Poprzedni temat «» Następny temat
Atlantic Worldmaster BigDate Chronograph
Autor Wiadomość
kajot04
[Usunięty]

 #1  Wysłany: 2010-09-15, 20:25   Atlantic Worldmaster BigDate Chronograph

Sportowy ale klasyczny i elegancki. Nowy nabytek - mimo iż ponoć cena nieadekwatna do marki :) - choć z drugiej strony, dla wielu Polaków nazwa Atlantic oznacza dużo większy prestiż niż Certina czy Tissot - już od lat 50-tych to marzenie wielu i niejeden dziadek swojemu wnuczkowi Atlantica przekazał. Jak mówią statystyki w latach 1965-1994 zegarki Atlantic były numerem jeden na polskim rynku.

W linii Worldmaster jest kilka naprawdę godnych uwagi modeli. Wielbiciele klasyki znajdą na allegro zawsze kilkanaście starych mechanicznych zegarków tej serii, o pięknej ponadczasowej linii. Mnie najbardziej podobał się duży Atlantic Worldmaster Valjoux w limitowanej edycji z okazji 120-lecia firmy. Model ref.55866.41.21 z białą tarczą i dwoma czarnymi małymi tarczami chronografu jest naprawde piekny - łączy w wyglądzie i elegancję i sportową dynamikę. Do dziś nie mogę sobie darować że „odpuściłem” ten zakup w pewnym krakowskim salonie, gdzie jeszcze był ten model, a ofertowa cena była bardzo atrakcyjna. Za trzy tygodnie pojawiła się w sklepach seria nielimitowana, i to w cenie prawie dwukrotnie wyższej.

Tak więc zrezygnowałem z tego zakupu, bo w relacji cena-jakość-marka nie wypada to najlepiej. Za 6-tys zł można jednak kupić zdecydowanie ciekawsze i bardziej prestiżowe zegarki. Ale ta wielka, masywna koperta ciągle zwracała moją uwagę, kiedy byłem w okolicach witryn Time Trend, więc poszedłem na kompromis czyli „budżetową” wersję kwarcową w nowej kopercie z ceramicznym bezelem.

Kwarcowa wersja ma ten sam design co mechaniczna, a kosztuje sporo mniej. Nie ma duszy jak powie wielu, ale kupowałem go nie dla kunsztu mechanizmu, tylko dla wyglądu.

1.


2.


Wymiary zegarka:
szerokość 44 mm / z koronką 48,6 mm / z uszami 51,30 mm
szkło 37,8 / grubość13,5 mm /


Dane techniczne:

- mechanizm kwarcowy RONDA 5040B
- godziny, minuty, sekundy, stoper do 30 min, data
- koperta ze stali szlachetnej 316L, szczotkowana i polerowana
- szkło szafirowe, średnicy 37,8 mm, jednostronny anty-refleks
- duży, dwucyfrowy czytelny datownik na 12-tej
- koronka z logo firmy
- wskazówki stalowe, indeksy stalowe naklejane z elementami fluorescencyjnymi
- pasek 22 mm, skórzany z zapięciem motylkowym 20mm ze stali polerowanej i logo
- wodoszczelność 100 m

Koperta, ze stali 316L szczotkowana i polerowana na krawędziach uszu. Potężny kawał stali, jest duża, ciężka i masywna. Zegarek produkowany od ‘09 ma dla wprawnego oka zauważalne różnice pomiędzy modelami z lat 2009 i 2010.

Model 2009 - numer referencyjny - 55460.41.xx
- pierścień (bezel) stalowy, gładki, polerowany
- skala tachymetru na wewnętrznym ukośnym pierścieniu wokół tarczy
- na tarczy logo marki w postaci cyrkla umieszczone na godz.12-tej nad datą

Modele 2010 - numer referencyjny - 55460.42.xx oraz 55460.47.xx
- bezel ze skalą tachymetru 55460.42.xx stal
- bezel ze skalą tachymetru 55460.47.xx ze spieku ceramicznego, specjalnie zmatowiony
- na tarczy na godz. 12-tej cyfry, nad datą, a logo marki w postaci cyrkla umieszczone jest na godz.4-tej

dla ciekawych więcej zdjęć i informacji na moim blogu - o tu: - - Atlantic Worldmaster - - -


3
[/img]


4.
[/img]

5.
[/img]
Ostatnio zmieniony przez kajot04 2010-09-18, 15:23, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Szymek 
Właściciel Pola Ryżowego


Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 2873
Skąd: Okolice Leslau
 #2  Wysłany: 2010-09-15, 20:31   

Bardzo ładny Atlantic , tylko mogli sobie już ten datownik odpuścić :twisted: .
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #3  Wysłany: 2010-09-15, 20:33   

Wygląda nieźle, do jakości wykonania nie można się przyczepić,można powiedzieć że jest zrobiony perfekcyjnie, ale gdybym miał wybierać pomiędzy tym Atlantikiem a Seiko Wiredem takim jakiego zaprezentował ostatnio Sergserg, wybrał bym Seiko.
_________________
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #4  Wysłany: 2010-09-15, 20:40   

Ten Atlantic do mnie przemawia. :wink:
 
 
Rudolf 



Pomógł: 112 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #5  Wysłany: 2010-09-15, 20:42   

A do mnie nie
_________________

 
 
kajot04
[Usunięty]

 #6  Wysłany: 2010-09-15, 21:02   

Svedos napisał/a:
Wygląda nieźle, do jakości wykonania nie można się przyczepić,można powiedzieć że jest zrobiony perfekcyjnie, ale gdybym miał wybierać pomiędzy tym Atlantikiem a Seiko Wiredem takim jakiego zaprezentował ostatnio Sergserg, wybrał bym Seiko.


i sporo tańszy... :)
Tu nie widziałem, widziałem na allegro - 38 mm to zabawka nie zegarek :) miałem Candino 38mm sprzedałem bo mimo iz nosiłem go kilka lat, teraz nie mogłem sie do tego "look'u" przyzwyczaić.
Zakładam certine na reke (42mm / pasek 20 ) i mimo że ładna mówię natychmiast nie, bo wydaje mi sie taki "zegareczek" :) . Obecnie wszystko co mam - to 43-45 mm i takie pasują mi najbardziej, pomimo szczupłej reki. Lubie duże zegarki.. które widać, że są :) Tak więc Wired to mojemu dzieciakowi albo żonie :) , choć ona ma teraz Pulsara 39mm i chyba nie chciałaby mniejszego...Kwestia upodobań, dlatego są rude, blondyny i cycate i wszystkie mają branie :)
 
 
Tomek 
King of chinese maierans
Nie znam się ...


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 317 razy
Dołączył: 19 Lut 2010
Posty: 28712
Skąd: ...
 #7  Wysłany: 2010-09-16, 08:56   

Bardzo mi się podoba, szczególnie rozmiar :mrgreen: , gratuluję..
 
 
Kyle
Właściciel Pola Ryżowego

Pomógł: 9 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 2296
 #8  Wysłany: 2010-09-16, 10:27   

dla mnie trochę rozczarowaniem była wiedza o obecnej "polskości" Atlantica, ale estetycznie temu zegarkowi nic nie można zarzucić. Bardzo fajny, niech się nosi :smile:
 
 
zardz 
Sprzedawca Ryżu

Pies czy kot?: pies
Pomógł: 1 raz
Wiek: 54
Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 272
Skąd: matecznik LSD
 #9  Wysłany: 2010-12-10, 18:17   

Kyle napisał/a:
dla mnie trochę rozczarowaniem była wiedza o obecnej "polskości" Atlantica, ale estetycznie temu zegarkowi nic nie można zarzucić. Bardzo fajny, niech się nosi :smile:


A ja trochę odgrzeję kotlety(czyli temat)- zacznę od tego , że zarówno ta jak i pozostałe recenzje( na logo-life) są świetne. Masz styl ale i lekkość pisania, temat potrafi zaciekawić. Zdjęcia lepiej niż średnia, ale nie o to mi chodzi... Uważam, że masz bardzo nietypową wersję(a więc automatycznie rzadką) chrono, bo z 12 nad oknem daty. Tego nie ma w żadnym katalogu(PL i CH). ani na stronach www. Dla informacji podam tylko jrszcze , że u mnie (ale nie w TimeTrend) spotkałem w realu wersję tokładnie jak Twoja ale z czarną tarczą i bezelem PVD plus pasek z białym przeszyciem. Generalnie -dla mnie- ta linia (Worldmaster Chrono quartz) jest super, mam gdzieś gadkę o Atlanticu że to upadek, początek łańcucha pokarmowego itd itp., a wymieniana (choć nie do końca pewna) polskość własności marki- nawet lepiej ... Przymierzałem ,,Hołowczyc na plakacie w każdym TT" i sie podobała...zardz
_________________
Reservoir dogs ...
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #10  Wysłany: 2010-12-11, 11:47   

Nie, no nie sądzę, że ktoś mówił o upadku Atlantica w kontekście przejęcia go przez Zibi. Chodziło raczej, że Zibi ciągle podkreśla swissmadejskość nie wspominając o polskości. :mrgreen:

A że marka Atlantic była przez dziesięciolecia znana głównie w Polsce to insza inszość. :wink:
 
 
Tomek 
King of chinese maierans
Nie znam się ...


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 317 razy
Dołączył: 19 Lut 2010
Posty: 28712
Skąd: ...
 #11  Wysłany: 2010-12-11, 13:19   

Ale osoba właściciela imo nie ma wpływu na szwajcarskość firmy Atlantic. Idąc tym tropem całe stadko z grupy Swatcha byłoby Made in USA, co mogłoby wywołać sporą liczbę zawałów na pewnym forum miłośników. A takie przykłady, przy dzisiejszej globalizacji, można by mnożyć. Znaczenie ma kraj pochodzenia danego zegarka, Atlantic w dalszym ciągu, przynajmniej teoretycznie, montuje swoje w Swissie.
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #12  Wysłany: 2010-12-11, 13:24   

Mówisz, że osoba właściciela nie ma wpływu na to? Hmm... Zróbmy taki eksperyment. Stwórzmy dwie ulotki reklamowe różniące się tylko jednym napisem. Na jednej jest napisane - Atlantic, swiss made, właściciel: polska firma Zibi. Na drugiej: Atlantic, swiss made. Jak myślisz? Która ulotka przyciągnie większą ilość klientów? :wink:
Ostatnio zmieniony przez Blaz 2010-12-11, 13:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Tomek 
King of chinese maierans
Nie znam się ...


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 317 razy
Dołączył: 19 Lut 2010
Posty: 28712
Skąd: ...
 #13  Wysłany: 2010-12-11, 14:42   

Blaz - miałem na myśli szwajcarskość a nie efekt marketingowy. To, że np. Opel jest własnością GM nie czyni z niego w powszechnym odczuciu samochodu Made in USA.
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #14  Wysłany: 2010-12-11, 15:17   

A ja miałem jednak na myśli powszechne odczucie, czyli chłyt maketingowy. :wink: Główna grupa docelowa Atlantica, czyli ludzie szukający szwajcara z tradycjami w dostępnej cenie, gdyby się dowiedzieli, że Atlantic jest w polskich rękach, to porzuciliby Atlantica, nie zważając nawet na to czy "swiss made" jest udawane czy prawdziwe. Sprawdziłem to eksperymentalnie kilka razy. :wink:

W tym sensie stwierdził, iż Zibi wie, że gdyby zaczęło mówić głośno, iż Atlantic jest polski, to by straciło klientów, mimo że Atlantic nadal spełniałby założenia "swiss made". :wink:
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #15  Wysłany: 2010-12-11, 15:34   

Tomek napisał/a:
Blaz - miałem na myśli szwajcarskość a nie efekt marketingowy. To, że np. Opel jest własnością GM nie czyni z niego w powszechnym odczuciu samochodu Made in USA.


No i my to dobrze wiemy. To na "zaprzyjaźnionym" forum mają z tym niejaki problem - jeśli daną markę kupią nieodpowiedni nabywcy czy też zaczną inaczej cenowo plasować swoje produkty ;-) ...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum