Poprzedni temat «» Następny temat
Nowe "rosyjskie i radzieckie " nabytki
Autor Wiadomość
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #331  Wysłany: 2017-05-17, 07:28   

:popcorn:
_________________
 
 
Thomas666 
Prezes Uncle Bens'a
Król Brązu


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 3 razy
Wiek: 55
Dołączył: 19 Lut 2016
Posty: 6747
Skąd: 3City
 #332  Wysłany: 2017-05-17, 08:52   

:popcorn:
_________________
Lepiej być znanym pijakiem niż anonimowym alkoholikiem.
 
 
Yakovlev 
Prezes Uncle Bens'a


Pomógł: 19 razy
Wiek: 56
Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 6105
Skąd: W.
 #333  Wysłany: 2017-05-17, 18:47   

bladerunner napisał/a:
>>>

...

Po prezentacji powyższych wyników doszedłem jednak do wniosku, że należy powtórzyć test rezerwy chodu czasomierzy: Rakieta (Paкeтa) 2628.H oraz Pobieda (Победа) 2602.
Spowodowane jest to faktem, że wymienione zegarki nie posiadają kalendarza, a więc istnieje możliwość, że osiągnięte przez nie wyniki były różne od wcześniej podanych:
....

<<<


To jeszcze tylko wyjaśnij brak tego kalendarza w Rakiecie... proszę.
_________________
The future will start tomorrow, not today.

G. Gerlach - polskie zegarki
 
 
bladerunner 
Kierownik Pola Ryżowego
Blade Runner


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 26 Maj 2016
Posty: 1901
Skąd: Angelenos
 #334  Wysłany: 2017-05-17, 20:14   

>>>

prezesso napisał/a:
Tutaj bardzo wielu ludzi jest zainteresowanych wieloma tematami.
Stąd np moja wizyta tutaj, choć to wielka rzadkość.
Tylko, że tu są prości ludzie, którzy komunikują się w najprostszy merytoryczny i możliwy sposób - ot, tyle, żeby przekazać informację ( i czasem kogoś dla żartów ukąsić).

A teraz ty zastanów się jakbyś to napisał po "swojemu", potem przelicz ilość słów i zobaczysz o co mi chodzi. I uwierz, że akurat w tej wypowiedzi jestem wyjątkowo kwiecisty, żeby być dobrze zrozumianym.
A to, że ktoś nie lubi takiego stylu nie znaczy od razu, że jest wrogo nastawiony.

Ps. Test bardzo ciekawy
Ps2. My wiemy jak się po rosyjsku pisze nazwy danych modeli, a jak nie to jest Google. Twoje każdorazowe tłumaczenie wygląda na pierwszy protekcjonalnie.
Ps3. Daj fotki tych zegarków jak możesz. Dla leniwych ;)


Bardzo dziękuję za naprawdę konkretne i zarazem wielce życzliwe odniesienie się do omawianego wątku i nie tylko... :)
Pozwolę sobie jednak nie do końca zgodzić się z postawioną tezą, że zacytuję - "najprostszy" sposób komunikowania się jest zarazem, że zacytuję - "merytoryczny"... ;)
Przykładem niech będą wpisy, które składają się np. tylko z samego (sic!) emotikona... cool
Postaram się jednak wziąć do serca powyższe uwagi i zmienić swój styl pisania na choć trochę mniej kwiecisty... :/

Przeprowadzany nadal przeze mnie test, dogrywka rozpoczęła się 16.05.2017 godz. 18:00, to dopiero początek, gdyż mam jeszcze kilka innych pomysłów... hmmm
Natomiast "fotki tych zegarków" oczywiście zamieszczam poniżej. Na chwilę obecną będą to awersy, a rewersy z wnętrzem postaram się dodać w terminie późniejszym... :roll:





Yakovlev napisał/a:
To jeszcze tylko wyjaśnij brak tego kalendarza w Rakiecie... proszę.


Proszę więc rzucić, oczywiście w przenośni, łaskawym okiem na jedną z fotografii załączonych powyżej, to mam naprawdę szczerą nadzieję, że przedmiotowa kwestia się wtedy wyjaśni... :)

<<<
_________________
I've seen things you people wouldn't believe...
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #335  Wysłany: 2017-05-17, 20:17   

bladerunner, załóż sobie nowy temat o przeprowadzanych testach, ten wątek jest o nowych nabytkach.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Svedos 2017-05-17, 20:19, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #336  Wysłany: 2017-05-17, 20:21   

bladerunner napisał/a:
Proszę więc rzucić, oczywiście w przenośni, łaskawym okiem na jedną z fotografii załączonych powyżej, to mam naprawdę szczerą nadzieję, że przedmiotowa kwestia się wtedy wyjaśni...


Ale zdajesz sobie sprawę że ta Rakieta z mechanizmem 2428 ma jak najbardziej datownik ? hmmm facepalm
_________________
 
 
Yakovlev 
Prezes Uncle Bens'a


Pomógł: 19 razy
Wiek: 56
Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 6105
Skąd: W.
 #337  Wysłany: 2017-05-17, 20:40   

ALAMO napisał/a:
bladerunner napisał/a:
Proszę więc rzucić, oczywiście w przenośni, łaskawym okiem na jedną z fotografii załączonych powyżej, to mam naprawdę szczerą nadzieję, że przedmiotowa kwestia się wtedy wyjaśni...


Ale zdajesz sobie sprawę że ta Rakieta z mechanizmem 2428 ma jak najbardziej datownik ? hmmm facepalm


2628 ;)

bladerunner - rzuciłem okien na to co napisałeś, więc może to Ty się zastanów jaki mechanizm testujesz, czy nie jest to składak z przełożonym mostkiem, czy może w inny sposób "zmodyfikowany".
_________________
The future will start tomorrow, not today.

G. Gerlach - polskie zegarki
 
 
Kris 
Ryżowy

Pies czy kot?: kot
Pomógł: 1 raz
Wiek: 60
Dołączył: 04 Gru 2011
Posty: 525
Skąd: Śląsk
 #338  Wysłany: 2017-05-17, 21:18   

JAko że to nowe nabytki to pokaże trochę ciekawostek. Dodam że wszystkie ciosane z kamienia :)





I jeszcze takie dwie perełki:









I razem dwa ostatnie

_________________
Pozdrawiam
Kris

Moja kolekcja!
 
 
rinkazki 
Kulis

Dołączył: 22 Mar 2017
Posty: 49
Skąd: Polska
 #339  Wysłany: 2017-05-17, 21:23   

Kris napisał/a:
JAko że to nowe nabytki to pokaże trochę ciekawostek. Dodam że wszystkie ciosane z kamienia :)



Przeglądam tutaj i na sąsiednim forum... Naprawdę są piękne te modele, a co najważniejsze niebywale rzadkie. Gratuluję!
 
 
Yakovlev 
Prezes Uncle Bens'a


Pomógł: 19 razy
Wiek: 56
Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 6105
Skąd: W.
 #340  Wysłany: 2017-05-17, 21:51   

Kamień łupany ;)

I jak tu nie lać FPYSK ?
_________________
The future will start tomorrow, not today.

G. Gerlach - polskie zegarki
 
 
Thomas666 
Prezes Uncle Bens'a
Król Brązu


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 3 razy
Wiek: 55
Dołączył: 19 Lut 2016
Posty: 6747
Skąd: 3City
 #341  Wysłany: 2017-05-17, 22:24   

wypas, rzadkość, ale chyba bym nie nosił... :D
_________________
Lepiej być znanym pijakiem niż anonimowym alkoholikiem.
 
 
bladerunner 
Kierownik Pola Ryżowego
Blade Runner


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 26 Maj 2016
Posty: 1901
Skąd: Angelenos
 #342  Wysłany: 2017-05-17, 22:57   

>>>

ALAMO napisał/a:

Ale zdajesz sobie sprawę że ta Rakieta z mechanizmem 2428 ma jak najbardziej datownik ? hmmm facepalm

Yakovlev napisał/a:

2628 ;)

bladerunner - rzuciłem okien na to co napisałeś, więc może to Ty się zastanów jaki mechanizm testujesz, czy nie jest to składak z przełożonym mostkiem, czy może w inny sposób "zmodyfikowany".


Jak wcześniej napisałem w omawianym wątku, to niestety ostatnio delikatnie to ujmując, nie dysponuję nadmiarem wolnego czasu... :(
W związku z powyższym w dość spontaniczny sposób do przedmiotowego testu wytypowałem posiadane radzieckie zegarki, żeby odpowiadały wymogom kategorii < nowe nabytki >... :roll:
W ostatniej chwili okazało się jednak, że zaplanowana do testu Rakieta 2628.H nie jest na tzw. dobrym chodzie, a więc została zastąpiona przez Rakietę 2609.HA... :/

W związku z sugestią ze strony Administracji Forum CW, wątek związany z testem długości chodu wyłączę jako nowy temat i dalsze informacje będą od tej chwili przeze mnie tam zamieszczane... ;)

PS.
W najbliższym czasie w przedmiotowym temacie pozwolę sobie zaprezentować mój zegarkowy < nowy nabytek >, radziecki oczywiście... :)

Wszystkich życzliwie zainteresowanych zapraszam do założonego przeze mnie tematu ¤ Testowanie rezerwy chodu zegarków radzieckich i rosyjskich ¤... :)


<<<
_________________
I've seen things you people wouldn't believe...
Ostatnio zmieniony przez bladerunner 2017-05-18, 16:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Aronus
Właściciel Pola Ryżowego


Pomógł: 2 razy
Wiek: 47
Dołączył: 02 Maj 2010
Posty: 2913
Skąd: Gdańsk
 #343  Wysłany: 2017-05-18, 12:54   

Kris gratuluję rakiet!!! Widziałem kiedyś na żywo kamienną rakietę Smoka i ten zegarek na prawdę robi wrażenie :shock:
 
 
Kris 
Ryżowy

Pies czy kot?: kot
Pomógł: 1 raz
Wiek: 60
Dołączył: 04 Gru 2011
Posty: 525
Skąd: Śląsk
 #344  Wysłany: 2017-05-18, 22:17   

Aronus napisał/a:
Kris gratuluję rakiet!!! Widziałem kiedyś na żywo kamienną rakietę Smoka i ten zegarek na prawdę robi wrażenie :shock:


Dzieki ;) Zegarek jest Mega duży. Nie przypuszczałem że jest taki wielki. Może przez weekend zrobię zdjecie z innym zegarkiem dla porównania.
_________________
Pozdrawiam
Kris

Moja kolekcja!
 
 
bladerunner 
Kierownik Pola Ryżowego
Blade Runner


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 26 Maj 2016
Posty: 1901
Skąd: Angelenos
 #345  Wysłany: 2017-05-21, 15:46   

>>>

Kris napisał/a:
JAko że to nowe nabytki to pokaże trochę ciekawostek. Dodam że wszystkie ciosane z kamienia :)
(...)
I jeszcze takie dwie perełki:
(...)


Rakieta (Paкeтa) z kopertą, tarczą i bransoletą wykonanymi z nefrytu, to naprawdę prawdziwa "zegarkowa" perełka... ;)

<<<
_________________
I've seen things you people wouldn't believe...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum