Zegarek jako prezent dla kolegi z pracy.
Odpowiedz do tematu

: Zegarek jako prezent dla kolegi z pracy.
Z końcem lutego odchodzi z pracy mój kolega. Zmienia miejsce zamieszkania i to niestety na bardzo odległe... Postanowiliśmy zrobić jemu niespodziankę w postaci zegarka na pamiątkę naszej wieloletniej współpracy. Osobiście przeprowadziłem coś w rodzaju wywiadu środowiskowego, żeby poznać jego upodobania w tym zakresie. Z moich ustaleń wynika, że preferuje zegarki kwarcowe w stylu uniwersalnym tj. niezbyt oficjalne, ale również nie nazbyt sportowe. Liczy się dla niego w miarę duża koperta z wyraźnymi indeksami i wskazówkami. Z zegarków noszonych przez kolegów w pracy zwrócił uwagę na Adriaticę, Atlantica i Seiko. Obecnie na co dzień nosi wysłużonego już Casio Iluminator. Zostałem wytypowany przez kolegów do dokonania wyboru i zakupu zegarka. Budżet wynosi 2.000 PLN, ale w szczególnie uzasadnionym przypadku mógłby nieco wzrosnąć... Z góry dziękuję za pomoc! :)

I've seen things you people wouldn't believe...
:
Może taki Citek CB0010-02E


:
bladerunner, chociaż wielkość podaj...

:
Atlantic 65351.41.61


Pozdrawiam,
Wojtek
:
>>>
satanic666 napisał/a:
Może taki Citek CB0010-02E

Bardzo interesujący czasomierz, proszę o jakieś ciekawostki na jego temat... ;)

Z_bych napisał/a:
bladerunner, chociaż wielkość podaj...

Z przeprowadzonego rozpoznania wynika, że średnica koperty zegarka, to minimum - 36 mm, a maksimum - 42 mm.
Dodam jeszcze, że kolega ma nadgarstek o obwodzie około 20 cm... :)

vvojt napisał/a:
Atlantic 65351.41.61

Również bardzo interesujący czasomierz, proszę o jakieś ciekawostki na jego temat... ;)

PS.
Czy zaproponowane modele zegarków występują również w wariancie z białą tarczą?

Z góry dziękuję za dalsze Wasze sugestie w przedmiotowym temacie!
Mam na szczęście jeszcze trochę czasu na zastanowienie się i dokonanie wyboru... hmmm
<<<

Ostatnio zmieniony przez bladerunner 2017-02-04, 11:32, w całości zmieniany 1 raz
I've seen things you people wouldn't believe...
:
Citek jest z białą tarczą, średnica 44 mm także vw sam raz na taki nadgarstek, szafir, sterowany radiowo, eco drive, także bezobsługowy zegar.

:
>>>
Bardzo dziękuję za szybką i konkretną odpowiedź! :)
Muszę jeszcze na spokojnie poczytać więcej informacji na temat tego czasomierza.
Spróbuję również zobaczyć Citka w naturze, gdyż niepokoi mnie nieco średnica koperty... hmmm

PS.
Czy orientujecie się, gdzie mógłbym zaproponowane modele zegarków nie tylko zobaczyć, ale najlepiej także pomacać, oczywiście w przenośni... ;)
<<<

I've seen things you people wouldn't believe...
:
bladerunner Bardzo fajny uniwersalny zegar, średnica jest w sam raz, mam takiego Citka na bransolecie i przy 17,5 cm nadgarstku wygląda tak.


:
>>>
Melkor.
Bardzo dziękuję za wypowiedź w tym temacie, gdyż szczególnie zależy mnie na opiniach użytkowników konkretnych modeli czasomierzy.
Informacje podawane przez producentów są najczęściej zbyt ogólnikowe lub zwracają uwagę na tylko same zalety, a skrzętnie pomijają tzw. słabe strony... ;)

PS.
Moją uwagę zwróciło zastosowanie w Citku zaawansowanej technologii Eco-Drive... :)

I've seen things you people wouldn't believe...
:
bladerunner napisał/a:
Czy orientujecie się, gdzie mógłbym zaproponowane modele zegarków nie tylko zobaczyć, ale najlepiej także pomacać, oczywiście w przenośni..

Citka praktycznie w każdym Swiss-ie a Atlantica w każdym TimeTrend

:
>>>
Tomek.
Dziękuję bardzo za konkretną podpowiedź i to ze strony Mieszkańca Planety Ziemia! cool
Salon Time Trend odwiedzam regularnie w najbliższej galerii handlowej, ale do tej pory ograniczałem się tylko do oglądania i nie miałem odwagi na obmacywanie. Oferowanych tam zegarków oczywiście... ;)
Natomiast Swiss'a dotychczas omijałem, gdyż w znanej mnie lokalizacji występuje jako butik (sic!)... :facepalm:

PS.
Nadal czekam na propozycje Kumotrów w przedmiotowym zakresie. Mile widziane są tzw. zdjęcia nadgarstkowe i krótkie opisy czasomierzy... :)

[ Dodano: 2017-02-15, 21:14 ]
>>>
Do ostatecznego terminu dokonania wyboru i oczywiście zakupu zegarka na prezent zostało już tylko 12 dni, a tutaj nagle pojawiły się pewne nowe elementy... hmmm
W trakcie jednej z koleżeńskich rozmów został poruszony temat czasomierzy made in Poland. Jeden z kolegów otworzył wtedy stronę internetową Leon Prokop - Polska Wytwórnia Czasomierzy. Zainteresowanie kolegi wywołał szczególnie model Bolt Carbon. Niestety bliżej nie znam tej marki i nigdy wcześniej nie miałem okazji zapoznać się z wyrobami tej firmy... :/
Ponadto w czasie spotkania towarzyskiego uwagę zwrócił zegarek Adriatica Worldchampion Automatic, który dumnie na swoim nadgarstku nosił jeden z uczestników. ;)
Rozmawialiśmy później na ten temat i ku pewnemu naszemu zaskoczeniu okazało się, że w grę wchodziłby również czasomierz z automatycznym naciągiem... cool
W związku z powyższym prosiłbym Kumotrów o podzielenie się swoją wiedzą na temat wymienionych zegarków. Opinie ich zapewne szczęśliwych użytkowników byłyby szczególnie mile widziane.

Ostatnio zmieniony przez bladerunner 2017-02-15, 21:15, w całości zmieniany 3 razy
I've seen things you people wouldn't believe...
:
Nie możecie Koledze kupić taki zegarek, ładny i patriotycznie ;)


http://sklep.gerlach.org....roduct/category
Chodzi mi o RWD-6 :oops:

Zdjęcie Alamosa


Ostatnio zmieniony przez Jacobi 2017-02-16, 11:46, w całości zmieniany 2 razy
:
albo jak dla faceta to "piękną Helenę"

http://sklep.gerlach.org....&product_id=113


Ostatnio zmieniony przez Maras 2017-02-16, 09:32, w całości zmieniany 1 raz
:
O to to...
Tylko warto mu najpierw pokazać bo nie każdy lubi takie militarne.
Ja mógłbym same takie takie dostawać :)

Albo nowe 303 mu kupić.

:
>>>
Jacobi napisał/a:
Nie możecie Koledze kupić taki zegarek, ładny i patriotycznie ;)
(...)
Chodzi mi o RWD-6 :oops:

Maras napisał/a:
albo jak dla faceta to "piękną Helenę"

(...)

Woytec napisał/a:
O to to...
Tylko warto mu najpierw pokazać bo nie każdy lubi takie militarne.
Ja mógłbym same takie takie dostawać :)
Albo nowe 303 mu kupić.


Bardzo dziękuję Szanownym Kumotrom za nieocenioną pomoc w przedmiotowym temacie, gdyż kwestia wyboru odpowiedniego zegarka na prezent stała się już dla mnie wręcz sprawą ambicjonalną... ;)
Osobiście bardzo zainteresowałem się czasomierzami produkowanymi, czy chociażby składanymi w Polsce i to tym bardziej, że jest to dla mnie nowa tematyka... hmmm
Również aspekt patriotyczny ma dla mnie duże znaczenie i z tego co się orientuję także dla przyszłego szczęśliwca, który wkrótce zostanie obdarowany mam nadzieję, że wspaniałym prezentem... :)

PS.
W wolnej chwili szczegółowo zapoznam się z polskimi osiągnięciami w zakresie sztuki zegarmistrzowskiej. Proszę jednak o dalsze sugestie z Waszej strony. Obiecuję odwdzięczyć się skorzystaniem z opcji --> Pomógł... cool

I've seen things you people wouldn't believe...
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.