Szymonowy Frankenstein - pierwszy projekt bardziej na serio.
Odpowiedz do tematu

: Szymonowy Frankenstein - pierwszy projekt bardziej na serio.
No... Kompletowałem trochę graty i teraz jestem na etapie ostatnich rzeczy przed finalnym montażem.

Kiedyś udało się zdobyć taką tarczę:


W tym miejscu podziękowania dla Bartosza (lort) bo od niego tę tarczę odkupiłem.
Do tarczy przydałyby się wskazówki i tu stanąłem przed trudną początkowo decyzją, czy szukać jakichś na rynku, czy projektować własne. Tutaj dzięki naszemu nieocenionemu Hegemonowi podjąłem decyzję o projektowaniu własnych bo dostałem namiar na firmę która mi to będzie w stanie zrobic.

Więc po paru godzinach dumania, konsultacji i poprawek powstał projekt wskazówek:





I same wskazówki dotarły jakiś czas później:


Musiałem pomyśleć jak zamocować tarczę (bo ta którą mam nie ma nóżek). Wpadłem na pomysł żeby wykorzystać spodnią część popularnej tarczy kanapki. Tu dzięki dla Rudolfa za pomoc w zdobyciu tarczy. Więc rozwarstwiłem kanapkę, zeszlifowałem to co było na dolnej części i pomalowałem (podkład + czarny mat)



Potem trochę ogarnąłem wykończenie wskazówek i stalowego ringu tarczy:



I zrobiłem jakąś pierwszą czysto wizualną przymiarkę do bazy tarczy (tak wiem, że minutowa na górze, ale łątwiej mi było tak wyśrodkować bez osi):



No to teraz luma:





No i wyszło tak:



Teraz utwardza się połączenie tarczy z ringiem i jutro pewnie będę to mocował na bazę.
Potem już montaż w kopertę (polotka, stalowa). Mechanizm Asian 6497 ze skróconą osią sekundnika (bo niepotrzebna). Wałek już udało się dopasować do koperty i koronki. Jestem dobrej myśli :)

cdn...

Ostatnio zmieniony przez Szymon 2017-10-31, 16:22, w całości zmieniany 2 razy
:
Brawo!
Jak poradziłeś sobie z tulejkami do wskazówek?

Skate or die!
:
prezesso,
Tak, że nie mam tulejek. :D
Są grube (prawie 0.3mm) więc siedzą tylko na otworach i jest spoko. Jedynie musiałem lekko rozwiercić otwory, bo celowo w projekcie dałem lekko mniejsze (bo łatwiej rozwiercić, niż potem kombinować nad zmniejszaniem otworu). W końcu mójego urodzinowego DREMELka odpaliłem do paru rzeczy.
Jak zmontuję całość, to pokażę finalny produkt. Oczywiście obfocę pośrednie etapy montażu tak jak robiłem do tej pory.

:
Zawsze mnie przerażało to nabijanie tulejek ale teraz to może i ja sobie coś kiedyś swojego zmajstruję. Póki co wystarczają mi na razie gotowe wskazowki.

Jeszcze raz gratuluję. Super będzie.

Skate or die!
:
Szymon, super wygląda!

A wristwatch plays a very important role for a true gentleman. As he lifts the watch in front of his face to apparently check the time - he can also surreptitiously use his other hand to make sure his fly zip is closed.
:
Ciekawy efekt pifko

:
Szymon, dobra robota towarzyszu inżynierze pifko

:
Szacun wielki - Szymon pifko :)

Pozdrawiam
Krzysiek/Fazi64

____________________________________
...Ruski trollu - idi na ch.j...
:
Kawał dobrej roboty, gratuluję Szymon :) pifko

:
Szymon napisał/a:
prezesso,
Tak, że nie mam tulejek. :D
Są grube (prawie 0.3mm) więc siedzą tylko na otworach i jest spoko. Jedynie musiałem lekko rozwiercić otwory, bo celowo w projekcie dałem lekko mniejsze (bo łatwiej rozwiercić, niż potem kombinować nad zmniejszaniem otworu). W końcu mójego urodzinowego DREMELka odpaliłem do paru rzeczy.
Jak zmontuję całość, to pokażę finalny produkt. Oczywiście obfocę pośrednie etapy montażu tak jak robiłem do tej pory.


a skąd miałeś rozwiertaki ? :złośliwiec:

:
diver,

Się będzie czepiał zaraz, że powiedziałem potocznym rozwiercaniem, zamiast powiercania? :złośliwiec:

A co do samych gratów to jak mi czegoś bardziej fachowego trzeba niż mam w domu (a trochę mam) to idę do Janka majstra gdzie mam dwie pracownie pełne narzędzi zegarmistrzowskich, do których mam dostęp kiedy chcę właściwie :popcorn:

:
czyli rozwiertaki od Janka miałeś?

nie zadawaj się z trollem, wybieraj większość ;)
:
Mam mikro wiertła do DREMEL-ka i potem robiłem fine tuning iglakiem ze stożkową końcówką.

:
hop

lepsze jutro było wczoraj
***** ***
:
pdrog, pifko

No to poskładałem. Do tego pasek od nicka, klamerka produkcji Ciecha i taki o potworek wyszedł:






Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.