Poprzedni temat «» Następny temat
Atlantic Worldmaster BigDate Chronograph
Autor Wiadomość
zardz 
Sprzedawca Ryżu

Pies czy kot?: pies
Pomógł: 1 raz
Wiek: 54
Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 272
Skąd: matecznik LSD
 #16  Wysłany: 2010-12-11, 19:54   

Blaz napisał/a:
Nie, no nie sądzę, że ktoś mówił o upadku Atlantica w kontekście przejęcia go przez Zibi.


Blaz, piszac o upadku miałem na myśli opinie na KMZ o ,,głupich" potencjalnych nabywcach, że jak można kupić OBECNIE coś takiego jak Atlantic, brand znany z tego ze nigdzie nie jest znany(poza Polską), że jest tak do kitu że podkupiła go polska firma dystrybucyjna(plotka?,nawet jeśli prawda to jakie to ma znaczenie?), i w ogóle jest ble i lepiej kupić Certinę, Tissota a najlepiej Eposa :shock: . Dla mnie akurat ta marka tak dobrze się kojarzy że to obrzydzanie nie ma zupełnie znaczenia- moja Mama ma Atlantica chyba już z 50 lat, Ojciec wiele lat Worldmastera- to sa ikony, nie do podważenia dla mnie. Jakiś czas temu na KMZ jakiś chlopak pochwalił się Worldmasterem na walżu to go tak zrypali , że przepraszał , że żyje... Cenowo Atlantic tymi modelami walczy o miejsce na rynku, ale trzeba przyznać , że niektóre wersje tej lini sa bardzo urodziwe, a przecież w kwarcu musi się obudowa podobać no i napisy :wink: . Kto wie jak skończy się moje gapienie na wystawy( chociaż firma Time Trend robi wszystko żeby jednak nie ulatwić zakupu), na razie kibicuję Atlanticowi, zardz.
_________________
Reservoir dogs ...
Ostatnio zmieniony przez zardz 2010-12-11, 20:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #17  Wysłany: 2010-12-11, 20:02   

Na KiZi każdy zegarek jest gorszy od EPOSa, oczywiscie kupionego u pewnego źródła ;-) ... No chyba że zegarek kosztuje>10k zetafonów, i taki sam ma Królik lub któryś z Przyjaciół Królika - wtedy EPOS jest odrobinę mniej prestiżowy ;-) ... Jak ZiBi kupi reklamę na pół strony - to Atlantic stanie się również prestiżową marką, no może odrobinę mniej niż Epos, ale za to będzie należało podkreślać jego polskość,podbnie jak manufaktury Czas ;-) ...
 
 
Rudolf 



Pomógł: 112 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #18  Wysłany: 2010-12-12, 07:27   

wszystko jest prestiżowe na co pozwoli opiniotwórcze forum .
_________________

 
 
Blaz
[Usunięty]

 #19  Wysłany: 2010-12-12, 11:05   

Zardz, nie będę się wypowiadał na temat designu Atlanticów, bo jak powszechnie wiadomo każden jeden z nas ma inny gust. Jak to powiedział mi jeden kolega, gdy w jakimś większym gronie rozmawialiśmy o mięsożercach i wegetarianach: nie ma znaczenia czy jeden z nas lubi schabowego, a drugi kiełki. I tak wszystko spotka się w jednym miejscu i wyjdzie z człowieka jednym otworem. :mrgreen:

Każdy lubi to, co mu pasuje. Co do mechanizmów to Atlantic też jakichś dziwolągów do swoich zegarków nie wsadza, a wręcz przeciwnie: to samo co wszyscy. Co więc powoduje, że Atlantic nie może się odnaleźć wśród pewnego grona estetów? Tak jak szanowni przedpiscy napisali, choć o to słowo-klucz: PRESTIŻ. :mrgreen:
 
 
machlo 
Właściciel Krajowego Kartelu Ryżowego


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 15 razy
Wiek: 37
Dołączył: 25 Cze 2010
Posty: 5252
Skąd: Warszawa
 #20  Wysłany: 2010-12-12, 14:29   

Zawsze mnie zastanawiało, co świadczy o prestiżu (wysoka cena?) i po co on jest potrzebny do szczęścia? ;)
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #21  Wysłany: 2010-12-13, 08:25   

meras napisał/a:

A co do Atlantica to sam posiadam Mariner Barell i nie uważam żeby to była jakaś ujma dla niego że ta firma jest znana tylko w Polsce czy że zibi jest właścicielem. Zegarek jest po prostu ładny i koniec.


No i o to w tym wszystkim chodziło. :grin: Że dla MIŁOŚNIKÓW zegarków nie ma znaczenia skąd zegarek jest, a czy wywołuje szybsze bicie serca. :mrgreen:
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #22  Wysłany: 2010-12-14, 21:47   

Rudolfie Akwarium o Tobie nie zapomni.
_________________
 
 
Maxio



Pomógł: 28 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 11565
Skąd: Zielona Góra
 #23  Wysłany: 2010-12-15, 18:57   

...najdłuższa recenzja jaką czytałem...
 
 
pisar 
Prezes Uncle Bens'a


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 6257
Skąd: 666
 #24  Wysłany: 2010-12-24, 10:13   

Właśnie też przebrnąłem...długa ta recka była oj długa : )
_________________
"Muzyka – po milczeniu – najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

 
 
just.wojtek
[Usunięty]

 #25  Wysłany: 2010-12-26, 19:10   

zajefajna recenzja atlantica! :mrgreen:
bo to było 5 stron o atlanticu?
no przebrnąłem.....
 
 
Kubek
[Usunięty]

 #26  Wysłany: 2010-12-28, 21:42   

gratuluję recenzji i zegarka :) Atlantic u nas to jednak sentyment i tradycja. Posiadanie atlantica w latach 60-tych wzbudzało szacunek. Jednak jak dla mnie marka kojarzy się z czarną i nieco wypukłą tarczą, najczęściej promieniście zdobioną.
 
 
Czasoholik 
Kulis

Dołączył: 03 Gru 2015
Posty: 3
Skąd: Kraków
 #27  Wysłany: 2016-02-07, 00:58   

Blaz napisał/a:
A ja miałem jednak na myśli powszechne odczucie, czyli chłyt maketingowy. :wink: Główna grupa docelowa Atlantica, czyli ludzie szukający szwajcara z tradycjami w dostępnej cenie, gdyby się dowiedzieli, że Atlantic jest w polskich rękach, to porzuciliby Atlantica, nie zważając nawet na to czy "swiss made" jest udawane czy prawdziwe. Sprawdziłem to eksperymentalnie kilka razy. :wink:

W tym sensie stwierdził, iż Zibi wie, że gdyby zaczęło mówić głośno, iż Atlantic jest polski, to by straciło klientów, mimo że Atlantic nadal spełniałby założenia "swiss made". :wink:


Mam pełną świadomość Polskości Atlantica, a mimo to kupiłem 3 modele z limitowanej edycji i wcale tego nie żałuję ;)
 
 
kornel91 
Majerankowy
Kronikarz


Pomógł: 181 razy
Wiek: 40
Dołączył: 14 Lut 2013
Posty: 18486
Skąd: Biała Podlaska
 #28  Wysłany: 2016-02-07, 08:38   

Po 5 latach to nie wiem jaka łopata się należy za odkopanie :)
_________________
Pozdrawiam
Marcin/kornel91


Adriatica, Ball, Casio ,Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Nethuns, OceanX, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum