ST 25
Odpowiedz do tematu

: ST 25
Kumotrowie, w Mewie M163S którą opisywałem na forum było wiele niedoróbek wynikających z niechlujnego montażu, ale całe szczęście znajomy zegarmistrz (który jest właścicielem zegarka) bez problemu poradził sobie z tym.
Parę dni temu jednak, zepsuła się stop sekunda. Blaszka zatrzymująca balans była fabrycznie źle wygięta i po wyciągnięciu koronki nie zatrzymywała balansu. Zegarmistrz odgiął tą blaszkę i wszystko było w porządku. Kilka dni temu ta blaszka niestety pękła w miejscu zgięcia :evil:
Ma może ktoś z Kumotrów werk ST25 przeznaczony na części z którego można by pozyskać tą blaszkę :?:
Czy takie części mechanizmu jak ta blaszka można gdzieś kupić :?:

Ostatnio zmieniony przez Smok 2010-08-30, 22:38, w całości zmieniany 1 raz
СДЕЛАНО В СССР – najlepsze zegarki na świecie !!!
:
Karol, zapomnij o częściach, jedyne rozwiązanie to pisać do sprzedawcy że zepsuł się mechanizm i zapytać co w związku z tym proponuje, ale z tego co pamiętam to kupiłeś na Taobao i może być z tym problem.
Zresztą bez Stop sekundy da się żyć. :wink:

Ostatnio zmieniony przez Svedos 2010-08-30, 22:41, w całości zmieniany 1 raz
:
Można spróbować dorobić - zależy jakie toto jest - podeslij szkic.

:
Mewę brałem na taobao, i tu raczej nic się już nie wskóra :cry:
Zegarmistrz bardzo lubi ten zegarek, nosi na co dzień i trochę go denerwuje ten brak stop sekundy :sad:
Radek, powiem jutro zegarmistrzowi żeby zrobił szkic.

Ostatnio zmieniony przez Smok 2010-08-30, 22:57, w całości zmieniany 1 raz
СДЕЛАНО В СССР – najlepsze zegarki na świecie !!!
andre
[Usunięty]
:
Mam taką blaszkę ;-)

:
Ta się zastanawiam, że warto by było kilka ST25 zanabyć "w rezerwę forumową" po akcji forumowca ... Co myślicie ?

Blaz
[Usunięty]
:
Myślę, ze trzeba być przygotowanym na taką okoliczność, że z kilkoma mechanizmami będzie coś nie tak...

Ritter
[Usunięty]
:
Dorobienie blaszki to jedno. Trzeba zapewne jeszcze ją obrobić cieplnie. Inaczej albo będzie za miękka albo po gięciu pęknie po pewnym czasie jak ta oryginalna. Dorobić nie powinno być trudno.

:
Blaz napisał/a:
Myślę, ze trzeba być przygotowanym na taką okoliczność, że z kilkoma mechanizmami będzie coś nie tak...


No dobra - to zrobię rewizje budżetu i uwzględnię werki zapasowe. Będą w zasobie Nadwornego Zegarmajstra ?

Blaz
[Usunięty]
:
Powinny być. :wink:

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.