Nowe "rosyjskie i radzieckie " nabytki
Odpowiedz do tematu

:
Wintergreen napisał/a:
Wskazówki są jak od Kamy. One i mechanizm z CzCzZ pasują do siebie. Za to na tarczy stoi 1Moskiewska im. Kirowa. Dekiel inny niż w Kamach, pasuje m.in. do Pobiedy. Koperty złoconej u Pobied nie znalazłem w katalogu z 1960r. ...


To słabo szukałeś.
Złocone koperty mają oformlienija:
- 127ЧН
- 127ЧН/1
- 392ЧН
- 555ЧН
- ЧН-1113K

A identyczne wskazówki:
- 94ЧН
- 378ЧН
- ЧН1105K

To tak na szybko, więcej nie chciało mnie się szukać.
Sprawdź w spisie na końcu katalogu, który zakład produkował dany model.
Może z tego coś wydedukujesz?

The future will start tomorrow, not today.

G. Gerlach - polskie zegarki
:
Rozumiem że zasługi tow.Skrzypka uległy zapomnieniu?

:
Woj_Woj napisał/a:
Rozumiem że zasługi tow.Skrzypka uległy zapomnieniu?


Wejdź na inwentarz.ipn.gov.pl i szukaj ;)

The future will start tomorrow, not today.

G. Gerlach - polskie zegarki
:
Do punktów niezgodności dołożę jeszcze podstawowy: tarcza ma charakter stricte wojakowy więc w fabryce na 99% nie włożyli by jej do złota!
U mnie jest taki model ale to tez chyba składak...może nawet mój, nie pamiętam dobrze :oops:

Zegarki * Rower * Radio
:
Uwzględniając to co znalazłem, wychodzi mi, że raczej powinna to być Pobieda z 2 MCzZ z dolną sekundą oformlienje 127 w różnych wariantach (coś jak te w temacie Krisa o Pobiedach http://www.czwarty-wymiar...er=asc&start=30 ). Według opisu na stronie 70 katalogu powinna mieć napis Au między uszkami i to się z moją zgadza. Statystycznie te są też najpopularniejsze ze złoconych, a statystyka ma swoje prawa. Do tego pod koniec lat 1950 wręczano w Polsce Pobiedy z 2MCzZ (choć nie tylko) jako nagrodówki. Wiem, bo mam

co prawda chromowana i za pracę przy kolejnym etapie rozbudowy Z. P. Gumowego Stomil w Dębicy, ale dla MO jak najbardziej mogła być złocona.

P.S.
Jak porównują temat Krisa i katalog, to też nie wszystko jest w 100% identyczne. Wcale mnie to nie dziwi :) . A czy myślicie, że taka tarcza mogła być w złoconej kopercie 32mm

Podpada pod - 127ЧН/1 albo 392ЧН (str. 70 katalogu)? Bo mnie trochę konfunduje kwestia braku środkowego tłoczenia na tarczy ale różnica w samych subtarczkach też mi wydaje się dziwna...

Ostatnio zmieniony przez Wintergreen 2017-04-10, 05:01, w całości zmieniany 2 razy
Były starszy szeregowy Wintergreen był to złośliwy gnojek, który znajdował zadowolenie w swojej bezsensownej pracy.
:
>>>

W wątku dotyczącym radzieckich czasomierzy Pobieda (Победа) pozwolę sobie zamieścić zdjęcia poglądowe, interesującego moim subiektywnym zdaniem oczywiście, egzemplarza produkcji Drugiej Moskiewskiej Fabryki Zegarków (Второй Московский Часовой Завод - 2 МЧЗ):



<<<

I've seen things you people wouldn't believe...
:
Tej wersji Slavnej Heksy nie miałem... A tutaj, nie dość, że w bardzo ładnym stanie wizualnym, to raźno ruszył po potrząśnięciu... Serwis się przyda oczywiście, ale wygląda, że jest sprawny :))


:
Tylko pytanie czy fabryki wychodziły takie :D

Nie oceniaj człowieka po tym gdzie pije, ale ile może wypić! :))
:
Wychodziły :)
Nie słuchaj Zbychu zazdrośnika :D ;)

diver
[Usunięty]
:
Sebastian napisał/a:
Tylko pytanie czy fabryki wychodziły takie :D


fabryki były takie , no chyba że koledze o co innego chodzi, przekaz nie jest jasny :D

:
ALAMO napisał/a:
Wychodziły :)
Nie słuchaj Zbychu zazdrośnika :D ;)


Eeeej, nie umiesz się bawić :P

Nie oceniaj człowieka po tym gdzie pije, ale ile może wypić! :))
:
Sebastianu, mam katalogi radzieckich zegarków :P
Zresztą ściągnięte wiadomo skąd :P

:
:)

"Od dawna już nie nosiłem zegarka. Przeszkadzał mi. Czułem się źle. Miałem wrażenie, że coś pęta mi przegub."

E.Stachura " Cała jaskrawość "
:
Eustachy, wyjdź! :foch:
;)

:
O chyba też mam taką :))
Nakręcę sobie na jutro. Eustachy, pifko

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.