Poprzedni temat «» Następny temat
Shanghai Submariner
Autor Wiadomość
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #1  Wysłany: 2010-08-11, 21:02   Shanghai Submariner

Od dłuższego czasu przymierzałem się do zakupu Shanghaia Submarinera, ale jak to zwykle bywa odkładałem zakup na "później" . I pewnego pięknego dnia Ojciec Jakub pokazał w nowych nabytkach swój zakup, którym oczywiście był ten przepięknej urody zegarek.
To był dla mnie impuls do zakupu, szast prast i zakup poczyniony razem z innym Shanghaiem, małym garniturowcem.
No i stało się jest, przyszedł otwieram paczkę i co widzę, jest Submariner ale nie taki śliczny jak na Kubusiowych fotkach, mój ma porysowaną kopertę i koronkę, pełno paprochów na tarczy, na deklu widoczne ślady po nieumiejętnym otwieraniu, bezel kręci się z ogromnym oporem i na dodatek ma niedoklejony wkład z podziałką.

Zrobiłem stosowną dokumentację fotograficzną i wysłałem to wszystko do agenta yoybuy, w wyniku negocjacji obniżyli mi cenę o połowę i zwrócą mi część gotówki.

No tak ale problem pozostał, co zrobić z tym fantem, pomyślałem sobie przeszlifuję rysy na kopercie i ładnie ją wypoleruję, biorę papier o gradacji 1000 wykonuję kilka ruchów i moim zdumionym oczom ukazuje się czerwony miedziany podkład, jeszcze kilka i pod miedzią jest stal. Tego było juz za wiele, odszukałem piękną śliczną stalową kopertę od Rolmopsa Miglanca którą to zanabyłem onegdaj w celu modowania, przerzuciłem kompletny werk z tarczą (po uprzednim jej oczyszczeniu z paprochów) do onej koperty i mam teraz piękny nowy zegareczek i jestem baaaardzo zadowolony.

Koperta od submarinera posłuży mi do testów, zresztą ma jedną bardzo istotną wadę, ma mikroskopijną niezakręcaną koronkę, którą bardzo trudno operować. Jutro zamieszczę fotki jak wygląda sama koperta.

Oszczędzę wam widoku tego co do mnie przyjechało, ale nie omieszkam pokazać co z tego powstało.

A miało być tak (fotka Ojca Jakuba)



A jest tak























_________________
 
 
szeryf
[Usunięty]

 #2  Wysłany: 2010-08-11, 21:10   

Szkoda, że przyleciał "zaniedbany" i rozumiem, że nie było wyjścia oprócz modowania. W sumie wygląda teraz... oryginalnie :shock: Niech się nosi bez niespodzianek chociaż!
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #3  Wysłany: 2010-08-11, 21:17   

Wyjście było, doprowadzić kopertę od Submarinera do "porządku" ale to będzie wymagało czasu na dodatek bezel pozostanie w niej tylko atrapą, gdyż po jego zdjęciu okazało się że kręci się z tak wielkim oporem dlatego że koperta w miejscu gdzie pracuje bezel jest także uszkodzona.
_________________
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #4  Wysłany: 2010-08-11, 21:26   

Moim zdaniem - styl koperty nie pasi do tarczy. Ale "ty tu urządzisz" ... Ładny werk, żałuję że wziąłem z przeszklonym deklem i tym "valjuxowatym" ...
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #5  Wysłany: 2010-08-11, 22:40   

Co by nie mówić Svedosie... Jeśli Submariner to tylko tarcza sterile... :roll:
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #6  Wysłany: 2010-08-11, 23:11   

No i "pomacałem " kopertę od Shanghaia i wiecie co, ona jest aluminiowa, albo z jakiegoś podobnego stopu, normalnie kaszana jakaś, to ja już wolę w mojej miglancowej kopercie.

:razz: :twisted: :mrgreen: ..............a mnie się podoba :wink:
_________________
 
 
Rudolf 



Pomógł: 112 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #7  Wysłany: 2010-08-12, 01:06   

się czepiacie teraz jest super , w starej kopercie to nie był shanghaj bonda a teraz jest !
zazdraszczam
_________________

 
 
topek 
Ryżowy

Wiek: 56
Dołączył: 12 Lip 2010
Posty: 519
Skąd: podkarpacie
 #8  Wysłany: 2010-08-12, 06:40   

Ja mam takie cos, ze jak widze lupke, to mnie trzesie i wzdragam sie okropnie.
A to co wyszlo jest fajne , podoba mi sie. Wyrazy uznania i zazdrosci :smile:
_________________
Noze tez lubie
 
 
kubama 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu
Foch und Ch.


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 4262
Skąd: Galaktyka Kurvix
 #9  Wysłany: 2010-08-12, 07:54   

Fajny pomysł Sylwek ;)
_________________
Foch und Ch.
 
 
pmwas 
Właściciel Pola Ryżowego
4-85


Pies czy kot?: kot
Pomógł: 9 razy
Wiek: 38
Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 2964
Skąd: Sosnowiec
 #10  Wysłany: 2010-08-12, 10:26   

Shanghai Submariner jest piękny tylko na fotach. Właśnie zanabyłem jednego od Kuby i jestem wręcz mile zaskoczony syfnością tego ustrojstwa - fajna ciekawostka przyrodnicza :) . Niedługo zamieszczę w recenzjach :twisted: . Z tego, co wiem, Shanghai robi też lepszą wersję z zakrecaną koronką, być moze w stali, ale ten model jest tak koszmarny, że szkoda gadać. Zawsze miałem Amfibię za totalny szmelc, ale przy Shanghaiu jest to świetny i dobrze wykonany zegarek :)
_________________
Ну, погоди! :wkurzony:
 
 
wahin 



Pomógł: 29 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 10766
Skąd: Koszalin
 #11  Wysłany: 2010-08-12, 11:17   

pmwas napisał/a:
Zawsze miałem Amfibię za totalny szmelc, ale przy Shanghaiu jest to świetny i dobrze wykonany zegarek :)


A w ryj chcesz :twisted: :evil: :razz:
_________________
Don Mati FCI - Hodowla bokserów, buldogów francuskich i mopsów
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #12  Wysłany: 2010-08-12, 11:24   

pmwas napisał/a:
Shanghai Submariner jest piękny tylko na fotach. Właśnie zanabyłem jednego od Kuby i jestem wręcz mile zaskoczony syfnością tego ustrojstwa - fajna ciekawostka przyrodnicza :) . Niedługo zamieszczę w recenzjach :twisted: . Z tego, co wiem, Shanghai robi też lepszą wersję z zakrecaną koronką, być moze w stali, ale ten model jest tak koszmarny, że szkoda gadać. Zawsze miałem Amfibię za totalny szmelc, ale przy Shanghaiu jest to świetny i dobrze wykonany zegarek :)


Ten Szanghaj o którym mówisz to jest reedycja submarinera pierwszego. I to faktycznie insza inszość, ale i cena jest inna :lol: ...

Przy czym warto zauważyć, że rzeczony SS wcale nie jest jakiś wybitnie tani - stoi od 280 do 300 juanów, gdzie Mewka M185S - można wyrwać za 380 juanów.
 
 
Spinner 
burak i melepeta



Pomógł: 25 razy
Wiek: 52
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 7497
Skąd: Zielona Góra
 #13  Wysłany: 2010-08-12, 11:31   

svedos napisał/a:
a mnie się podoba :wink:


Mnie tez - gratuluje pomyslu :wink:
 
 
Maxio



Pomógł: 28 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 11565
Skąd: Zielona Góra
 #14  Wysłany: 2010-08-12, 11:41   

...to widzę, że Zielona się trzyma razem, bo mi też się podobuje :twisted:
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #15  Wysłany: 2010-08-12, 12:17   

I tak trzymać, tak na prawdę to ze starej koperty do wykorzystania jest tylko szkiełko , uszczelka, dekiel i bezel :wink:
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum