Poprzedni temat «» Następny temat
Dobry zegarmistrz w Warszawie poszukiwany
Autor Wiadomość
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #226  Wysłany: 2015-05-20, 11:44   

Kameraden , nie ma co się spinać, nie popełnia błędów ten co nic nie robi.

A co do Janka, nie potrafię ocenić jak naprawia zegarki bo nigdy nie widziałem efektów jego pracy, ale kilka razy udało mi się z nim dłużej porozmawiać i wiedzę to On ma i nikt tego mu nie zabierze.

A co do efektów no cóż nie zawsze udaje się usterkę usunąć za pierwszym razem, naprawiasz zegarek, po naprawie niby chodzi, parametry ma prawidłowe....oddajesz klientowi i po kilku dniach "maszyny stop" no i trzeba głębiej poszukać. Zegarek to jest nieco bardziej lub mniej ( do wyboru :D )skomplikowana przekładnia z silnikiem sprężynowym :)) i do tego mająca tendencję do utrudniania pracy serwisowi. Jak już ją odbierzemy po naprawie a coś nie gra to najwłaściwszą osobą do ewentualnej dyskusji jest ten który dokonywał naprawy.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Svedos 2015-05-20, 11:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Szymon
[Usunięty]

 #227  Wysłany: 2015-05-20, 11:53   

Svedos,

No i o tym ja mówię właśnie pifko
 
 
Jacek. 
Klon Właściciela Kilku Fabryk Ryżu
Sfermentowanego.


Pomógł: 99 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 15379
Skąd: że by...
 #228  Wysłany: 2015-05-20, 14:19   

Spojrzał Stwórca na świat, zamyślił się chwilę, po czym rzekł: "Kto nigdy nie spier... roboty niechaj pierwszy rzuci swój kamień"
cool

Gburcydydes.
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #229  Wysłany: 2015-05-20, 14:32   

Jacek., :D :D ....Gburczysławie pifko

Szymon pifko
_________________
 
 
kolakk 
Ryżowy


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Sty 2013
Posty: 310
Skąd: Warszawa
 #230  Wysłany: 2015-05-20, 20:18   

Szymon napisał/a:
Bronek napisał/a:
Zauważyłem pewna prawidłowość jeśli chodzi o zegarmistrzów polecanych na forum.
Na początku są zachwyty, dobre ceny i terminowość. Im więcej się ich chwali tym więcej mają roboty. Forum czyta sporo gości, którzy się nie udzielają, a jednak czytają i wyciągają wnioski :)
Jak zacząłem chodzić do Janka to było u niego pustawo. Był czas na rozmowy, pokazywanie nowych zegarków i naprawy od ręki. Terminy miał krótkie i nie miałem żadnych zastrzeżeń.
W zeszłym tygodniu wpadłem na 5 minut w ciągu dnia. Dwóch klientów w środku i za mną przyszły jeszcze dwie osoby. Z tego co wiem ostatnio jest tak na okrągło...



A ja dam +100 tutaj.
Niestety renoma tworzy tłok u zegarmistrza a ostatnio u Janka jest masakra.
Nie wiem czy kiedyś byliście u niego w pracowni dłużej w sobotę. Ja tam bywam, bo sobie dłubię w swoich zegarkach przy drugim biurku. Ostatnio było tak, że przez 3h nie było paru minut bez klienta i oczywiście wszystko na już wszyscy chcą. Przy takim tłoku naprawdę ciżęko robić wszystko w krótkich terminach, bo się po prostu nie da. A jak ktoś ciśnie na termin, to nie da się tego z kolei zrobić do końca dobrze, bo w pośpiechu to zwsze coś (a przeważnie ciśnie kilka terminów jednocześnie).

kolakk,
Jesteś taki sam "gówniarz" jak i ja. Jak w moim Poljocie robota nie wyszła i mi się zatrzymał, to poszedłem do Janka, powiedziałem, co jest nie tak i potem dostałem go zrobionego tak, że mucha nie siada. Janek może skromny nie jest (moim zdaniem ma absolutne prawo do tego, bo znam jego wiedzę i umiejętności a wiem też że jest bardzo ceniony w cechu zegarmistrzowskim w Wawie - wiem to nie od niego), ale przy tym potrafi przyjąć krytykę na klatę od dowolnej osoby (jeśli krytyka ma podstawy - tutaj miałaby i nie byłoby problemu).

On stracił klienta, Ty pozbawiłeś się dobrego fachowca (niewielu potrafi niektóre rzeczy z którymi on sobie radzi). A wszyscy jesteśmy ludźmi - nie ma ludzi nieomylnych.

"Profesjonalnie, szybko, tanio - wybierz dwa" - z tego co wiem, to Janek cenowo robił bardzo atrakcyjnie w kontekście tego co bylo do roboty (widziałem innego JLC - Master quartz którego przyniosłeś, bo byłem wtedy u Janka)

Z mojej strony EOT, każdy sobie wypracuje zdanie jakie chce (na podstawie informacji jakie ma).


Ja na pewno do Pana Jana wrócę z wymianą osi balansowej do Vacherona bo żaden inny warszawiak się nie podejmuje ;)

Cena co do JLC Master Controla była OK, ale za otworzenie JLC Master-Quartza (wiem że było sporo grzebania), ale 300zł to też lekka przesada według mnie.

Jestem teraz bogatszy o pewne doświadczenie, teraz będę zanosił same mechanizmy do zegarmistrzów i niech reperują - resztę sobie sam poskładam i nie będę miał kurzu ani rysek w pakiecie ;) Niestety ale obaj "Janowie" z Warszawy robią wszystko na drewnianym stole zamiast na fajnej gumowej podkładce, to i rys by nie było.

Tak BTW, byłem dzisiaj na Belgradzkiej w Seiko Serwis, ilość sprzętu jaki ma gościu przebija na głowę wszystkim zegarmistrzy u których byłem, poza tym czysto jak w szpitalu, gdyby nie ceny to pewnie tam bym oddawał swoje zegarki.
 
 
Bronek 
Ryżowy Długiego Marszu

Pomógł: 1 raz
Wiek: 51
Dołączył: 07 Mar 2010
Posty: 907
Skąd: Warszawa
 #231  Wysłany: 2015-05-21, 07:43   

Czy ktoś jeszcze zagląda do Jerzego Rosiaka na Ząbkowskiej?
_________________
" Idiotów generalnie jest mało na świecie, ale są tak sprytnie porozstawiani, że co rusz któregoś spotykamy :wink: "
 
 
Jacek. 
Klon Właściciela Kilku Fabryk Ryżu
Sfermentowanego.


Pomógł: 99 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 15379
Skąd: że by...
 #232  Wysłany: 2015-05-21, 13:34   

Svedos napisał/a:
Jacek., :D :D ....Gburczysławie pifko


Też jestem zdania, że nasze kamienie powinny zostać leżeć pifko

Gburp.
 
 
beceen 
Prezes Uncle Bens'a
czarny brat


Pomógł: 33 razy
Dołączył: 08 Kwi 2011
Posty: 6275
Skąd: Warszawa
 #233  Wysłany: 2015-05-29, 16:56   

to ktory majster mi zalozy szafir do zegara? bo sam nie umiem.
Pan Jan z Tarcho ma terminy takie, ze chyba nie, poza tym po ostatnim serwisie jakos srednie mam wrazenia.

Ten z Woli juz ma otwarte? Wiecie ile licza w seiko serwisie za zmiane szkla (nota bene w seiko)?
_________________
beceen | ***** ***
 
 
goTomek 
Klon Właściciela Kilku Fabryk Ryżu
Poprawny niepoprawny


Pomógł: 102 razy
Wiek: 55
Dołączył: 07 Sty 2013
Posty: 15148
Skąd: z okolicy
 #234  Wysłany: 2015-05-29, 17:17   

O, dobre pytanie, się przyłączę ;)
Też potrzebuję sobie zmienić szkło na szafir, w citku dla odmiany.

Podobno serwis Seiko na Belgradzkiej daje radę? A za ile i dlaczego tak drogo?
_________________
Some of them want to abuse you
Some of them want to be abused

_________________
русский тролль иди нахуй
 
 
k2cl 
Kulis

Dołączył: 25 Wrz 2014
Posty: 5
Skąd: inąd
 #235  Wysłany: 2015-05-29, 20:20   

@up
Na Belgradzkiej na promocyjne ceny bym raczej nie liczył. Gdy usłyszałem, ile krzyknęli za przegląd skx007, trochę się zdziwiłem...
http://zegarkiclub.pl/for...majester-seiko/
 
 
beceen 
Prezes Uncle Bens'a
czarny brat


Pomógł: 33 razy
Dołączył: 08 Kwi 2011
Posty: 6275
Skąd: Warszawa
 #236  Wysłany: 2015-06-14, 11:04   

podbijam - ciagle szukam.
_________________
beceen | ***** ***
 
 
Ptaku 
Właściciel Pola Ryżowego


Pies czy kot?: kot
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 31 Lip 2012
Posty: 2694
Skąd: Jablonna
 #237  Wysłany: 2015-06-16, 08:48   

Fakt Janek z tarcho jest zarobiony, mój zegarek ma już 3 miesiące i nawet nie zajrzał :( Przyjmę chyba taktykę nękania telefonicznego co 3 dni :)
_________________
Moje video prezentacje zegarkow
 
 
kolakk 
Ryżowy


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Sty 2013
Posty: 310
Skąd: Warszawa
 #238  Wysłany: 2015-06-16, 12:43   

Od poniedziałku rusza Pan Jan Duber z nowym zakładem na Wolskiej 109 :)
 
 
Jacobi 
Klon Właściciela Pola Ryżowego


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 12 razy
Wiek: 65
Dołączył: 03 Lut 2011
Posty: 14621
Skąd: Warszawa
 #239  Wysłany: 2015-06-16, 13:00   

będę miał rzut beretem.... :P

[ Dodano: 2015-07-10, 14:36 ]
Odebrałem wczoraj w Kfadracie z naprawy zegarek od Janka z Tarchomina :oops: niesprawny, zaniosłem do Pana Jana na Wolską, otworzył i załamał ręce, w międzyczasie pokazał mi drugi też zostawiony przez klienta Janka z T. :facepalm:
Przykro mi o tym pisać ponieważ lubimy Janka za jego fachowe pogadanki....., ale zegarka już mu żadnego do naprawy nie oddam howgh :evil:
_________________
Z punktu widzenia Drogi Mlecznej, wszyscy jesteśmy ze wsi.
 
 
Maras68
[Usunięty]

 #240  Wysłany: 2015-07-10, 14:08   

ech ci fachowcy facepalm
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum