Szlifowanie koperty i inne..
Odpowiedz do tematu

: Szlifowanie koperty i inne..
Chciałbym przerobić mojego parnisa MM mini fidka w automacie. Szkiełko z ochydnie mocnym niebieskim antyrefleksem soczewkowe zamienię na high domed SW od Sternkreuz. Myślałem też o przemalowaniu tarczy i zmianie geometrii koperty. Tak by nadać jej bardziej zaokrąglony kształt, wyeliminować wszystkie kanciaste krawędzi, zredukować dość mocno wysokość uszu (generalnie tragicznie jest wykończona tak koperta parnisa). I tu mam pytanie do tych co już podejmowali się takiego manewru. Jakich pilników używaliście, a może lepiej mini dremela zakupić? Jakieś tutoriale może macie.. ? Mam też pytanie, które pewnie rozbawi część z was, a niektórzy klepną w czółko. Czy żeby wyjąć wałek z automatu trzeba najpierw zdjąć wachnik automatu, czy wystarczy go ustawić w pozycji takiej by nie przeszkadzał i wyjąć wałek jak w manualu (jak sądzę). Nie mam kompletnie doświadczenia z automatami (dodam na moje usprawiedliwienie).

:
Nie trzeba zdejmować nic, żeby wałek wyjąć.
Co do szlifowania - to powodzenia.
Koniecznie pokaż efekty.

Ja nie pomogę - na tym się nie znam zupełnie.

:
baro, widzę, że Faziego jeszcze tu nie było... ;) :D

Merytorycznie nie mam tu nic do powiedzenia - na tym się nie znam zupełnie. :))

Lepiej być znanym pijakiem niż anonimowym alkoholikiem.
: Re: Szlifowanie koperty i inne..
baro napisał/a:
Chciałbym przerobić mojego parnisa MM mini fidka w automacie. Szkiełko z ochydnie mocnym niebieskim antyrefleksem soczewkowe zamienię na high domed SW od Sternkreuz. Myślałem też o przemalowaniu tarczy i zmianie geometrii koperty. Tak by nadać jej bardziej zaokrąglony kształt, wyeliminować wszystkie kanciaste krawędzi, zredukować dość mocno wysokość uszu (generalnie tragicznie jest wykończona tak koperta parnisa). I tu mam pytanie do tych co już podejmowali się takiego manewru. Jakich pilników używaliście, a może lepiej mini dremela zakupić? Jakieś tutoriale może macie.. ? Mam też pytanie, które pewnie rozbawi część z was, a niektórzy klepną w czółko. Czy żeby wyjąć wałek z automatu trzeba najpierw zdjąć wachnik automatu, czy wystarczy go ustawić w pozycji takiej by nie przeszkadzał i wyjąć wałek jak w manualu (jak sądzę). Nie mam kompletnie doświadczenia z automatami (dodam na moje usprawiedliwienie).


aby wyjąć wałek naciągu wystarczy wykręcić śrubkę blokującą, co do szlifowania to
jak masz zamiar dojść do symetrycznego kształtu? to chyba tylko CNC ale życzę powodzenia ;)

nie zadawaj się z trollem, wybieraj większość ;)
:
diver, nono

Nic nie wykręcać!!!
Ewentualnie poluzować.
Albo przycisk wcisnąć.

:
Santino napisał/a:
diver, nono

Nic nie wykręcać!!!
Ewentualnie poluzować.
Albo przycisk wcisnąć.


dzięki panowie, z tym już dam radę chodziło mi tylko o ten wachnik, czy trzeba demontować czy może zostać...

[ Dodano: 2017-12-13, 17:39 ]
diver napisał/a:

co do szlifowania to jak masz zamiar dojść do symetrycznego kształtu? to chyba tylko CNC ale życzę powodzenia ;)


co to CNC?

:
Thomas666 napisał/a:
baro, widzę, że Faziego jeszcze tu nie było... ;) :D ...

Był, był i baro wie, że ma poprawić (tu już dwa razy nawet) :złośliwiec: :popcorn:

Pozdrawiam
Krzysiek/Fazi64

____________________________________
...Ruski trollu - idi na ch.j...
:
:D :popcorn: :D to też kibicuję

Lepiej być znanym pijakiem niż anonimowym alkoholikiem.
:
baro ?

ale o tym zegarku mówimy?


że niby coś chcesz szlifować?

tak,to jest stal,tzn koperta tego zegarka jest wykonana ze stali..
myślę,że to Ty powinieneś zostać pionierem w jej (tej stali znaczy) szlifowaniu i myślę,że podzielisz się z nami efektem.
Lepiej IMO nabyć zegarek o oczekiwanej "geometrii koperty" ... niż poprawiać w tej kwestii wytwórcę ...ale gust jest jak koniec pleców..

a CNC to takie obrabiarki sterowane komputerowo,znaczy jak plasterek ma mieć 5 mikronów,to tyle ma .. :))

:
Sylwek o taką mniej więcej kopertę chodzi. Widziałem że na HF takie rzeczy robią. Nawet u nas niejaki kubama szlifował kopertę do swojego projektu Foch und Ch.: Melanocetus.. Wiadomo że efekt nie będzie idealny, ale chociaż trochę bym chciał jej nadać inny bardziej seksowny kształt.. mam dużego dremela ale jest trochę nieporęczny.. myślałem najpierw jakimiś pilnikami to przyatakowac, a potem małym dremelem wykończyć.. (ten komu się chce poprawić ortografię i powstawać przecinki ma u mnie "pomógł")

:
No to masz :złośliwiec: cool
.
.
.
baro napisał/a:
...Szkiełko z ochydnie mocnym...

hmmm ohydnie, ohydnie, ohydnie ;)
baro napisał/a:
...o ten wachnik...

hmmm wahnik, wahnik, wahnik ;)

Pozdrawiam
Krzysiek/Fazi64

____________________________________
...Ruski trollu - idi na ch.j...
:
Fazi masz "pomógł" jak obiecałem.. Ale zapomniałeś mi przypomnieć, że przed "że" wstawiamy przecinki.. Zawiodłeś mnie. :(

:
baro ale,że z ręki chcesz to dremelem potraktować? :shock: Ile chcesz przedtem wypić? Chyba,że masz rękę chirurga?

:
Sylwek napisał/a:
baro ale,że z ręki chcesz to dremelem potraktować? :shock: Ile chcesz przedtem wypić? Chyba,że masz rękę chirurga?


Właśnie mówię, że myślałem żeby kupić taki mini dremel, jest bardziej poręczny, łatwiejszy w manipulacji... A ręce mam zgrabne i z wyczuciem, szczególnie po lampce Bordeaux. cool

:
Sylwek napisał/a:
baro ale,że z ręki chcesz to dremelem potraktować? :shock: Ile chcesz przedtem wypić? Chyba,że masz rękę chirurga?


Sylwek
ma w stodole taki duży obrotowy pilnik do ostrzenia kos, jakby tak równo kopertę przytulił i nogą kołowrót rozbujał to dopiero byłby efekt :D

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.