Poprzedni temat «» Następny temat
Zwykły GW-M5610-1ER vs Japoński GW-M5610BC-1JF
Autor Wiadomość
tomaliusz 
Klon Starszego Ryżowego
Król Kartofla


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 43 razy
Wiek: 43
Dołączył: 12 Cze 2013
Posty: 11463
Skąd: Łódź
 #16  Wysłany: 2017-11-25, 16:39   

Daito napisał/a:
PanDioda napisał/a:
Nawet jeśli nie będzie pasować to samą bransoletę można sprzedać za 300 pln i będę mógł za to kupić sobie pasków ze hoho ;-)


Za 300 to tylko komuś kto się nie zna, w sensie laikowi jakiemuś - bransoleta w Zibi kosztuje 220 PLN, a jak ktoś robi zamówienie o wartości przekraczającej 400PLN to 15% mniej czyli 190PLN ;)

Ja np. czasami wolę przepłacić 100 zeta i nie czekać na zamówienie pół roku :twisted:
A jak już przyjdzie jakimś cudem zamówienie po miesiącu to się okazuje że w środku jest nie to co się chciało aby było :złośliwiec:
_________________
rinkazki napisał/a:
... ma ktoś kod na 10% lub więcej? ...

pdrog napisał/a:
... żyję z zasadą "miej wyjebane, a będzie Ci dane"....... ;)
 
 
PanDioda 
Kulis

Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 37
Skąd: Śląsk
 #17  Wysłany: 2017-11-25, 17:01   

Opierałem się na cenach allegro ;-) tylko tam widziałem dostępną i ludzie płacili po 299 ;-)

@tomaliusz
W tym przypadku jedyna możliwość to sprowadzenie z Japonii ;-) model dostępny wyłącznie u nich.
To już zależy od formy wysyłki, ja dużo zamawiam z Azji więc już wiem co ile idzie. Jak jest pilne to za dodatkowe $10 można kupić kuriera który w 3-4 dni dostarczy nam paczuszkę do domu ale wtedy vat jest pewny.

Płace paypalem więc nie obawiam się tego co będzie w środku :-) W razie najmniejszy problemów zawsze dostaję full refund.
 
 
tomaliusz 
Klon Starszego Ryżowego
Król Kartofla


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 43 razy
Wiek: 43
Dołączył: 12 Cze 2013
Posty: 11463
Skąd: Łódź
 #18  Wysłany: 2017-11-25, 21:40   

PanDioda, młodyś to Ci daruję bo nie kumasz jeszcze paru rzeczy :D
Piłem do zamówień w zibi, starzy wyjadacze co biorą cześci w kg. wiedzą o co chodzi ;)
A z tymi zakupami w Azji to tu wszyscy zamawiają i to w takich ilościach że jeszcze byś uklęknął :twisted:
_________________
rinkazki napisał/a:
... ma ktoś kod na 10% lub więcej? ...

pdrog napisał/a:
... żyję z zasadą "miej wyjebane, a będzie Ci dane"....... ;)
Ostatnio zmieniony przez tomaliusz 2017-11-25, 21:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Daito 
Właściciel Krajowego Kartelu Ryżowego


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 41 razy
Dołączył: 26 Mar 2013
Posty: 4782
Skąd: Opole
 #19  Wysłany: 2017-11-25, 21:41   

tomaliusz napisał/a:

Ja np. czasami wolę przepłacić 100 zeta i nie czekać na zamówienie pół roku :twisted:
A jak już przyjdzie jakimś cudem zamówienie po miesiącu to się okazuje że w środku jest nie to co się chciało aby było :złośliwiec:


Jak tam kto sobie życzy nikogo do niczego przekonywać nie mam zamiaru - dałem tylko znać że jest inna opcja zakupu tej bransolety :))
Ja już wyrosłem z presji; "natychmiast bo ocipieje jak nie dostanę" i jakoś mi się to opłaca - zresztą sam wiesz ;)
Co do zakupów w Zibi to mam wrażenie że ostatnio się znacznie poprawiło ostatnimi czasy robiłem dwa spore zamówienia, sprowadzałem w częściach trzy zegarki i trochę dodatkowych szpejów do innych "G" min właśnie bransoletę do GW-M5610 - wszystko przyszło bez niespodzianek w czasie krótszym niż miesiąc.
_________________
Nieczynne z powodu że zamknięte
 
 
tomaliusz 
Klon Starszego Ryżowego
Król Kartofla


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 43 razy
Wiek: 43
Dołączył: 12 Cze 2013
Posty: 11463
Skąd: Łódź
 #20  Wysłany: 2017-11-25, 21:44   

Daito napisał/a:
... - wszystko przyszło ...

Nie wierzę :P
Mi od zawsze czegoś nie wsadzą albo pomieniają ilości :facepalm:
Kiedy pani Sylwia obsługiwała (póki nie awansowała) to było cacy a tera to facepalm
_________________
rinkazki napisał/a:
... ma ktoś kod na 10% lub więcej? ...

pdrog napisał/a:
... żyję z zasadą "miej wyjebane, a będzie Ci dane"....... ;)
 
 
Daito 
Właściciel Krajowego Kartelu Ryżowego


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 41 razy
Dołączył: 26 Mar 2013
Posty: 4782
Skąd: Opole
 #21  Wysłany: 2017-11-25, 21:49   

tomaliusz napisał/a:
Daito napisał/a:
... - wszystko przyszło ...

Nie wierzę :P
Mi od zawsze czegoś nie wsadzą albo pomieniają ilości :facepalm:
Kiedy pani Sylwia obsługiwała (póki nie awansowała) to było cacy a tera to facepalm


Ja właśnie w ubiegłym roku miałem kilka razy niespodzianki w postaci części których nie zamawiałem, albo anulowania całego zamówienia bo jedna część jest niedostępna, dlatego zluzowałem z zamawianiem, wróciłem do tematu w tym roku i jak na razie - odpukać - jest O.K.
_________________
Nieczynne z powodu że zamknięte
Ostatnio zmieniony przez Daito 2017-11-25, 21:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
tomaliusz 
Klon Starszego Ryżowego
Król Kartofla


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 43 razy
Wiek: 43
Dołączył: 12 Cze 2013
Posty: 11463
Skąd: Łódź
 #22  Wysłany: 2017-11-25, 21:52   

Jeszcze do kolegi PanDioda, to że ten kwadraciak jest dostępny tylko na JP nie znaczy że nie można go zamówić w częściach przez TT i se złożyć :))
I fogle to nie pękaj tylko zamawiaj, będzie pasował, miałem kwadratów kilka a może nawet ...naście w tym tego negatywa z kraju wiśni i wszystkie przekładałem na branse i nosiło się super, to że jest sztywne wyjście to przy tym gabarycie zegarka nie będzie przeszkadzać nawet na małym nadgarstku ;)
_________________
rinkazki napisał/a:
... ma ktoś kod na 10% lub więcej? ...

pdrog napisał/a:
... żyję z zasadą "miej wyjebane, a będzie Ci dane"....... ;)
Ostatnio zmieniony przez tomaliusz 2017-11-25, 21:55, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
PanDioda 
Kulis

Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 37
Skąd: Śląsk
 #23  Wysłany: 2017-11-25, 22:52   

tomaliusz: Młody to ja jestem tylko stażem na forum ;-)
I chociaż z całą pewnością na zegarkach nie znam się wcale w porównaniu do 99% forumowiczów (jedyne kryterium jakie stosuję to kupować to co mi się podoba) to gdybyśmy mieli się mierzyć na kutasy w kwestii zamówień z chin to wątpię by ktokolwiek na forum wyrobił chociaż 1/10 mojej normy w ciągu roku ;-)

Co do składania zegarka to dla mnie czarna magia więc pewnie bym kilka razy coś popsuł zanim powstał by z tego taki sam model jak zamówiony. Ostatnio nawet jak ściągałem z zegarka pasek to tak pociągnąłem że zdarłem z koperty czarne PVD...

Mam nadzieje że będzie pasował...jak nie to zawsze można wymienić na gumowy pasek czy zamówić słynne adaptery pod pasek zulu ;-) Szkoda że natura nie wyposażyła mnie w chociaż o 3 cm większy nadgarstek... wiele ciekawych konstrukcji można by zamówić ;-)

Daito: Co do zibi to ze słyszenia znam jedynie sporo negatywnych opinii na temat ich fatalnych serwisów i wysokich cen ;-)
 
 
tomaliusz 
Klon Starszego Ryżowego
Król Kartofla


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 43 razy
Wiek: 43
Dołączył: 12 Cze 2013
Posty: 11463
Skąd: Łódź
 #24  Wysłany: 2017-11-25, 22:58   

PanDioda napisał/a:
tomaliusz: Młody to ja jestem tylko stażem na forum ;-)

A o czym ja pisałem ;)

PanDioda napisał/a:
... zamówień z chin to wątpię by ktokolwiek na forum wyrobił chociaż 1/10 mojej normy w ciągu roku ...

Nie mam zamiaru się licytować ale:
PanDioda napisał/a:
... Jak jest pilne to za dodatkowe $10 można kupić kuriera który w 3-4 dni dostarczy nam paczuszkę do domu ale wtedy vat jest pewny.

Płace paypalem więc nie obawiam się tego co będzie w środku :-) W razie najmniejszy problemów zawsze dostaję full refund.

... to wie tutaj każdy i jeszcze parę innych rzeczy ;)
_________________
rinkazki napisał/a:
... ma ktoś kod na 10% lub więcej? ...

pdrog napisał/a:
... żyję z zasadą "miej wyjebane, a będzie Ci dane"....... ;)
Ostatnio zmieniony przez tomaliusz 2017-11-25, 23:00, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
PanDioda 
Kulis

Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 37
Skąd: Śląsk
 #25  Wysłany: 2017-11-25, 23:40   

To w takim razie jak już paczka dojdzie to pochwale się zdjęciem dla potomności jak ta bransoleta leży na 15 cm ;-)
 
 
tomaliusz 
Klon Starszego Ryżowego
Król Kartofla


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 43 razy
Wiek: 43
Dołączył: 12 Cze 2013
Posty: 11463
Skąd: Łódź
 #26  Wysłany: 2017-11-26, 00:32   

Dobra decyzja pifko
_________________
rinkazki napisał/a:
... ma ktoś kod na 10% lub więcej? ...

pdrog napisał/a:
... żyję z zasadą "miej wyjebane, a będzie Ci dane"....... ;)
 
 
PanDioda 
Kulis

Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 37
Skąd: Śląsk
 #27  Wysłany: 2017-12-30, 19:09   

Pierwsze wrażenia
- Leży perfekcyjnie na nadgarstku 15 cm. Nigdzie nie odstaje, jest idealnie na styk. Przy mniejszych nadgarstkach może być już gorzej. Wyciągnąłem z bransolety 4 ogniwa.
- Wyświetlacz jest o wiele mniej widoczny niż przypuszczałem. Jestem pewien że wielu osobom będzie to bardzo przeszkadzać. Wystawami w sklepach się nie przejmować bo tam zawsze takie wyświetlacze są mocno podświetlone białym światłem i wyglądają lepiej niż w rzeczywistości ;-)
- Nie wiem czemu ale wszystkie te modele z bransoletą maja fatalnie spasowany dół od koperty, w każdej recenzji jest nieco wygięta tak jak i w moim egzemplarzu. Czyżby robiła to jakaś maszyna i wyginała nieco u dołu kopertę?

Z zegarka jestem bardzo zadowolony ale aby nie było za dobrze wracając ostatnio po ciemku walnąłem z całej siły w pewien metalowy element i mam malutkie wgniecenie w kopercie :P
Z tego co widzę wymiana koperty jest trywialna ale zastanawiam się gdzie kupujecie oryginalne części do Casio(zakupy z zagranicy to dla mnie nie problem jeśli miałoby być taniej)? Gdzie dorwać taką samą kopertę lub ewentualnie taką bez żadnego wypełnienia w napisach ;-) ? Co polecacie? Mam tendencje to zawadzania o wszystko zegarkiem więc sobie kupie kilka na zapas :P no i liczę na to że nie będą posiadać tego wygięcia na dole ;-)

Obiecane zdjęcie:
Ostatnio zmieniony przez PanDioda 2017-12-30, 19:15, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Daito 
Właściciel Krajowego Kartelu Ryżowego


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 41 razy
Dołączył: 26 Mar 2013
Posty: 4782
Skąd: Opole
 #28  Wysłany: 2017-12-30, 19:40   

To co "jest odgięte" i to na czym masz "wgniecenie" od walnięcia to nie jest koperta tylko bezel - jest to element który mozesz wymienić, koszt zakupu to około 35 PLN w Zibi i 49 PLN na allegro

https://allegro.pl/listing?string=Bezel%20GW-M5610&order=m&bmatch=ss-base-relevance-floki-5-nga-hcp-uni-1-3-1003

Jak masz tendencje do uderzania zegarkiem bez sensu jest go wymieniać co chwilę.
A takie "odgięcie" przy łączeniu bezela i bransolety, ewentualnie paska to normalna sprawa, "ten typ tak ma"
_________________
Nieczynne z powodu że zamknięte
 
 
PanDioda 
Kulis

Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 37
Skąd: Śląsk
 #29  Wysłany: 2017-12-30, 20:35   

Wiem że ten typ tak ma ale nie we wszystkich egzemplarzach ;-)
Oczywiście że bez sensu byłoby wymieniać za każdym uderzeniem ale z raz na rok można tak sobie odnowić zegarek.

Jak mogę zamówić taki sam bezel u Zibi? Na stronie nie widzę takiej możliwości. Trzeba zamówić via e-mail? Mają jakiś katalog?

PS. Czy wśród modderów jest do kupienia taki bezel do 5610? np. stalowa, tytanowa albo jakaś inna wersja ;-) ?
Ostatnio zmieniony przez PanDioda 2017-12-30, 20:36, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Daito 
Właściciel Krajowego Kartelu Ryżowego


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 41 razy
Dołączył: 26 Mar 2013
Posty: 4782
Skąd: Opole
 #30  Wysłany: 2017-12-30, 21:49   

PanDioda napisał/a:
Wiem że ten typ tak ma ale nie we wszystkich egzemplarzach ;-)

Mam cztery małe "kwadraty" - wszystkie maja taki "urok". Najmniej jest to widoczne GWX-5600, ale on ma nieco inny profil koperty, jest nieco większy od GW-M5610

PanDioda napisał/a:
Jak mogę zamówić taki sam bezel u Zibi?

O katalogu zapomnij, piszesz na czesci@zibi.pl co chcesz (cześć, model), czekasz na odpowiedź kilka dni, dostajesz wycenę i czekasz... kilka miesięcy na przesyłkę.
Na allegro jest drożej ale masz za dwa dni.


Edit: Jaki "stalowy"??? weź spróbuj ściągnąć swój bezel, zobacz sobie jak jest zakładany a potem sam sobie odpowiedz czy da się założyć stalowy, albo tytanowy
_________________
Nieczynne z powodu że zamknięte
Ostatnio zmieniony przez Daito 2017-12-30, 21:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum