Rosyjski lub chiński mechanik kontra szwajcarski kwarc
Odpowiedz do tematu

rafklim
[Usunięty]
:
No skoro nie ma części w oficjalnym obrocie są są w nieoficjalnym?
Na pewno można kupić mechanizm Mołnia - nowy , pytanie za ile?

Do chińskich zegarków to już wcale nie kupi się części chyba?

:
Mówimy o Zuanie, tego trudno kupić, pozostałe bez problemu.

:
Bez problemu, ale taniej wychodzi kupić drugi taki sam zegar, przełożyć potrzebne części, a resztę sprzedać.

Dziewczyny lubią brąz zapraszają :twisted:
Blaz
[Usunięty]
:
Rafklim, widać, że jesteś w szoku, tak jak gdybyś właśnie odkrył, że istnieje Matrix. :mrgreen:

Do chińskich zegarków części kupić łatwiej niż chleba za rogiem. :wink:

:
rafklim napisał/a:
....Chińskie jednak trudno kupić - wiecej z tym kłopotu niż są warte. ....

Nie ma z tym żadnego kłopotu a są więcej warte jak kosztują :evil:

:
Tylko po co Ci części do Chińskiego zegarka, po pierwsze sam werk raczej się nie psuje, po drugie jak Ci się zepsuje to piszesz do Chińskiego sprzedawcy i albo przyśle Ci nowy zegarek (odsyłasz mu ten który masz) albo przyśle Ci nowy werk.

Jeśli chodzi o Mołnię , to pytałem kiedyś o cenę werku, oscylowała w granicach 170 PLN, z tym że werk jest na tyle popularny że z częściami nie ma większego kłopotu.

rafklim
[Usunięty]
:
no to podaj sklep gdzie sprzedają chińskie zegarki?
wpisuję Sea Gull w google i nic!
Żaden polski sklep ani allegro nie wyskoczyło

Jest na tym forum do kupienia Parnas - kopia Timexa albo odwrotnie
cena smieszna bo ok. 250zł - Timex kosztuje 600zł - open Heart
Niestety recenzje na tym forum są rózne - trafiaja się bardzo duże niedokładności montażu.

Ostatnio zmieniony przez rafklim 2010-09-15, 12:55, w całości zmieniany 1 raz
:
nie ma oficjalnych dystrybutorów na Polskę . linki resellerów na cały świat są w odpowiednich działach na forum

:
Sklep, nie ma sklepu jako takiego, my się zaopatrujemy na TaoBao, to takie Chiński odpowiedni Ebay, czy Allegro.

Wpisz sobie w wyszukiwarkę na forum TaoBao i z pewnością znajdziesz odpowiedni temat, jak tam się robi zakupy( koniecznie trzeba znać chiński :wink: )

Edyta

Niedokładności montażu trafiają się także w renomowanych SłisKłalita.

Jak pisałem wcześniej, jak kupisz Parnisa i stwierdzisz w nim wady, Chiński sprzedawca wymieni Ci go bez szemrania na nowy.

Ostatnio zmieniony przez Svedos 2010-09-15, 12:59, w całości zmieniany 1 raz
Blaz
[Usunięty]
:
Rafklim, nie Parnas tylko Parnis. A ten Timex nie jest kopią Parnisa. I odwrotnie.

Mam wrażenie, że Ty cały czas tkwisz w innym systemie walutowym. :twisted:

Zrozum: to tylko bajki czarnego luda, że zegarki są sprzedawane TYLKO w sklepach stacjonarnych. Od jakiegoś czasu istnieje Internet, a w nim ebay. I sklepy internetowe. :wink:

Ostatnio zmieniony przez Blaz 2010-09-15, 12:58, w całości zmieniany 1 raz
:
A jak chcesz mieć na prawdę super tani i świetnej jakości Chiński zegarek to polecam
EmQjuDżeja, za mniej niz 100 złotych dostaniesz coś takiego,

http://www.chinawatches.pl/viewtopic.php?t=2880

przeczytaj temat do końca bo w tym zegarku drzemie ogromny potencjał.

W końcowym efekcie można mieć coś takiego :wink:


Ostatnio zmieniony przez Svedos 2010-09-15, 13:08, w całości zmieniany 1 raz
:
Rakfilm, moje drogie Kumoterstwo, ma problem mentalny ze sobą. Rozumiem go, miałem taki sam...

Wiele rzeczy się nam wszywa w mózg od najmłodszych lat. Wiele z nich, żeby nie powiedzieć, że prawie wszystkie to czysty i gładki shit!!!

Mówi się o tym - programowanie społeczne.

A ja mówię - olać programowanie społeczne. Masz mózg to go używaj.

Tylko po co, skoro wszyscy dookoła mówią - sfis kfalita to jest de beściak, a jak Cię nie stać to Rusek albo Japoniec.

Złego słowa nie powiem na wiele śfajcarów. Podobają mi się również zegarki rosyjskie i japońskie.

Nie zmienia to faktu, że parę chińczyków budzi mój podziw i chętnie wskakuje na rękę.

A jak koniecznie, Rakfilm, chcesz sfis kwalita, do 1000PLN, to mam Davosę do sprzedania - od ręki i bez problemu. Jest na Bazarze...

Dziewczyny lubią brąz zapraszają :twisted:
:
Rafkin, nie chcę zaśmiecać tematu sprzedaży Parżyniera, przytocz te negatywne opinnie na temat Parżyniera, bo ja jakoś nie pamiętam, sam mam dwie sztuki, obie bez najmniejszego zarzutu.

Owszem zdarzają się wpadki z jakością zegarków, dotyczą one głównie montażu zegarka jako takiego rzadziej stanu mechanizmów, i nie są to opinie krytyczne a raczej przestawianie stanu faktycznego i tego czego możemy się spodziewać w zegarku za 200 PLN.

Ja mam kilkanaście zegarków na ST 25 , jak dotychczas tylko jeden mechanizm miał wadę, usunąłem ją w ciągu 5 minut.

Nie ukrywamy na forum że u chińczyków zawodzi kontrola jakości montażu, piszemy o tym otwarcie.

Ostatnio zmieniony przez Svedos 2010-09-15, 13:27, w całości zmieniany 1 raz
:
...jak masz tysiaka, to może w japońcach poszukasz? Seiko za takie pieniądze to kupisz bez problemu -----> klik

rafklim
[Usunięty]
:
Rozumiem że stoicie za chińskim nie rosyjskim?
No to poproszę konkurenta do Aviatora jakiego wkleiłem :
http://www.watchtime24.si...ml?cPath=132_26

jeśli takich chińczycy jeszcze nie potrafią to może być taki:
http://www.watchtime24.si...ml?cPath=132_26

http://moscowclassicshop....=3133/01511058S

są takie wzory chińskich? przynajmniej taki za 700zł: http://moscowclassicshop....a=3603/02611090


ps. Svedos całkiem fajny i tani jak barszcz - lepszy od Vostoka amfibi?

Co do Seiko - oglądałem aż do bulu - są potwornie brzydkie
Nie muszę wydać tysiaka - po to szukam chińskiego odpowiednika żeby nie płacić za firmę.
Jeśli jednak będzie wart tysiaka - to dam

Ostatnio zmieniony przez rafklim 2010-09-15, 14:02, w całości zmieniany 3 razy
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.