Moj MQJ
Odpowiedz do tematu

:
Wkład bezela w tym zegarki jet przyklejony do tego ostatniego przy pomocy "taśmy klejącej" i przypadki samoistnego się odklejania nie są odosobnione, żeby to się przyzwoicie trzymało trzeba by było wyjąć wkład, usunąć klej , umyć i przykleić za pomocą kleju do szkieł zegarkowych, wtedy będzie trzymać na wieki.

Co do nieprecyzyjnego działania datownika przy szybkiej zmianie daty, to też jest często powtarzająca się wada, co jest przyczyną nie wiem, nie rozbierałem pod tym kątem tego werku ( nie lubię go , a wręcz nie cierpię naprawiać :mrgreen: ) Ale jak sam zauważyłeś przy lekkim odciąganiu koronki można datę swobodnie ustawić. Problem prawdopodobnie tkwi w mechanizmie nastawczym, być może trzeba poprawić ułoznie którejś z dźwigni.

:
Ptyanie co rozumiesz przez "mechanizm z podrób rolka", generalnie w MQJ są montowane albo DG28 albo NN 28, werki będące klonem miyoty, typowe woły robocze, mało urodziwe ale niezawodne.

Logan
[Usunięty]
:
Ktoś mi powiedział że takie dg wkładają do podróbek rolka więc mam zastrzeżenie co do jakości na domiar złego zegarek zaczął mi się zatrzymywać wachnik chodzi ciężko, i jak potrząsnąłem zegarkiem wpadł w jakieś dziwne wibracje co to znaczy.

[ Dodano: 2012-06-29, 22:02 ]
Mam pytanie czy do mqj-a można włożyć oryginalną miyotę.

:
Cytat:
Wkład bezela w tym zegarki jet przyklejony do tego ostatniego przy pomocy "taśmy klejącej" i przypadki samoistnego się odklejania nie są odosobnione


dokładnie, kiedyś się zdziwiłem jak zobaczyłem wkład bezela na panelach, o mało co go nie podeptałem, po prostu wypadł. Po umyciu przykleiłem go na silikon sanitarny trzyma że hej.

:
grizly napisał/a:
przykleiłem go na silikon sanitarny trzyma że hej.


Polak potrafiiiiii! :mrgreen:

Logan
[Usunięty]
:
Wracam do mojego pytania czy można wymienić mechanizm tego mqj-a na oryginalną miyotę

[ Dodano: 2012-06-30, 07:14 ]
Jeszcze raz w sprawie mqj-a nieraz jak odkręcam koronkę zegarek wpada w dziwne wibracje, cały się trzęsie dosłownie jak się zatrzyma poruszę koronkę i rusza znowu mam wrażenie, że wachnik chodzi lużno i sucho. Proszę o pomoc.

:
Logan napisał/a:
Wracam do mojego pytania czy można wymienić mechanizm tego mqj-a na oryginalną miyotę

czemu nie ?

..stare chłopy a pokazują pudełka...jak dzieci..

Wilk jest tylko jeden ! podrupkowicze...
Darmowy serwer fotek do 16 GB
:
Wszystko można wymienić , tylko po co . Wskazówki nie będą pasować , nóżki od tarczy pewnie też ..

:
Rudolf napisał/a:
Wskazówki nie będą pasować , nóżki od tarczy pewnie też ..

Powaga? One nie są kopiowane 1:1 ?

"Sracz był oddalony od wyra, szło się w deszczu. Gówniane to były czasy."

Jan Oborniak
:
Miałem wskazówki od miyoty i nie pasowały to mechanizmu od mqj .

Logan
[Usunięty]
:
Zauważyłem, że w moim Mqj dekiel lekko odstaje od koperty i w związku z tym moje pytanie pod koronką widać uszczelkę pod deklem chyba też powinna być mam nadzieję, że nie stracił wodoszczelności, czy może to być wina żle wkręconego dekla czy po prostu krzywego.

:
Pod deklem też jest uszczelka. Powinieneś odkręcić dekiel, ułożyć uszczelkę i jeszcze raz zakręcić.
Do odkręcania służą piłeczki.

:
Witam, podczas kąpieli w morzu, odkleił się i zagubił bezel od mojego MQJ. Gdzie mogę nabyć nowy, pasujący do tego sprzętu? :/

:
Pewnie nigdzie.
Nikt nie prowadzi sklepu z częściami do zegarków za 100 zł z wysyłką.
Jak coś z seryjnych ci podpasuje, to będzie kosztować połowę MQJ.

:
...szybciej i taniej będzie pewnie kupić nowy zegarek ;)

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.