Poprzedni temat «» Następny temat
Nie jest ok
Autor Wiadomość
Machu 
Klon Starszego Kulisa
Duże jest piękne:D

#5296  Wysłany: 2018-11-09, 18:13   

Dla mnie to i przekonania można mieć różne, o ile się je potrafi kulturalnie wyrażać - a z tym ww. ma problem :twisted:

A od emigrantów nie uciekniemy, generalnie każdy kraj na pewnym etapie zamożności i rozwoju to przerabia. Więc imo nie straszyć, tylko myśleć jak ogarnąć to z głową ;)

Szymon 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu
PPD

#5297  Wysłany: 2018-11-09, 18:30   

Machu napisał/a:
A od emigrantów nie uciekniemy, generalnie każdy kraj na pewnym etapie zamożności i rozwoju to przerabia. Więc imo nie straszyć, tylko myśleć jak ogarnąć to z głową

O. I mądrego to miło posłuchać ;) pifko

ALAMO
Pijak i Złodziej

#5298  Wysłany: 2018-11-09, 18:49   

Woytec napisał/a:
i tak będą takich chociażby z Korei Północnej kontenerami sprowadzać.

Wojciechu, znów rzeczywistość cię, kolego serdeczny, wyprzedziła.
Przemysł stoczniowy - w którym nie pracuję od 15 lat - już wtedy zatrudniał garściami ludzi z Korei Północnej. Co więcej - jest pewnym że byli to ludzie świadczący u nas pracę, w zasadzie, niewolniczą. Ich stawki były głodowe, cała marża szła do pośredników i - prawdopodobnie - koreańskich agencji które ich "eksportowały". Wszyscy, bez wyjątku wszyscy w branży, o tym wiedzieli. Nikomu to nie przeszkadzało. Po 10+ latach, "nagle" postanowiono się na to oburzyć, bo z Centrali Kierowania Oburzeniem, przyszła dyrektywa że "teraz Korea Pn BE BE BE!!". I nagle, tefałenopolszitypismedia "odkryły" temat.

Woytec 
Klon Ryżowego Długiego Marszu

Pies czy kot?: pies
 #5299  Wysłany: 2018-11-09, 18:55   

Wiem, o tym piszę.
Nikomu nie przeszkadzało bo mało kto o tym wiedział.
A poza tym wiesz chyba, jak wiele rzeczy kiedyś ludzi nie oburzało a dziś to faszyzm, mizoginizm, szowinizm i co tam jeszcze chcesz :D

Choruję na TNTBAW, jestem na odwyku i nie kupuję zegarków!

machlo 

#5300  Wysłany: 2018-11-09, 19:26   

Imigranci to nie problem, a raczej dopóki dostosowują się do panującego (nie)ładu miejsca, do którego przybywają, czyli normalnie asymilują się. Istotnym problemem jest egzekwowanie prawa, gdy jest łamane - należy egzekwować szybko i skutecznie, aby jasno pokazać kolejnym potencjalnym śmiałkom, gdzie jest granica. A drugi problem to socjał, czyli pieniądze rozdawane za frajer. :)

ALAMO
Pijak i Złodziej

#5301  Wysłany: 2018-11-09, 19:35   

Ale zwróccie, szanowni, uwagę, że Jurop pod tym względem - normalnieje. Po kilku latach szoku, bo tak należy nazwać skutek tej zorganizowanej akcji CIA - oman minął. Dania, uchwala - i egzekwuje - prawo. Austra - uchwala i egzekwuje prawo. Włochy, ładują całe autobusy i odsyłają prosto z powrotem. Francja - robi to samo. Niemcy - rzecz jeszcze rok temu nie do pomyslenia, a dzisiaj wiadomości brzmią "dwóch nielegalnych imigrantów z Afryki...". To się dzieje po cichu. Bez wielkiej mordy pełnej durnych haseł - na co Wojtek zwrócił uwagę. Praca orgaiczna, praca u podstaw. Bez zbędnego zadęcia, i durnej, faszystwoskiej ideologii ...

Maras 
Właściciel Krajowego Kartelu Ryżowego

#5302  Wysłany: 2018-11-09, 20:47   

machlo napisał/a:
Imigranci to nie problem, a raczej dopóki dostosowują się do panującego (nie)ładu miejsca, do którego przybywają, czyli normalnie asymilują się. Istotnym problemem jest egzekwowanie prawa, gdy jest łamane - należy egzekwować szybko i skutecznie, aby jasno pokazać kolejnym potencjalnym śmiałkom, gdzie jest granica. A drugi problem to socjał, czyli pieniądze rozdawane za frajer. :)

lepiej bym tego nie ujął pifko
Ostatnio zmieniony przez Maras 2018-11-09, 20:47, w całości zmieniany 1 raz  

Machu 
Klon Starszego Kulisa
Duże jest piękne:D

#5303  Wysłany: 2018-11-09, 20:50   

Za to 'nasi' odwrotnie - okopali się na pozycji własnej tychże durnych haseł i ideologii. A po cichu robią co innego, co juz zauważono :złośliwiec:

EDIT: Ale fatalny odbiór tego ostatniego intyimigranckiego spotu w kampanii pozwala mieć nadzieje, że mądrzeje tzw. suweren ;)
Ostatnio zmieniony przez Machu 2018-11-09, 20:53, w całości zmieniany 2 razy  

Szymon 
PPD

#5304  Wysłany: 2018-11-09, 20:50   

Maras napisał/a:
machlo napisał/a:

lepiej bym tego nie ujął pifko

Maras... jak tak obserwuję Twoją aktywność, to byś tego w ogóle tak nie ujął hmmm

Maras 

#5305  Wysłany: 2018-11-09, 21:06   

widzisz, mam do tego trochę inne podejście od Ciebie, tyś młody naiwny i wierzysz w tą barkę płynącą przez morze śródziemne z uciśnionymi i łykasz te papkę łzawą o biednych kobietach i dzieciach z Syrii mimo że obrazki z tej samej tivi temu przeczą gdyż na łodzi owej młodociani pełni werwy płyną chłopcy czarni co łakomym wzrokiem łypią na dobra wszelakie Europy i w dupie mają integrację, naukę czy przystosowanie się do życia i obyczajów w tejże, ktoś powiedział im jedźcie, płyńcie i bierzcie w ramiona swoje .....no to płyną i płynąć będą bez końca, a to dopiero początek tego exodusu....
Pracuję z lekarzami arabskiego pochodzenia, znałem wielu też w latach 90-tych i są to najnormalniejsi fajni ludzie pod słońcem tacy jak my, ale im zależało, chciało się integrować, uczyć języka, studiować ....doskonale się tutaj odnaleźli i porobili niezłe kariery i nikt nigdy nie pierdolił głupot o dżihadzie czy innych bzdetach, wtopili się idealnie w tkankę społeczeństwa więc Szymon twe podejrzenia są z gruntu fałszywe co do mojej osoby jak i twoje fałszywe postrzeganie rzeczywistości w Niemczech jako rzekomo idealnej bez problemów uchodźczych z punktu widzenia kamienicy w której akurat mieszkasz czy dzielnicy w której bywasz, trzeba na problem szerzej spoglądać i więcej cynizmu niż optymizmu polecam, bo kiedyś możesz się zdziwić i niekoniecznie miło ;)
Ostatnio zmieniony przez Maras 2018-11-09, 21:09, w całości zmieniany 1 raz  

Szymon 
PPD

#5306  Wysłany: 2018-11-09, 21:11   

Maras napisał/a:
widzisz, mam do tego trochę inne podejście od Ciebie, tyś młody naiwny i wierzysz w tą barkę płynącą przez morze śródziemne z uciśnionymi i łykasz te papkę łzawą o biednych kobietach i dzieciach z Syrii mimo że obrazki z tej samej tivi temu przeczą gdyż na łodzi owej młodociani pełni werwy płyną chłopcy czarni co łakomym wzrokiem łypią na dobra wszelakie Europy i w dupie mają integrację, naukę czy przystosowanie się do życia i obyczajów w tejże, ktoś powiedział im jedźcie, płyńcie i bierzcie w ramiona swoje .....no to płyną i płynąć będą bez końca, a to dopiero początek tego exodusu....
Pracuję z lekarzami arabskiego pochodzenia, znałem wielu też w latach 90-tych i są to najnormalniejsi fajni ludzie pod słońcem tacy jak my, ale im zależało, chciało się integrować, uczyć języka, studiować ....doskonale się tutaj odnaleźli i porobili niezłe kariery i nikt nigdy nie pierdolił głupot o dżihadzie czy innych bzdetach, wtopili się idealnie w tkankę społeczeństwa więc Szymon twe podejrzenia są z gruntu fałszywe co do mojej osoby jak i twoje fałszywe postrzeganie rzeczywistości w Niemczech jako rzekomo idealnej bez problemów uchodźczych z punktu widzenia kamienicy w której akurat mieszkasz czy dzielnicy w której bywasz, trzeba na problem szerzej spoglądać i więcej cynizmu niż optymizmu polecam, bo kiedyś możesz się zdziwić i niekoniecznie miło ;)

Jak Ty lepiej wiesz ode mnie jak ja świat widzę i co łykam a czego nie. Zawsze mnie fascynuje takie podejście :popcorn:

Jacobi 
Klon Starszego Ryżowego

#5307  Wysłany: 2018-11-09, 21:16   

Maras z młokosami nie podyskutujesz oni najmądrzejsi pifko

Maras 

#5308  Wysłany: 2018-11-09, 21:19   

pifko

ALAMO
Pijak i Złodziej

#5309  Wysłany: 2018-11-09, 21:20   

Maras napisał/a:
widzisz, mam do tego trochę inne podejście od Ciebie,

To raczej widzimy hmmm
Szymon - jak już coś linkuje - to z zasady ma sens, i jest zweryfikowane...
Ty nas oblewasz każdym gównem, które znajdziesz - o ile tylko potwierdza tezę.
Bez ładu, składu, ze stron absurdalnych, kretyńskich, dla debili, nazioli - do wyboru.
Nubiru, hemtrailsy, reptilianie, uchoćce, zwłaszcza te analne, jeszcze chwila, i zaczniesz na nas pryskać gównem z agregatu "antyszczepionek" albo "płaskiej Ziemi", bo ci to podpowie JuTub.
... no faktycznie, to różne podejście ...

Edyta : mam też graniczące z pewnością wrażenie, że Szymon, który już tam kawałek świata liznął, pracował - i pracuje - w międzynarodowej korporacji, która - o zgrozo - wysyła go w delegacje wszelkie, globalne .... coś tam jednak kuma z tego jak to kmiotki zza miedzy żyją hmmm
Ja wam cały czas powtarzam, hurrapatriotom i hiperojcowiźnianom, że ta wasza narracja, z perspektywy ludzi którzy żyją na skrajach naszej mlekiem i burakiem płynącej Ojczyzny, jest śmieszna. Po prostu, śmieszna.
Ostatnio zmieniony przez ALAMO 2018-11-09, 21:25, w całości zmieniany 1 raz  

Maras 

#5310  Wysłany: 2018-11-09, 21:24   

no comments.

ps.

Jak możesz usuń moje konto, to zakończy sprawę ostatecznie.
Żegnam.

Odpowiedz do tematu