Co kupić?
Odpowiedz do tematu

: Co kupić?
Powitał szanowne grono.

Otóż noszę się z zamiarem wydania gotówki na czasomierz. Dosyć poważnej gotówki bo budżet przeznaczony na ten zakup to 20k plnów. I tak biję się od kilku tygodni z myślami na co wydać tyle kasy. Wiem wiem, na 15 Gerlachów, 40 Seiko 5 albo Maryn, ale do rzeczy. W głowie od lat latecznych siedzi mi Inge od IWC, o taki:



I generalnie prawie wszystko mi w nim leży może poza mechanizmem bo za taki piniondz to by się przydał. Z drugiej strony tani serwis więc mechanizma na +/-. Podpowiedzcie może co jeszcze mógłbym wziąć pod uwagę (poza Grand Seiko i Ómegą).
Założenia:
- min. 100 m WR
- max 41 mm
- sportowy elegant
- nie wyświechtany i opatrzony wszystkim zegar
- na początek budowania ciekawej kolekcji (na stanie już SKX007 i Kontiki 4hands Eterna-Matic)
- nie będzie wstydu go synowi za 20 lat przekazać

Pozdrowił
Piotr

Nikt nie jest na tyle inteligentny żeby nie wyłapać taboretem w ryj.

Kijem Wisły nie przepłyniesz.
Głową muru nie przeskoczysz.
Nie wszystko złoto co się święci garnki lepią.
:
gdybym lewitował w tym budżecie to bym szukał el primero... cool

lepsze jutro było wczoraj
***** ***
:
Jest to opcja również brana pod uwagę, przy czym 42 mm wygląda jak patelnia a 38,5 nie miałem okazji przymierzyć :)

Nikt nie jest na tyle inteligentny żeby nie wyłapać taboretem w ryj.

Kijem Wisły nie przepłyniesz.
Głową muru nie przeskoczysz.
Nie wszystko złoto co się święci garnki lepią.
:
Piotrek, ale Ty chcesz dziecku czy kobicie zegarek kupić? :D

Lepiej być znanym pijakiem niż anonimowym alkoholikiem.
:
Piotrek napisał/a:
I tak biję się od kilku tygodni z myślami na co wydać tyle kasy.

Ja bym zainwestował tę gotówkę w firmę Zenith....ustaliłem "widełki" 13-20tyś.
https://www.chrono24.pl/s...0&usedOrNew=new

Normalność, to indywidualne postrzeganie rzeczywistości.
:
Thomas666 napisał/a:
Piotrek, ale Ty chcesz dziecku czy kobicie zegarek kupić? :D


Co autor chciał przekazać?

Te modele Zenitha, które mi się podobują, poniżej 20k są poza granicami EU zatem muszę doliczyć VAT a wtedy cena już przekracza założenia zdrowego rozsądku.

Nikt nie jest na tyle inteligentny żeby nie wyłapać taboretem w ryj.

Kijem Wisły nie przepłyniesz.
Głową muru nie przeskoczysz.
Nie wszystko złoto co się święci garnki lepią.
:
Akurat Inżyniera chętnie bym ponosił z tej firmy.
A Tobie jest wszystko jedno, w jakim stylu zegarek byle w cenie czy coś podobnego do pokazanego?
Bo może lepiej poczekać i doskładać?
Wiem z doświadczenia, że substytuty długo się nie trzymają i tylko traci się kasę.

:
to może jakiś TAG HEUER? ....niektóre sa całkiem fajne

lepsze jutro było wczoraj
***** ***
:
Inżynier ma jeszcze jedna zaletę - ETA w środku. Pomijając górnolotne pierdy o in hausach i zawartości prestiżu w prestiżu, ogarnie to każdy zegarmistrz. Fora są pełne płaczów "możnych tego świata" z których możność uchodzi jak trzeba naprawić "cudowny" moduł Dupreza w Omedze. Albo jak dostają kalkulację wymiany łożyska wahnika z serwisu Zenitha.

Edyta : dlatego też np. serce mi mówi "Grand Seiko", a rozum "weź się rozpędź i walnij łbem w futrynę" :D

Ostatnio zmieniony przez ALAMO 2017-12-17, 09:58, w całości zmieniany 1 raz
:
Jakoś się bardzo napaliłem na tę linię Inge, po przymiarce wcale mi nie przeszło. Odnoszę wrażenie, że wszystko inne to substytuty, no może poza Rolkami, chętnie bym przytulił 116610 albo 16610 w super stanie ale tu już muszę dołożyć. Poza tym tak jak wspomniałem, na dzień dzisiejszy 20k to górna granica rozsądku:) Z drugiej strony jutro to już nie dziś...

Nikt nie jest na tyle inteligentny żeby nie wyłapać taboretem w ryj.

Kijem Wisły nie przepłyniesz.
Głową muru nie przeskoczysz.
Nie wszystko złoto co się święci garnki lepią.
:
Poczekaj, doskładaj...twardym trzeba być, nie miętkim ;)

:
ALAMO napisał/a:
Inżynier ma jeszcze jedna zaletę - ETA w środku. Pomijając górnolotne pierdy o in hausach i zawartości prestiżu w prestiżu, ogarnie to każdy zegarmistrz. Fora są pełne płaczów "możnych tego świata" z których możność uchodzi jak trzeba naprawić "cudowny" moduł Dupreza w Omedze. Albo jak dostają kalkulację wymiany łożyska wahnika z serwisu Zenitha.

Ale jakby kupił takiego in-housa z piramidy prestiżu, to miałby kolejny cel w życiu.....zbierać kasę na naprawy :złośliwiec:

Normalność, to indywidualne postrzeganie rzeczywistości.
:
Piotrek, masz czarną Kontiki to ja na Twoim miejscu kupiłbym Rolka EX Polara. :))

Apa13 napisał/a:
Lenistwo to cecha ludzi zaradnych. Zamiast wziac sie do dziela, wola myslec jak ulatwic sobie prace, czy ją ominąć pifko
:
Piotrek, autor przekazał, że w desperacji za damkami zaczynasz się rozglądać ;)

Lepiej być znanym pijakiem niż anonimowym alkoholikiem.
:
A jaka to damka? Bo 40 mm? Phi!!! Najbardziej uniwersalny rozmiar.

Explorer II mi się podoba... i nie musiałbym znowu tak długo odkładać... :głową w mur:

Nikt nie jest na tyle inteligentny żeby nie wyłapać taboretem w ryj.

Kijem Wisły nie przepłyniesz.
Głową muru nie przeskoczysz.
Nie wszystko złoto co się święci garnki lepią.
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.