Co kupić teraz na 18-tke za 18 lat?
Odpowiedz do tematu

: Co kupić teraz na 18-tke za 18 lat?
Jak wspomniałem w wątku z OK zostałem dziś wujkiem. I tak sobie myślę, że może kupić młodemu zegarek i niech zegarek czeka, aż przyszły właściciel doczłapie się do 18 roku życia hmmm

Jakieś pomysły?
Pewnie jakiś casual z w miarę niekrzykliwym wzornictwem, żeby sie szybko nie zestarzało.?


A może w ogóle sobie dać spokój? hmmm

"It Is Possible To Commit No Errors And Still Lose."
:
Jak dla mnie pomysł bardzo fajny. Sam chce kupić zegarek który będzie wyprodukowany w miesiącu i roku urodzin syna. I z tego co się orientowałem to chyba tylko seiko ma taką opcję.

:
Szymon, odpuść...
Nie wiadomo co będzie pasowało na 18-kę za tyle lat a młody może nie zrozumieć dlaczego dajesz mu starego trupa.
Może po prostu nie zrozumieć idei.
To mogłoby mieć sens tylko wtedy, jeśli taki zegarek byłby lokatą kapitału i z wiekiem nabierał wartości.
Takich jest niewiele i bardzo drogie a chyba nie o to Ci chodzi.

Ostatnio zmieniony przez Woytec 2018-08-18, 07:45, w całości zmieniany 1 raz
:
Mądrego to i mądrze posłuchać.
Wojtek +1
Co stanowi, że - ewentualnie - mógłbyś mu kupic jakiś zegarek powiedzmy złoty.
Tyle że złote zegarki obecnie, to odpustowe gówno jest, lub budżet mają taki że spadniesz z drabiny przy malowaniu.
Z góry od razu ci powiem, że jakbyś wpadł na jakiś pomysł w stylu obligacji itp, to też sobie odpuść. Przy oprocentowaniu obecnym obligacji skarbowych, w zasadzie masz stratę kapitału. A do tego żyjesz w kraju, który nie respektuje swoich zobowiązań, i każda potencjalna zawierucha oznacza że to pieniadze stracone.
Sztabkę złota mu kup hmmm Są takie po małe, po 1, 2, 2.5, 5 gram ... Lepsze to niż "złoty medalik ze świętym Wawrzyńcem" ;-)

:
Woytec, dobrze gada... pifko

:
Pomysł świetny. Jak dostanie zegarek na 18 który ma 18 powinien być zachwycony. Tylko to musi być jakiś super watch. Ja na Twoim miejscu poszedłbym w nurka jakiegoś. Niestety zegarek na tyle lat to droga zabawka.
A jak nie to
ALAMO napisał/a:
...
Sztabkę złota mu kup hmmm Są takie po małe, po 1, 2, 2.5, 5 gram ... Lepsze to niż "złoty medalik ze świętym Wawrzyńcem" ;-)

Co byś nie kupił konieczne zostaw dowód zakupu.

Apa13 napisał/a:
Lenistwo to cecha ludzi zaradnych. Zamiast wziac sie do dziela, wola myslec jak ulatwic sobie prace, czy ją ominąć pifko
:
ALAMO napisał/a:
Sztabkę złota mu kup
To w latach 90 trzeba było kupić :-P

:
wues89 napisał/a:
ALAMO napisał/a:
Sztabkę złota mu kup
To w latach 90 trzeba było kupić :-P

PPD wówczas nie było na świecie. ;)

Ostatnio zmieniony przez Dorian06 2018-08-18, 12:13, w całości zmieniany 1 raz
Apa13 napisał/a:
Lenistwo to cecha ludzi zaradnych. Zamiast wziac sie do dziela, wola myslec jak ulatwic sobie prace, czy ją ominąć pifko
:
Moze faktycznie nie zegarek.... hmmm

"It Is Possible To Commit No Errors And Still Lose."
:
Dorian06 napisał/a:

wues89 napisał/a:
ALAMO napisał/a:
Sztabkę złota mu kup
To w latach 90 trzeba było kupić

PPD wówczas nie było na świecie.


Bardziej chodziło mi o to, że jak ktoś liczyłby na jakiś zwrot z takiego zakupu.

Choć są okolicznościowe np. z okazji chrzcin.

:
SKXa 007 - za kilkanaście lat, jak będzie w stanie NOS to powinien być warty jakiś przyzwoity pieniądz. Nawet jak mu się nie spodoba, to sprzeda i kupi sobie rower, albo konsolę.

YDHTSAF IYDWT TGAGW OYW
:
Iks,

Przyznam ze SKX byl jednym z pierwszych zegqrkoe o jakich pomyślałem w tej kwestii.

"It Is Possible To Commit No Errors And Still Lose."
:
Bo to klasyk, a że już go nie produkują i jeszcze ciągle można kupić we w miarę normalnej kasie, to imo bardzo dobry wybór. No i design też raczej bezpieczny, marka z tradycjami itd. Jak wujek siedzi w zegarkach to niech młody ma choć jeden nietuzinkowy prezent ;)

YDHTSAF IYDWT TGAGW OYW
:
Jak 007 to moze citka majty- moim zdaniem fajniejszy bo ma indeksy w ramkach i razem ze stalowymi wskazami wyglada ro swietnie.
Ale za seiko przemawia fajny fabryczny kajdan (przynajmniej optycznie) ;)

:
Kupić teraz jakiś zegarek i zrobić grawerkę na deklu , dlaczego i dla kogo był kupiony . Nie musi być to coś drogiego, będzie jako pamiątka rodzinna .

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.