Poprzedni temat «» Następny temat
Dobry zegarmistrz w Warszawie poszukiwany
Autor Wiadomość
Blaz
[Usunięty]

 #31  Wysłany: 2010-10-06, 09:09   

To rzeczywiście bardziej uczciwy niż ten z Ursynowa...
 
 
kubama 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu
Foch und Ch.


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 4262
Skąd: Galaktyka Kurvix
 #32  Wysłany: 2010-10-06, 09:09   

Blaz napisał/a:
Potwierdzam, byłem u Rosiaka, tylko wspomniałem o chińczykach. Powiedział, że barachłem się nie zajmuje. Nawet nie zdążyłem dokończyć o jakie Chińczyki mi chodzi. :twisted:


Kolejny przykład kiedy ja i Blaz mamy odmienne doświadczenia z tym samym zegarmistrzem. Rozmawiałem nie raz z Panem Rosiakiem i pokazywałem mu swoje chińce i bardzo je chwalił - aszczególnie podobał mu się ST25 ale to nie dziwota. Ot kolejna zagadka natury ;)
_________________
Foch und Ch.
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #33  Wysłany: 2010-10-06, 09:20   

Mże Łukasz i pan Rosiak są niekompatybilni :lol: ;)
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #34  Wysłany: 2010-10-06, 10:27   

kubama napisał/a:
Blaz napisał/a:
Potwierdzam, byłem u Rosiaka, tylko wspomniałem o chińczykach. Powiedział, że barachłem się nie zajmuje. Nawet nie zdążyłem dokończyć o jakie Chińczyki mi chodzi. :twisted:


Kolejny przykład kiedy ja i Blaz mamy odmienne doświadczenia z tym samym zegarmistrzem. Rozmawiałem nie raz z Panem Rosiakiem i pokazywałem mu swoje chińce i bardzo je chwalił - aszczególnie podobał mu się ST25 ale to nie dziwota. Ot kolejna zagadka natury ;)


Kuba, z Rosiakiem tylko porozmawiałem, a właściwie próbowałem rozmawiać, bo po takim wstępie nie chciałem kontynuować dyskusji. Z tym #### (cenzura) z Ursynowa to już nawet rozmawiać nie chcę po tym co zrobił mojemu zegarku. Za takie coś powinien odpowiadać nie tylko zawodowo, nie tylko finansowo, ale i prawnie. :evil:

Może to się bierze stąd, że odkąd nie mam Muhle to porzuciłem wygląd niemieckiego arystokraty? :twisted: :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez Blaz 2010-10-06, 10:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Tomek 
King of chinese maierans
Nie znam się ...


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 317 razy
Dołączył: 19 Lut 2010
Posty: 28712
Skąd: ...
 #35  Wysłany: 2010-10-06, 10:30   

Blaz napisał/a:

Może to się bierze stąd, że odkąd nie mam Muhle to porzuciłem wygląd niemieckiego arystokraty? :twisted: :mrgreen:

Na korzyść angielskiego Lorda? :wink: :wink: :razz: :mrgreen:
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #36  Wysłany: 2010-10-06, 10:31   

Na razie mieszkańca londyńskiego dworca, ale nie od razu Rzym zbudowano. :mrgreen:
 
 
Rudolf 



Pomógł: 112 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #37  Wysłany: 2010-10-06, 11:13   

Ja chodzę do mojego zegarmistrza starszy pan , na chińczykach się nie zna , ale ja do tej pory miałem tylko jeden problem z MM , nie poradził z naprawą , ale powiedział że pare razy próbował i za każdym razem , miał problem z poskładaniem i dodał że one fabrycznie muszą być składane w fatalnych warunkach . Mam z nim dobry kontakt jak trafi coś ciekawego to mi odsprzedaje, dużo prostych czynności , robi za darmo np. osadzenie szkiełka czy wskazówek .
_________________

 
 
Tomir 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu

Pies czy kot?: pies
Pomógł: 1 raz
Wiek: 52
Dołączył: 07 Lip 2010
Posty: 3992
Skąd: inąd
 #38  Wysłany: 2010-10-06, 16:01   

machlo napisał/a:
Mówię o Krzysztofie Olejarzu na Żabińskiego 3.


Też u niego bywałem i też z czystym sercem mogę polecić. Choć zdarzało się, że miał dość długie terminy, no ale mi się nie spieszyło... :mrgreen:

mnihu napisał/a:
Ja polecam pana Janka z Górczewskiej, nie zdarzyło mi się żeby wybrzydzał nad przyjmowanym zegarkiem.


U pana Janka bywam regularnie. Jest droższy od pana Olejarza ale oprócz wyczyszczenia i nasmarowania mechanizmu wyczyści kopertę, podpoleruje wskazówki czy podmaluje jakiś drobny ubytek. Pan Krzysztof na mechanizmach się skupia
_________________
http://facebook.com/bambiplaster
Ostatnio zmieniony przez Tomir 2010-10-06, 16:06, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
misinek
Sprzedawca Ryżu

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 243
Skąd: Warsaw
 #39  Wysłany: 2010-10-06, 19:33   

>Thraked, zmiany dokładności wynikają, ze zmiany warunków "noszenia" zegarka, zrobiło się zimniej czyli zegarek powinien bardziej spieszyć (włos i balans "się skurczyły" - mimo odpowiednich stopów z jakich sa wykonane, a przynajmniej powinny być, jednocześnie smar trochę zgęstniał co powinno to skompensować). Może być też inny sposób odkładania zegarka na noc (odkładałeś na płasko a teraz np kupiłeś sobie lampkę nocną i o nią opierasz zegarek tarczą do siebie i już). Dlatego producenci podają ich dokładnosc jako -15..+30 sek/dobę są to zmiany poprawności chodu w zależności od typowych zmian warunków otoczenia, i dlatego też kupując zegarek przeznaczony do RPA będzie on inaczej wyregulowany niż jak dla Norwegii.
Za mniejszą wrazliwość zegarka na takie zmiany trzeba niestety zapłacić - i nie oszukujmy się nasze zegarki oparte na typowych werkach z "średnio-niższej półki" ( bo jako dolną to wszelkie mechanizmy w "zerowym" wykonaniu spotykane w najtańszych podróbach) raczej nie osiągną dokładności chronometrów.
I tu dochodzimy do niechęci niektórych zegarmistrzów do "chińczyka" - oni się naprawdę różnych "cudów" naoglądali - dla przykładu najprostszy werk z ręcznym naciągiem "17 zuan" w "shanghaju" z lat 70-tych czy 80-tych jest wykonany super, wykończone płyty, polerowane wkręty i koła (najczęściej występuje jako 19zuan z kamieniami przy sprężynie), a w podróbach doszli do płyt-blaszek gdzie głowna płyta jest niefrezowana tylko ma plastikowe dystanse, koła nie mają żadnej obróbki a kamienie mają tylko "dziurkę" bez zagłębienia na olej. Dlatego dopiero jak przyniesiesz i otworzą zegarek to wtedy chcą go naprawiać, a jak mówisz o tanim "chińczyku" to przed ich oczyma staje "orientex" czy "seikon" w "cukrowej" obudowie :evil:
Ostatnio zmieniony przez misinek 2010-10-06, 19:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
thraked
[Usunięty]

 #40  Wysłany: 2010-10-06, 23:06   

misinek > dzięki za wyjaśnienie różnic w szybkości chodu. Odkładam go wprawdzie tak samo, zawsze na płask na ten sam stolik przy łóżku ale możliwe, że różnice są spowodowane zmianą temperatury, mam przynajmniej taką nadzieję - będę obserwować. To na dodatek jest automat. Drugi raz w życiu mam mechaniczny zegarek, pierwszy to był komunijny Wostok i już nie pamiętam jak chodził. Czyli nie mam żadnego doświadczenia z mechanikami. Że idealnie nie chodzi - nie ma tragedii, po prostu nie wiem czy i do jakiego stopnia mam się niepokoić. Nie wiem czy jest nasmarowany, nie wiem co się może stać jak nie jest i nie wiem jakie objawy daje nienasmarowanie.
Pan Rosiak go lekko podregulował, ale nie wiem nawet co takie zajrzenie o mechanizmie mu powiedziało.
Ponieważ przez jakiś tydzień-dwa chodził równo (zegarek, o panu Rosiaku nie wiem) wywnioskował, że nasmarowany był.

Takie to rozterki mną targają :)

Pozdrawiam
 
 
pomyslownik 
Kierownik Pola Ryżowego
Homo Faber


Pies czy kot?: kot
Pomógł: 4 razy
Wiek: 41
Dołączył: 21 Wrz 2010
Posty: 1682
Skąd: Warszawa
 #41  Wysłany: 2010-10-07, 16:49   

p. Krzysztof Olejarz - Ursynów, robię u niego wszystko, terminy długie ale cenowo rewelacja, no ale stały klient jestem, majfrend znaczy się
 
 
machlo 
Właściciel Krajowego Kartelu Ryżowego


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 15 razy
Wiek: 37
Dołączył: 25 Cze 2010
Posty: 5253
Skąd: Warszawa
 #42  Wysłany: 2010-11-01, 01:54   

Mnie nieco zawiódł p. Krzysztof Olejarz. Oddałem do niego starą Zarię i za konserwację wziął 30zł, więc bardzo dobra cena. Niestety zamontował źle wskazówki i jedna z nich porysowała tarczę. Poza tym zostawił sporo syfów na szkiełko. Poprawił niedoróbki, ale zauważyłem, że zegarek się śpieszy koło 4 minut na dobę, więc muszę jeszcze raz do niego się pofatygować.
Następnym razem chyba sprawdzę tego zegarmistrza na Górczewskiej.
 
 
d20032003
[Usunięty]

 #43  Wysłany: 2010-11-12, 20:02   Polecany zegarmistrz w stolycy ?

Kumotry!

Zamierzam przesmarować moją marynę - sam się tego nie podejmę. Znacie kogoś zaufanego w Warszawie ? Sam znam jednego mechanika, ale jak raz do niego zaniosłem Atlantica, to potem co miesiąc chodziłem bo ciągle coś się psuło.

bywajcie
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #44  Wysłany: 2010-11-12, 20:05   

Był taki temat tutaj:

http://www.chinawatches.p...?t=2952&start=0

I tam wsadzam Twój post. :wink:
 
 
machlo 
Właściciel Krajowego Kartelu Ryżowego


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 15 razy
Wiek: 37
Dołączył: 25 Cze 2010
Posty: 5253
Skąd: Warszawa
 #45  Wysłany: 2010-11-23, 20:53   

Dla pewności spytam - Pan Janek z Górczewskiej to Jan Duber z Górczewskiej 114?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum