Hamilton VS Epos jako EDC
Odpowiedz do tematu

: Hamilton VS Epos jako EDC
Panowie w imieniu kolegi zadam pytanie( choć i ja czegoś szukam ale póki co bez skutku)
Który z tych 2 wybrać jako EDC i dlaczego? Duży nadgarstek (jak mój :D ), ubiór raczej luźny, czasami koszula.
Może ktoś miał 2 modele i może coś o nich napisać? :)

Epos 3401 43 mm


Hamilton King Pilot 46 mm

:
Hamilton bo to zegarek. Epos to cos co już podchodzi pod marke modową. Omijalbym szerokim lukiem ;)

:
Ten Opos na żywo super. Macałem tylko "małego" Hamiego.
Oba fajne
hmmm Pomogłem :?: :))

Edyta.
Głos oddany na Oposa.

Ostatnio zmieniony przez Dorian06 2017-07-06, 19:26, w całości zmieniany 1 raz
Apa13 napisał/a:
Lenistwo to cecha ludzi zaradnych. Zamiast wziac sie do dziela, wola myslec jak ulatwic sobie prace, czy ją ominąć pifko
:
Oczywiście że Hami :)
I bardziej na EDC pasuje ;)

rinkazki napisał/a:
... ma ktoś kod na 10% lub więcej? ...

pdrog napisał/a:
... żyję z zasadą "miej wyjebane, a będzie Ci dane"....... ;)
:
Hamilton
Miałem kwarca, fajny był, na edc jak najbardziej. Koperta dobrze wykonana, praktycznie brak lunety jeszcze go optycznie powiększy, na solidny nadgarstek jak znalazł.

Jak Cię czytają tak Ci piszą

Daniel
:
Jestem wielbicielem Hamiltona ale tu zagłosowałem na Eposa z kilku powodów.
Po pierwsze, lepiej (IMHO) pasuje do różnych strojów i na wszelkie okazje a to ważne w przypadku EDC.
Po drugie, jest na bransolecie, też ważne, szczególnie w lecie.
Do Hamiego można bransoletę dokupić ale jako pilot wygląda na niej raczej średnio, jemu praktycznie tylko paski pasują. :/
Po trzecie, Epos z racji koloru tarczy daje większe możliwości żonglowania paskami wszelkich kolorów jak już bransoleta się znudzi.
Po czwarte, bardziej uniwersalny rozmiar Eposa.
Też mam dużą łapę i miałem tego Hamiltona - to jest naprawdę wielka patelnia.
Po piąte, Epos jest bardziej elegancki i do luźnego garniaka też go założysz, wielki pilot już mniej pasuje.

Ostatnio zmieniony przez Woytec 2017-07-06, 19:06, w całości zmieniany 2 razy
:
Ja może podobnie jak kolega Woytec, marka sama w sobie zdecydowanie Hamilton niż Opos, ale jako EDC chyba bardziej jednak własnie Opos, będzie po prostu bardziej uniewrsalny, a flieger jako EDC chyba sprawdzi się znacznie słabiej, dlatego mój głos na Eposa

:
Ja bym osobiście, z pośród wyżej pokazanych, wybrał Hamiltona. Epos na żywo dooopy nie urywa. Wtórny design i wskazówki jakieś takie jakby z puszki po szprocie w tomacie robione hmmm

Pozdrawiam, Wojtek

... Taka jest moja koncepcja, Tak ja to widzę
Oni - wadliwi myśliwi, Ja jestem prawdziwy myśliwy ......
:
Hami. Na Oposie godziny nie dojrzysz. Jako któryś w kolekcji (Epos) to tak, ale jako EDC, nigdy w życiu.

Pick people of high integrity over capability. Capability degrades. Integrity compounds.
:
Jak dla mnie zdecydowanie Epos. Lepiej zrobiony, ładniejszy (ale to rzecz gustu).
We wrześniu wejdzie nowa wersja 3401. Z czarną "kamienną" tarczą może pozamiatać :))

[ Dodano: 2017-07-07, 07:48 ]

pifko

:
Ten Opos w rozmiarze 43mm bez koronki jest strasznie nieproporcjonalny przez co wyglada jak kartofel ;)

:
IMO tylko Hami, dużo ciekawszy :)

:
Poza tym w kategorii podróbek tego Oposa bije na głowę Seagull dając to samo za 1/4 ceny. Vzy jeszcze taniej, bo nie szukałem ? hmmm

:
Flq napisał/a:
IMO tylko Hami, dużo ciekawszy :)


...........dokładnie

Bądź dla siebie latarnią, która oświetla twą drogę i nie poszukuj światła poza sobą
:
Epos - wydaje się być fajnym zegarkiem. No i na 46 mm trzeba mieć już łapę...

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.