Seiko samurai.
Odpowiedz do tematu

: Seiko samurai.
Witam,

dziś rano na szkle mojego zegarka pojawiła się plama jakby lód. Tak to przynajmniej wyglądało.
Pierwszy raz spotkałem się z czymś takim, po wejściu do samochodu zaczęła się zmniejszać.
Nie wiem co robić, czy zanosić zegarek do serwisu? Po plamce nie został żaden ślad.

Trochę mnie to zaniepokoiło i nie wiem co z tym zrobić, dodam, że zegarek chodzi poprawnie i nie ma śladów zwiastujących żeby wewnątrz miał wilgotno.

Spotkał się ktoś kiedyś z takowym zjawiskiem? hmmm

:
Tak, kondensacja.

:
ALAMO napisał/a:
Tak, kondensacja.


Rozumiem, czyli dostała się woda do środka.

:
Trochę wilgoci wystarczy.
Zjawisko polega na skraplaniu (kondensacji) pary wodnej na powierzchni przegrody od strony cieplejszej – w tym przypadku na szkiełku zegarka.
Przeważnie wskazuje to na problem ze szczelnością, przydałaby się wizyta u zegarmistrza żeby rozkręcił, wysuszył, ew. przesmarował, skręcił z powrotem sprawdził szczelność.

Ostatnio zmieniony przez Woytec 2018-02-27, 18:49, w całości zmieniany 1 raz
:
Jutro więc udam się do zegarmistrza.

Zastanawia mnie tylko fakt, że po wszystkim na szkle nie został żaden ślad z wody.

:
Bo jest w mechanizmie :złośliwiec:

:
Dzięki za odpowiedzi pifko

:
A jest jeszcze na gwarancji? Po mojemu to raczej w diverze nie powinno się wydarzyć hmmm

:
Hogg napisał/a:
A jest jeszcze na gwarancji?


Zegarek jest na gwarancji.

Dziś jak czas pozwoli zaniosę go do serwisu.
Przez kolejne dni po opisanym incydencje nic się na szkiełku nie działo. Do dziś:


:
Oczywiście, że bym czym prędzej odniósł go do serwisu/zareklamował. Sorry, ale to nie kilo cebuli za 5 zł, tylko było nie było diver Seiko

:
Niestety dziś zamknięte, a byłem przekonany, że w sobotę też mieli czynne.

Zegarek zakupiłem na allegro od pewnej firmy z Łomży, 100 % pozytywnych komentarzy, sporo asortymentu.

Kartę gwarancyjną mam międzynarodową, oczywiście paragon dostałem.
W szczegółach oferty napisane było, że z Polskiej dystrybucji. Ciekawi mnie czy przyjmą mi go u mnie w mieście.

https://www.zegarek.net/zegarki-seiko-serwis.html

Z wyżej wymienionej strony w moim mieście - Tarnów - znajduje się autoryzowany punkt Seiko. Pytanie brzmi czy nie będzie problemu z przyjęciem do serwisu u mnie w mieście czy będę jednak musiał wysłać go do Łomży gdzie go zakupiłem?

Dodam, że na mapie autoryzowanych punktów Seiko nie ma Łomży, a w opisie aukcji mieli napisane, że zapewniają serwis gwarancyjny. Czyli, rozumie, że albo naprawiają sami, albo odsyłają dalej. Zależy mi na tym by nie "pelentał" się z rąk do rąk bo z moim szczęściem mi go porysują, a ja dbam o swoje zegarki :P

:
Po mojemu to będzie wina usera, że koronki nie dokręcił... Mnie się kiedyś tak zdarzyło, Poseidona zalałem kompletnie podczas nurkowania. Całe szczęście, że to nie morze było, to się zegarek udało uratować.

Lepiej być znanym pijakiem niż anonimowym alkoholikiem.
:
Thomas666 napisał/a:
Po mojemu to będzie wina usera


Zegarek nie miał wodnych przygód.

Gdyby nie mrozy pewnie bym się prędko nie dowiedział, że coś tam jest nie tak.

:
Przygód mieć nie musiał, wystarczy jak był w zaparowanej łazience i już wilgotnego powietrza się nawdychał. Sam mogłeś tego nie zarejestrować...

Lepiej być znanym pijakiem niż anonimowym alkoholikiem.
:
Thomas666 napisał/a:
Przygód mieć nie musiał, wystarczy jak był w zaparowanej łazience i już wilgotnego powietrza się nawdychał. Sam mogłeś tego nie zarejestrować...


Thomas666 Niejednokrotnie wchodziłem z Seiko Monster do sauny i suchej i parowej ( i to nie tylko jednym modelem, bo parę się przewinęło przez moje łapy ;) )i takowych przygód nie miałem hmmm Ale nie sprzeczam się, może i to przyczyna... Sam nie wiem... Jakoś do Seiko mi to nie pasuje nono

Ostatnio zmieniony przez Hogg 2018-03-03, 17:24, w całości zmieniany 1 raz
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.