Fantazja na temat chrono
Odpowiedz do tematu

: Fantazja na temat chrono
Myślę, że to chyba najlepsze podforum, chociaż to wirtualna praca ;)
Od pewnego czasu chodzi mi po głowie chronograf ze skalą pulsometryczną (sam nie wiem dlaczego, bo z medycyną nie mam nic wspólnego - no, może oprócz unikania kontaktów z lekarzami na ich gruncie zawodowym ;) Na razie niestety nie mam, więc w ramach zabawy postanowiłem sobie narysować jakiś "własny" ;) Poniżej pierwsze próby, na razie tarcza, pomysłu na kopertę jeszcze nie mam, chociaż chyba coś klasycznego, z wypukłym szkiełkiem. Mam wątpliwości co do krzyża maltańskiego, na pewno indeksy od skali pulsometrycznej zrobię mniejsze no i na tą chwilę nie wiem jak wpasować subtarcze na małą sekundę i na minutnik. Jeśli ktoś ma jakieś pomysły czy uwagi to zapraszam do zabawy - chętnie je zwizualizuję.



--
aRTI01
:
Niezłe, niezłe...
Skala tętna wygląda intrygująco. Ciekawe, jak przedtawiałby się z trzema po kolei sklami po 20 sekund.


G.

"We offer best solutions in search of a problem"
:
Noo fajne... Teraz tylko dopasować kopertę i jazda z produkcją :)

"trzeba nim począśc zeby zaczoł chodzic"
:
Jacek. napisał/a:
Ciekawe, jak przedtawiałby się z trzema po kolei sklami po 20 sekund.

Czyli trzy skale dla pomiaru 20, 40 i 60 uderzeń serca? Jeśli tak, to masz pomysł jak je rozmieścić? Trzy okręgi różnej grubości linii?

--
aRTI01
:
Machnąłem się, chodziło mi o dwie skale na 15 uderzeń. Tak jak tu:
https://cdn-img-1.wanelo.com/p/175/245/961/c9e4ed7937fc09a5d77e4cc/x354-q80.jpg


G.

[ Dodano: 2016-11-20, 20:38 ]
PS: W jakimś zegarku były trzy skrócone skale.

G.

"We offer best solutions in search of a problem"
:
Jacek. napisał/a:
Machnąłem się, chodziło mi o dwie skale na 15 uderzeń. Tak jak tu:
https://cdn-img-1.wanelo.com/p/175/245/961/c9e4ed7937fc09a5d77e4cc/x354-q80.jpg

PS: W jakimś zegarku były trzy skrócone skale.

G.


Aha :) No, ale do tego nie trzeba chrono :) W sumie mogę narysować takie skalowane na 10 uderzeń serca zaczynające się co 20 sekund bez chronografu, może fajnie wyglądać. Ale to jak w tym dorobię subtarcze, bo to taka czasochłonna robota z przeliczaniem kresek :)

--
aRTI01
:
Cytat:
Rozwiązań trochę jest...

Cześć tych wzorów oglądałem - fajne są, bardzo mi się podobają. Ceny mniej :)

Dorobiłem małe tarcze i zupełnie nie mam pomysłu, jak umieścić indeksy godzinowe...


--
aRTI01
:
hmmm nie wiem czy jest sens dodawać godzinowe hmmm a te wskazoki to sorry ale imo trochę takie kondomowe w kształcie są
a jak ma być wykonany ten krzyż maltański?

Ostatnio zmieniony przez Ratler Wściekły I 2016-11-21, 10:15, w całości zmieniany 1 raz
Bo każdy z nas ma tu jakąś swoją niszę. Jeden lubi kwarce, inny vintage. Inny tworzy tarcze sygnowane swoim inicjałem. I piękno pasji polega na tym, że wszyscy się tu mieszczą i wszyscy wzajemnie swoją pasję szanują.
:
Ratler Wściekły I napisał/a:
hmmm nie wiem czy jest sens dodawać godzinowe hmmm a te wskazoki to sorry ale imo trochę takie kondomowe w kształcie są

Nie zaprzeczę - na pewno wymagają dopracowania :)
Ratler Wściekły I napisał/a:

a jak ma być wykonany ten krzyż maltański?

Wyobrażałem sobie to jak, że oprócz różnicy w kolorze krzyż gładki, czyli mocno błyszczący, a reszta półmat. W następnych wersjach może ten półmat uzyskam czymś "ma kształt" przetłoczenia delikatnym deseniem.

--
aRTI01
:
Ciekawy projekt :idea: pifko
.
.
.
A subtarczki trochę nie za małe w stosunku do całości :?: :idea: hmmm

Pozdrawiam
Krzysiek/Fazi64

____________________________________
...Ruski trollu - idi na ch.j...
:
Chiba muszą. Bo by z krzyża maltańskiego stringi wyszły cool



Gbzzz.

"We offer best solutions in search of a problem"
:
Przy subtarczkach (jakie by one nie były) i tak niewiele widać z połowy krzyża hmmm :idea:

Pozdrawiam
Krzysiek/Fazi64

____________________________________
...Ruski trollu - idi na ch.j...
:
Jacek. napisał/a:
Chiba muszą. Bo by z krzyża maltańskiego stringi wyszły cool

Znaczy się modowy majtkowiec mi wyszedł? :D

--
aRTI01
:
Butik "Palpitacja" :)



Gboo.

[ Dodano: 2016-11-21, 12:23 ]
---

BTW: Szczególik natury delikatnej: maltański krzyż SAR jest czerwony, biały maja Joannici, i to ci u nas "niekoszerni" :D


G.

"We offer best solutions in search of a problem"
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.