoczne, niemniej nie występują pęknięcia, obicia i inne uszkodzenia mechaniczne. Mógł być naprawiany, włącznie z wymianą/naprawą tarczy. Działa, utrzymuje poprawny czas, może wymagać niewielkiej regulacji. STAN: 50-60%

STAN 4-5 / 10 (Akceptowalny)

Intensywnie noszony, ale i nadaje się do dalszego użytkowania. Może spieszyć się lub późnić do kilku minut na dobę. Koperta może być obita, pęknięta czy bardzo głęboko porysowana. Zegarek może również mieć odnawianą tarczę w sposób dalece nieprofesjonalny. Może również posiadać nieoryginalne części. STAN 40-50%

STAN 2-3 / 10 ( Na granicy )

Bardzo intensywnie używany, może wymagać serwisu lub odrestaurowania. Może również chodzić wedle własnego uznania. Koperta, tarcza i inne części mogą być nieoryginalne, ale żadnej z części nie brakuje. STAN 20-30%

STAN 1 / 10 (Poniżej wszelkich standardów)

Zniszczony, wymaga serwisu lub naprawy. Może nosić mechaniczne uszkodzenia, może również brakować części lub wcale nie chodzić. Wymaga sporego wkładu finansowego by nadawał się do noszenia. STAN 10%

STAN 0 / 10 - (złom)
_________________
http://facebook.com/bambiplaster
Ostatnio zmieniony przez Tomir 2010-09-16, 16:42, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Szymek 
Właściciel Pola Ryżowego


Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 2873
Skąd: Okolice Leslau
 #7  Wysłany: 2010-09-16, 16:43   

Ja bym odesłał z tego powodu że koperta ma felery , obicia itd :???:
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #8  Wysłany: 2010-09-16, 16:44   

Za odesłaniem:
- Jeśli uszkodzenia Ci przeszkadzają.
- Sprzedawca sam zaproponował taką formę sprzedaży, że jeśli Ci nie pasuje, to odsyłać.

Przeciw:
- Jeśli uszkodzenia Ci nie przeszkadzają.
- Mimo wszystko stosunkowo niska cena jak na ten model.

Taki mi się akademicki styl włączył. :mrgreen:
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #9  Wysłany: 2010-09-16, 16:45   

Darek, ja tez czasami kupuję zegarki używane z uszkodzeniami, ale wtedy cena jest naprawdę atrakcyjna, w taki stanie bym nie wziął, to wgniecenie na uchu zawsze bym na nie patrzył.
_________________
 
 
Tomir 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu

Pies czy kot?: pies
Pomógł: 1 raz
Wiek: 52
Dołączył: 07 Lip 2010
Posty: 3992
Skąd: inąd
 #10  Wysłany: 2010-09-16, 16:48   

musisz też wziąć pod uwagę, że doradzamy Ci odesłanie bo sami mamy na niego chrapkę ;) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
_________________
http://facebook.com/bambiplaster
 
 
kadarius 
Ojciec Założyciel
Towarzysz Isajew


Pomógł: 16 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 8157
Skąd: ZIEMIA OBIECANA
 #11  Wysłany: 2010-09-16, 16:50   

Maxio może ty lepiej odstaw to co bierzesz :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
_________________
 
 
Maxio



Pomógł: 28 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 11565
Skąd: Zielona Góra
 #12  Wysłany: 2010-09-16, 16:53   

...kadarius, jak przeczytałem co napisałem, to też do takiego wniosku dochodzę...
 
 
kadarius 
Ojciec Założyciel
Towarzysz Isajew


Pomógł: 16 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 8157
Skąd: ZIEMIA OBIECANA
 #13  Wysłany: 2010-09-16, 16:54   

Svedos napisał/a:
Darek, ja tez czasami kupuję zegarki używane z uszkodzeniami, ale wtedy cena jest naprawdę atrakcyjna, w taki stanie bym nie wziął, to wgniecenie na uchu zawsze bym na nie patrzył.


właśnie dlatego mi to przeszkadza :)


BTW - jakie są rozsądne ceny za używanego SUMO???
sprzedawca zgadza się na negocjacje cenowe - "Rozsadne negocjacje mozliwe"
więc jeśli zaproponowałby konkretną cenę? w sumie to zegarek do noszenia - raczej EDC niż na wystawę czy ołtarzyk :twisted:
_________________
 
 
Darecki
[Usunięty]

 #14  Wysłany: 2010-09-16, 16:57   

Napisz mu tak: zegarek miał być taki i taki a jest taki i taki. Za 1000zł biorę a jak nie pasi to odsyłam.
 
 
Maxio



Pomógł: 28 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 11565
Skąd: Zielona Góra
 #15  Wysłany: 2010-09-16, 17:15   

...tysiak to dobra cena by była. Teraz Samuraje chodzą po 700/800 zł
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum