G. Gerlach Marszałek
Odpowiedz do tematu

:
Szymon napisał/a:
...

A co do single-cut to znaczy, że nie jest cszlifowany na 58 powierzchni tylko mniej. i wynika to zapewne wyłącznie z małego rozmiaru.


Nie. Wynika to wyłącznie z właściwości takiego cięcia/szlifu/fasetowania i celu zastosowania. W tym przypadku mechanizmu zegarkowego, ale i w każdym innym jubilerskim ma podobne zalety.
Odbicie światła, a przy okazji gra kolorów.

Ot i wsio.

Jeszcze niedawno bawiłem się w zbieractwo minerałów i kamieni pólszlachetnych. Ale mnie przeszło :)

The future will start tomorrow, not today.

G. Gerlach - polskie zegarki
:
Yakovlev napisał/a:
Ale mnie przeszło
...na zegarki pifko

:
Svedos napisał/a:
...na zegarki pifko

Na zegarki :) Ale ile podróbek zegarkowych tyle podróbek kamieni.
I nie mam na myśli syntetycznych kamieni, tylko garażowej produkcji np. bursztynu i turkusu :)
Pewnie niewielu wie, że jako bursztyn kupuje zwykły spreparowany szelak, a jako turkus barwiony howlit. Wielokrotnie przepłacając, ale biznes (oszustów) is biznes.

The future will start tomorrow, not today.

G. Gerlach - polskie zegarki
:
Yakovlev napisał/a:
Na zegarki :) Ale ile podróbek zegarkowych tyle podróbek kamieni.
I nie mam na myśli syntetycznych kamieni, tylko garażowej produkcji np. bursztynu i turkusu :)
Pewnie niewielu wie, że jako bursztyn kupuje zwykły spreparowany szelak, a jako turkus barwiony howlit. Wielokrotnie przepłacając, ale biznes (oszustów) is biznes.


Fuj, mowa nienawiści. One nie sa fałszywe, tylko EKOLOGICZNE cool
:D

G.

"We offer best solutions in search of a problem"
:
Yakovlev,

Chodziło mi o to, że jak gdzies doczytałem bardzo małych kamieni nie szlifuje się zwykle na pełny szlif z 58 powierzchniami bo wizualnie to przy tak małym rozmiarze jest mały zysk względem nakładu pracy. Większe to już kwestia zamysłu.
Ale tak jak mowie - opieram to na tym co przeczytałem w tej kwestii.

"It Is Possible To Commit No Errors And Still Lose."
:
tylko czekać kiedy FAZI jako pierwszy nabywca pokaże trupilona na swej włachatej dłoni :złośliwiec:

:













:
No ładnie wyszedł pifko

:
No no... hmmm
Krótko - ile i dlaczego tak drogo?

:
Woytec napisał/a:

Krótko - ile i dlaczego tak drogo?


i ponoć już nigdy nie będzie taniej ;)

:
Woytec napisał/a:
No no... hmmm
Krótko - ile i dlaczego tak drogo?


3500.

:
eeee to dla Wojtasa bułka z masłem :złośliwiec: :))

:
Jak bułka z masłem do zjedzenia to fakt, problem tylko w tym, kto tę bułkę zasponsoruje? hmmm

Dzięki za info, ALAMO pifko

:
Tak się testuje, Alamos 11,5 godziny chronograf tyrał żeby zobaczyć czy wszystko gra pifko

A wristwatch plays a very important role for a true gentleman. As he lifts the watch in front of his face to apparently check the time - he can also surreptitiously use his other hand to make sure his fly zip is closed.
:
Ja to akyrat tego modelu nawet nie mam, bo Sylwek tylko jednego zmęczył :-)

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.