W poszukiwaniu Pilota
Odpowiedz do tematu

:
dobrze tylko jak ja widziałem Kienzle na ebay to kosztwał koło 300 $ w automacie :shock:

:
Może to jest to "drugie" Kienzle, z italiańskim rodowodem, te są faktycznie troszkę tańsze...

Blaz
[Usunięty]
:
Czy nawet italiańsko-chińskim rodowodem. :wink:

:
Co by nie robić wody z mózgu nowemu koledze, należy wspomnieć, że obie firmy toczą walkę o prawa do tej samej nazwy.

Blaz
[Usunięty]
:
Dokładnie. :wink:
W każdym bądź razie takie Kienzle pewnie będzie do wyrwania za około 300 PLN, tylko że za 300 PLN to możesz mieć już dobrego chińskiego pilota na AsiaUnitasie. :wink:

:
Albo Mezaliansa :mrgreen:

:
to ile kolega chce dać w końcu?
100-180 zł czy 3 stówki?

Ja ze swojej strony polecę Navala. Genialny pilot - wg mnie w tej cenie nie znajdzie się nic lepszego. Zaproponuj 75 $ z wysyłką do Polski sprzedającemu poza ebayem - powinien się zgodzić (na moje 80 $ z wysyłką zgodził się bez mrugnięcia okiem).
Możesz spróbować zaproponować mniej - pewnie się nie obrazi ale napiszę ile oczekuję - prosta rada - targować się jak na normalnym bazarze :D

Powodzenia!

Marcin


-----------------------------------------------------------
G. Gerlach - polskie zegarki
puszcza
[Usunięty]
:
Czyli jak dobrze rozumiem, owo włosko-chińskie Kienzle będzie gorsze od Navala (Jakość wykonania i dokładność, awaryjność chodu). Kienzle o tyle bardziej mi się spodobało, że jest mniejsze od Navala, jednocześnie (przez datownik głównie) bardziej garniturowe, delikatniejsze nieco. Może pozory sprawia bransoleta.

Na zegarek chce wydać 100-150zł. Jednak w tym przedziale nie znalazłem ciekawego pilota (czyli takiego "prawie jak Archimede" ;) ), więc zacząłem szukać dalej.

Panowie, możecie naświetlić kwestię owego "AsiaUnitasa"?

:
Obawiam się, że w tej cenie niespecjalnie poszalejesz prawde mówiąc. Proponowany Mezalians bije konkurencję na głowę. Jeśli zdecydowanie nie zwięszysz budżetu, i nie chcesz Parnisa - zostaje ci Herc/Orkina/Olipai.

:
puszcza: pisałeś, że chcesz wydać max 150pln...wg mnie i tak bym postąpił sam powinieneś wstrzymać się chwilę i dozbierać do Mezaliansa (kosi wszystkie inne propozycje)...jeśli się dogadasz ze sprzedającym to z tego co pamiętam możesz go wyrwać za około 240pln...90pln to raczej niezbyt duża kwota jak na to co zyskujesz a żałować nie będziesz...ale ja tam zawsze wybieram to co droższe bo wole jak jest lepsze a nie gorsze : )

"Muzyka – po milczeniu – najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)
puszcza
[Usunięty]
:
Rozumiem, że budżet jest niski, więc wielkiego wyboru się nie spodziewałem.

Co do Olipai, to zrobił on jakiegoś pilota? Na ebay`u cisza na ten temat.

:
Jeżeli to ma być codzienny zegarek to ja bym osobiście odradzał Herca czy Orkine (wg mnie marne wykonanie). Zresztą Herc/Orkina/olipai robią tak samo wyglądającego pilota 47 mm tylko z innymi napisami...
Chcesz się zmieścić w budżecie (ewentualnie minimalnie go nagiąć) to obserwuj te aukcje:
http://shop.ebay.com/ling...&_from=&_ipg=25
http://shop.ebay.com/panj...&_from=&_ipg=25
http://shop.ebay.com/shao...&_from=&_ipg=25
http://shop.ebay.com/topw...&_from=&_ipg=25

Wszystkie na tych aukcjach są godne kupna...
A AsianUnitas to po prostu zegarki na azjatyckim unitasie (czyli o ręcznym naciągu) - znajdziesz je również na powyższych aukcjach ;)

Marcin


-----------------------------------------------------------
G. Gerlach - polskie zegarki
:
Ja zaplacilem za uzywanego parniaka pilota na ST-25 180 zlotych (fakt,stan jak nowka,ale jednak uzywany),wiec nie sadze,zebys wyrwal takiego za 150.Celuj w Herce albo Orkiny.

Ostatnio zmieniony przez Janek 2010-08-27, 21:31, w całości zmieniany 1 raz
"Let's plot log against log. It's a physicist's favourite plot, since everything looks straight... "
puszcza
[Usunięty]
:
TowRoupas, celuję w pilota z sekundnikiem na tej samej osi, nie oddzielnie, więc będzie ciężko, ale dzięki za info.

Założyłem temat. Jeśli ktoś ma jakiegoś pilota na sprzedaż - czekam na propozycje.

Darecki
[Usunięty]
:
No to Parnis Big pilot z centralnym sekundnikiem. 75 dolców kosztuje nówka, proponuję jeszcze trochę kasy dozbierać i kupić porządną maszynkę na ST-25

Edytka:
O takim mowa

Ostatnio zmieniony przez Darecki 2010-08-27, 21:50, w całości zmieniany 1 raz
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.