G.Gerlach 7TP
Odpowiedz do tematu

:
Ale z drugiej strony jeżeli pilnik ma być tylko atrapą i substytutem ruchomego bezela ze znacznikiem to może Alamo ma rację...

Antisocial and faceless...
:
dokładnie jw :popcorn:

:
W ciuchci jakoś nie ma z tym problemu. W orisie też.
Jak coś jest opatrzonym wzorem to zmiany z reguły wychodzą takse.
Ten akurat się broni ale chodzi mi o regułę. Jak np w lotnikach z wydziwionymi wskazówkami ...

Skate or die!
:
Kto nie ma, ten nie ma :) . Osobiście nie lubię i nie kupuję takich zegarków. Tak jak nie kupuję reedycji z subtarczką sekundy na środku tarczy (mechanizm ok. 30 mm, koperta np. 44...).
;)
Jest taka fajna reedycja Eterny, bez pilnika, podobna nieco do 7tp, imo też bardzo ładna (sorry, ładniejsza IMO, bardziej podobają mi się indeksy i wskazówki w Eternie). Oryginał był zegarkiem wojskowym.
To nie jest tak, że wszystkie zegarki w epoce miały bezel z pilnikiem, były też bez.
;)
Eterna:

Ostatnio zmieniony przez mw75 2017-07-07, 10:00, w całości zmieniany 5 razy
Antisocial and faceless...
:
Faktycznie.
Widocznie bardzo mi się ten pilnik opatrzył.

Skate or die!
:
Piękna jest ta Eterna, wpadła mi w oko już jakiś czas temu.
Niestety, 40mm to nie dla mnie :/

:
A swoja druga, 7TP ile ma? hmmm

[ Dodano: 2017-07-07, 19:42 ]
A, juz znalazlem, 42mm. Moze byc calkiem spory przy takiej kopercie

:
prezesso napisał/a:
Faktycznie.
Widocznie bardzo mi się ten pilnik opatrzył.


Większość obecnie wyprodukowanych zegarków w tym stylu ma pilniki, pewnie dlategp hmmm

Michał, 41 z ogonem, jak kto zmierzy tak mu wyjdzie, 41-42 ;-)

Ostatnio zmieniony przez ALAMO 2017-07-07, 20:31, w całości zmieniany 1 raz
:
Ale letecki Pepik też miał. I pewnie bardziej "dlatego" ;)

Skate or die!
:
No dokładnie, on bazował na Longinesie. Longines teraz jakiś też chyba wyszedł z pilnikiem. Precista "cywilna" z pilnikiem. Zenek z pilnikiem. Człowiek się napatrzy, i zafiksuje ;-)

:
Tylko, że w oryginalnym Loginesie i w Przeczystej pilnik nie był wyłącznie ozdobą ;) .

Antisocial and faceless...
:
Tylko, że w "oryginalnym" Longinesie ten marker do czegoś służył. A obecnie służy do niczego poza byciem ;) A Przeczystej to nie wiem do czego służył, bo tak samo do niczego z perspektywy historii brandu ;-)

:
Alamo, a do czego służą nam obrotowe bezele w nurkach? ;)
Mi do tego żeby były i do zabawy. :) I wiem, że nie kupiłbym nurka z nieruchomym ;)
Jak dla mnie super, że 7tp nie ma nieruchomego pilnika.
Zdradzisz coś o innych przyszłych zegarkach w tej kopercie?

Antisocial and faceless...
:
a jakie oznaczenie ma ta reedycja Eterny?

Bo każdy z nas ma tu jakąś swoją niszę. Jeden lubi kwarce, inny vintage. Inny tworzy tarcze sygnowane swoim inicjałem. I piękno pasji polega na tym, że wszyscy się tu mieszczą i wszyscy wzajemnie swoją pasję szanują.
:
mw75 napisał/a:
Zdradzisz coś o innych przyszłych zegarkach w tej kopercie?


Robi się właśnie.
Big Red.
Biała emalia z powiększoną 12 w kolorze czerwonym. Do tego niebieskie wskazówki.

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.