TAG Heuer AQUARACER 300M vs. Orient Star WZ0071DJ
Odpowiedz do tematu

: TAG Heuer AQUARACER 300M vs. Orient Star WZ0071DJ
Chodzi za mną myśl o zakupie jakiegoś nowego zegarka. Jednym z pomysłów mógłby być używany Tag. Tyle, że nie posiadam wystarczającej wiedzy o tym zegarku. Zdążyłem doczytać, że model ten był wyposażany w Etę i Sellitę przy czym ten drugi miewał usterki z naciągiem.

Zauważyłem też, że zegarek jest w różnych wersjach. Nie analizowałem jeszcze nr ref. ale z tego co widzę jedne mają na tarczy napis Calibre 5, a inne nie. Przy czym też zmieniona została wielkość koperty?

Co radzicie? Jaką wersję wybrać? Gdzie szukać tego zegarka? Czy są podrabiane?



Tu jest chyba inna, starsza wersja?! Mniejsza koperta i bez napisu Calibre 5



Edit:

Właśnie dojrzałem, że niedawno pokazywany był taki w nowych nabytkach tylko w jeszcze lepszej niebieskiej wersji :D Ale zbieżność, nie wchodziłem tam dawno. Może szczęśliwy nabywca szepnie słówka jak wrażenia :)

A może by tak porzucić myśl o kupnie używanego Taga na korzyść nowego OSa? Co myślicie? :)


Ostatnio zmieniony przez Buczo 2018-01-05, 23:44, w całości zmieniany 4 razy
:
Szukaj na uhrforum leżał tam niebieski, znalazłem https://uhrforum.de/tag-heuer-aquaracer-automatik-41mm-way2112-ba0928-t335931
Jest też taki https://uhrforum.de/tag-heuer-aquaracer-way211a-fc6362-t315747

Ostatnio zmieniony przez satanic666 2018-01-02, 19:59, w całości zmieniany 2 razy
:
Buczo napisał/a:
Czy są podrabiane?

Na potęgę :/
Niebieski fajny.
A w nabytkach to pewnie "inspirowany" Pagani był.

:
Nie Pasti kupił niebieskiego.

:
satanic666 napisał/a:
Nie Pasti kupił niebieskiego.


Aaaa, fakt. Zapomniałem :facepalm:

:
Ten niebieski z Uhrforum całkiem całkiem.

:
Macałem nie tak dawno pasiastego. Powiem, że całkiem fajny, ale taki jakiś... za normalny hmmm
Jeśli gdzieś byś trafił, to polecam jeszcze starszą wersję z "gumowym" bezelem :)

:
No właśnie ta zwyczajność jest dla mnie atutem w tym zegarku :) Ale czy go jeszcze kupię to się okażę. Gdyby się trafiła gdzieś w Polsce, a najlepiej na forum byłoby cudnie.

A jaka to jest ta starsza "gumowa" wersja?

:
500 m



Ale on już jest "inny" trochę ;)

:
Z_bych napisał/a:
Macałem nie tak dawno pasiastego. Powiem, że całkiem fajny, ale taki jakiś... za normalny hmmm
Jeśli gdzieś byś trafił, to polecam jeszcze starszą wersję z "gumowym" bezelem :)


A ja polecam zdecydowanie nowszą wersję i odradzam 500.
Owszem 300 taka normalna stonowana, ale za to wygodna i uniwersalna.
500 - ciężki gruby klocek - niezbyt wygodny w codzinnym uzytkowaniu, a gumowy bezel może się łatwo uszkodzić...ja swojego miałem 2-3 miesiące i udała mi się ta sztuka :głową w mur: a mocno dbam o swoje zegarki

Buczo napisał/a:


Właśnie dojrzałem, że niedawno pokazywany był taki w nowych nabytkach tylko w jeszcze lepszej niebieskiej wersji :D Ale zbieżność, nie wchodziłem tam dawno. Może szczęśliwy nabywca szepnie słówka jak wrażenia :)


Tak...trafił mnie się taki niebieski na koniec roku i od 29.12 noszę codziennie :)

Odnośnie wrażeń to bardzo zgrabny diver w bardzo dla mnie komfortowym rozmiarze.
Nie jest też wysoki i nosi się wygodnie. Jeżeli chodzi o rozmiar i komfort to bardzo zbliżony do Omegi SMP 300, natomiast o wrażenia i wykonanie + inne duperele to wolę zdecydowanie Omegę.
Tag to sporo tańsza poprawna wersja - zależy za ile trafisz, mi się udało całkiem dobrze cool
Trudno złapać kolor tarczy - zmienia się w zależności od oświetlenia i kątu patzrenia
Na minus polerowane wypustki na bezelu łapią sporo mikrorysek - można to cape codem ogarnąć - no i dawno się tak nie męczyłem aby dołożyć jedno ogniwo...piny ciężko się wybija.

Zdjęcia tylko na szybko komórką...nie mam ostatnio czasu na jakieś sesje ;)




World Wide Watches
:
pasti napisał/a:
Z_bych napisał/a:
Macałem nie tak dawno pasiastego. Powiem, że całkiem fajny, ale taki jakiś... za normalny hmmm
Jeśli gdzieś byś trafił, to polecam jeszcze starszą wersję z "gumowym" bezelem :)


A ja polecam zdecydowanie nowszą wersję i odradzam 500.
Owszem 300 taka normalna stonowana, ale za to wygodna i uniwersalna.
500 - ciężki gruby klocek - niezbyt wygodny w codzinnym uzytkowaniu, a gumowy bezel może się łatwo uszkodzić...ja swojego miałem 2-3 miesiące i udała mi się ta sztuka :głową w mur: a mocno dbam o swoje zegarki


A mnię się nie udało :)
A nie ściągałem z łapy z miesiąc? I nie mam nowego, więc inni też go nosili :)
Jest wyjątkowo wygodny jak na klocka (bo to, że klocek, to bez dwóch zdań).
Co do reszty - szczególnie co do dbania o zegarki - plus pierdylion pifko

Ostatnio zmieniony przez Z_bych 2018-01-04, 22:27, w całości zmieniany 2 razy
:
Ciekawe jak na żywo wygląda wersja z białą tarczą...

pasti, ten Twój to używka?

:
Mój głos na OS, ta linia Taga jest IMO jakaś taka nietrafiona...

Nikt nie jest na tyle inteligentny żeby nie wyłapać taboretem w ryj.

Kijem Wisły nie przepłyniesz.
Głową muru nie przeskoczysz.
Nie wszystko złoto co się święci garnki lepią.
:
Orient

Skate or die!
:
Dzięki Panowie za głosy. Temat trochę przycichł dlatego cieszy kilka opinii :)

Gdzie teraz najtaniej i najszybciej nabyć Orienta?

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.