Klamry oraz biżuteria alternatywna
Odpowiedz do tematu

:
No własnie tak "na optykę" wydaje mi się zbyt masywna albo klamerka zbyt delikatna hmmm

:
Panie kto panu to tak spier.. :))

:
Klient tak chciał ;)


Ostatnio zmieniony przez Ciech 2019-10-15, 23:14, w całości zmieniany 1 raz
:
Co nowego? :popcorn:

Lepiej być znanym pijakiem niż anonimowym alkoholikiem.
:
Tytanowy Pazur Allozaura - ostatnie prace wykończeniowe.


:
Fajny!
Tak sobie myślę, jeśli to jest kopia 1:1 to ta gadzina była wielkości sporego psa jedynie... hmmm

Lepiej być znanym pijakiem niż anonimowym alkoholikiem.
:
Dzięki @Thomas666 pifko
Gdybym pokusił się zrobić replikę 1:1 to taki pazur jako naszyjnik niechybnie byłby mało wygodny hmmm
Jako główny duży drapieżnik Allosaurus stał na szczycie łańcucha pokarmowego, prawdopodobnie polując na duże dinozaury roślinożerne, takie jak ornitopody, stegozaury i zauropody.
Mierzył przeciętnie 8,5 m długości, jednak fragmentaryczne szczątki sugerują, że mógł osiągać ponad 12 m.

:
:oops: To taka spora koparka... :shock:

Lepiej być znanym pijakiem niż anonimowym alkoholikiem.
:
Subiektywnie uważam że to najlepsze tytanowe pazury jakie do tej pory wykonałem.
Fotografią ciężko oddać ich opalizujące barwy, bo to chwilowe wrażenie zależne jest od ilości światła i kąta z jakiego są oglądane.




:
:shock: Wyglądają zaaaajebiiiśście!! pifko

Lepiej być znanym pijakiem niż anonimowym alkoholikiem.
:
Super - chociaż mnie przed barwieniem nawet bardziej się podoba :-)

:
To już nie tylko dobre rzemiosło. Te pazury to już sztuka :))

:
Dziękuję Panowie pifko

@Santino nie wykluczone że pokuszę się o odcienie szarości w przyszłych wyrobach.
Jedynie metaliczny kolor powierzchni nie zdradza co to za metal,
a kiedy widać odcienie blękitu od razu wiadomo - to tytan cool


:
Wojtku, tak z ciekawości, sprawdzałeś jak głęboko sięga takie barwienie? Chodzi mi o to, czy to się może powycierać?

Lepiej być znanym pijakiem niż anonimowym alkoholikiem.
:
Tlenek tytanu jest bezbarwny , a od grubości jego warstwy zależy odbita długość fali świetlnej i w efekcie postrzegany kolor.
Dla grubości od 10 nm do 25 nm jest to kolor złoty, 25-40 nm fioletowy, 40-50 nm ciemnoniebieski, 50-80 nm jasnoniebieski, 80-12 nm ponownie żółty, 120-150 nm pomarańczowy, 150-180 nm filetowy oraz 180-210 nm zielony .
Myślę że gdyby powłoka była mało trwała to nie stosowano by anodyzacji tytanu w biżuterii, lub przedmiotach użytkowych typu premium jak np. okładziny folderów.
Oczywiście dla chcącego nic trudnego , materiały ścierne są w stanie ją usunąć.

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.