Poprzedni temat «» Następny temat
Nowe "rosyjskie i radzieckie " nabytki
Autor Wiadomość
Tomi1976 
Starszy Ryżowy

Pies czy kot?: pies
Wiek: 48
Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 601
Skąd: Lubuskie
 #691  Wysłany: 2018-02-08, 10:01   

 
 
bladerunner 
Kierownik Pola Ryżowego
Blade Runner


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 26 Maj 2016
Posty: 1901
Skąd: Angelenos
 #692  Wysłany: 2018-02-09, 23:26   

>>>

Tomi1976 napisał/a:
Obrazek


Czasomierz Sława Sierp i Młot (Cлава Серп и Молот ☭) z czarną tarczą prezentuje się w sposób nad wyraz interesujący... :shock:

PS.
Można byłoby nawet pokusić się o zebranie całej kolorystycznej kolekcji... ;)

<<<
_________________
I've seen things you people wouldn't believe...
Ostatnio zmieniony przez bladerunner 2018-02-09, 23:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Ra_V 
Starszy Kulis

Pomógł: 1 raz
Wiek: 49
Dołączył: 06 Lis 2017
Posty: 69
Skąd: Północ
 #693  Wysłany: 2018-02-10, 17:11   

Przybyła nowa Pobieda. Serce naprawione i nasmarowane. Cieszy bardzo bo ciężko było ją znaleźć, aż tu taka miła niespodzianka się zdarzyła.


 
 
Yakovlev 
Prezes Uncle Bens'a


Pomógł: 19 razy
Wiek: 56
Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 6105
Skąd: W.
 #694  Wysłany: 2018-02-10, 17:42   

Fajna :)
_________________
The future will start tomorrow, not today.

G. Gerlach - polskie zegarki
 
 
Ra_V 
Starszy Kulis

Pomógł: 1 raz
Wiek: 49
Dołączył: 06 Lis 2017
Posty: 69
Skąd: Północ
 #695  Wysłany: 2018-02-10, 18:39   

Dzięki Jacek. Została jeszcze trzecia do znalezienia i będzie komplet TTK-1. Jeśli nie wypłynie coś nowego. :)
 
 
Yakovlev 
Prezes Uncle Bens'a


Pomógł: 19 razy
Wiek: 56
Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 6105
Skąd: W.
 #696  Wysłany: 2018-02-10, 19:00   

Ra_V napisał/a:
Dzięki Jacek. Została jeszcze trzecia do znalezienia i będzie komplet TTK-1. Jeśli nie wypłynie coś nowego. :)

Z tym "trzecia" i "będzie komplet" to raczej byłbym ostrożny.
Widziałeś gdzieś jakiekolwiek katalogi TTK ?
Tym bardziej, że Pobieda składana była w 9 różnych zakładach.
Gdzieś tu już o tym pisałem (tam, na kizi, też ;) ale tam są wszystkonajlepiejwiedzący eksperci , wielokrotnie edytujący swoje wcześniejsze wpisy, tak by w końcu wyszło na to, że oni to właśnie mieli na myśli i napisali to wcześniej, a to Ty jesteś debilem, bo w porę się nie spostrzegłeś i nie masz takich możliwości jak ichni, tfu, admini czy inne mody wszelakiej maści)

PS.
W międzyczasie znalazłem swoje:
http://www.czwarty-wymiar...c.php?p=1178586
_________________
The future will start tomorrow, not today.

G. Gerlach - polskie zegarki
 
 
Ra_V 
Starszy Kulis

Pomógł: 1 raz
Wiek: 49
Dołączył: 06 Lis 2017
Posty: 69
Skąd: Północ
 #697  Wysłany: 2018-02-10, 21:22   

Te trzy to już się zmieniły na cztery. :D Na w.ru znalazłem kolejną z TTK-1. Tym razem czarną. Masz rację źle się wyraziłem. Lepiej by było jak bym od razu napisał trzy, teraz już cztery o których mi wiadomo. ;) Faktycznie nie dość że nie widziałem katalogu to w ogóle w żadnym katalogu nie widziałem żeby TTK-1 było wymienione jako osobny producent.
Jacek weź mnie nie strasz, jakie 9 zakładów? Ja wiem o 6-ciu. Penza, 1-sza i 2-ga moskiewskie, TTK-1/Pietrodworcowa, Czystopol i ZiM. Czegoś nie wiem. :D
To o czym piszesz o sąsiadach zgadzam się z Tobą. Sam się zastanawiam co zrobić. Puki co próbuję funkcjonować tam normalnie.

Gdzie są Twoje Pobiedki? Mi wyskakuje Twój post o hermetykach. :twisted:
 
 
Yakovlev 
Prezes Uncle Bens'a


Pomógł: 19 razy
Wiek: 56
Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 6105
Skąd: W.
 #698  Wysłany: 2018-02-10, 22:38   

A Kujbyszew, a Władymir ??? CHoć Владимирский совнархоз składał takie same wersje jak Kujbyszew.
A TTK-1 i Petrodworec można liczyć za dwa ;)
Wg mnie i od producentów a tym bardziej składaczy mogły wychodzić różne "kwiatki" niespotykane w katalogach, bo plan był planem i sztuki musiały się zgadzać.
A kto tam wnikał czy np. te wskazówki miały być akurat do tej tarczy? A że mechanizm nie z tej fabryki? Przecież ten sam, składamy. Części pasowały, to składali to co było pod ręką i tyle.
Nie sądzę żeby ktoś tam się wyrwał z tekstem: "Towarzyszu brygadzisto, skończyły nam się wskazówki do wersji 32 CzN, co robić?" A brygadzista: "No trudno, plan pięcioletni idzie się yebać, wstrzymujemy produkcję - STOP".
Składali z czego popadnie, bo ten gość na końcu, który kilka miesięcy ciułał na ten zegarek i w końcu go kupił, i tak nie miał bladego pojęcia o prawidłowości zestawienia elementów. Nikt nie kupował papierowych wersji zegarkowych katalogów bo ich wtedy nie upubliczniano, a i internetów wtedy raczej nie było ;)
_________________
The future will start tomorrow, not today.

G. Gerlach - polskie zegarki
 
 
Ra_V 
Starszy Kulis

Pomógł: 1 raz
Wiek: 49
Dołączył: 06 Lis 2017
Posty: 69
Skąd: Północ
 #699  Wysłany: 2018-02-10, 23:57   

Kurcze zawsze myślałem że Kujbyszew to po prostu ZiM.
Też wydaje mi się że były "firmowe składaki". Jeśli nawet w katalogu z 1957 roku były podane elementy składowe np Pobiedy łącznie ze wskazówkami i tarczami to kto powiedział że w gorących sytuacjach nie brano tego co pod ręką. Plan jest święty i trzeba go zamknąć na plus. :)
 
 
Jacek. 
Klon Właściciela Kilku Fabryk Ryżu
Sfermentowanego.


Pomógł: 99 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 15379
Skąd: że by...
 #700  Wysłany: 2018-02-11, 09:53   

Yakovlev napisał/a:
(...) Wg mnie i od producentów a tym bardziej składaczy mogły wychodzić różne "kwiatki" niespotykane w katalogach, bo plan był planem i sztuki musiały się zgadzać.
A kto tam wnikał czy np. te wskazówki miały być akurat do tej tarczy? A że mechanizm nie z tej fabryki? Przecież ten sam, składamy. (...)


Od dawna to ludziom powtarzam. To był inny świat: oficjalnie wszędzie obowiązywały święte ściezki kooperacji, wzory "izdielii" czy "siemiejstwa pribora", ale jak przychodził koniec kwartału, po całym sojuzie grzmiały gruzowiki z wzajemnymi pożyczkami.

G.

[ Dodano: 2018-02-11, 09:02 ]
.
PS: teoretycznie do każdej takiej modyfikacji powinna być sporządzona karta zmian. Sowieci zawsze dbali o dupokrytki, więc niewykluczone, że te karty jeszcze gdzieś są.
_________________
"We offer best solutions in search of a problem"
 
 
Yakovlev 
Prezes Uncle Bens'a


Pomógł: 19 razy
Wiek: 56
Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 6105
Skąd: W.
 #701  Wysłany: 2018-02-11, 12:08   

Jacek. napisał/a:

...
PS: teoretycznie do każdej takiej modyfikacji powinna być sporządzona karta zmian. Sowieci zawsze dbali o dupokrytki, więc niewykluczone, że te karty jeszcze gdzieś są.


Jeśli to były oficjalne zmiany, to pewnie są. Ale jeśli były to tylko złożone z czego popadło sztuki do planu, to raczej nikt się tym nie chwalił.
_________________
The future will start tomorrow, not today.

G. Gerlach - polskie zegarki
 
 
Ra_V 
Starszy Kulis

Pomógł: 1 raz
Wiek: 49
Dołączył: 06 Lis 2017
Posty: 69
Skąd: Północ
 #702  Wysłany: 2018-02-11, 12:43   

Zastanawiałem się skąd wzięły się wariacje projektów (оформление). Przecież niektóre z nich różnią się na prawdę pierdółką. Może to są te oficjalne zmiany które weszły w czasie produkcji, a potem już zostały. :twisted: Za to te szybkie które wyszły spontanicznie żeby zmieścić się w planie również zostały tyle że na rynku. ;)

edyta:
To jest tylko moje rozmyślanie na temat. :)
Znalazłem taki przykład, oczywiście na Pobiedzie. W katalogu z 1960r. mamy projekt 93CzN, 93CzN/1 i 93CzN/6. Gdzie jest reszta? Może są to projekty które nie weszły do produkcji seryjnej. Wyszło ich powiedzmy kilkadziesiąt, kilkaset sztuk i zrezygnowano z tego projektu.
Pomyślałem o tym właśnie przeglądając owy katalog. Chciałem znaleźć mój wczorajszy zakup i okazało się że go tam nie ma. Jest właśnie 93CzN/6 czyli z czarnym kołem pod cyframi i indeksami godzinowymi ze złotymi napisami, a mi trafił się taki egzemplarz:


O ile pomyślałem sobie że koło mogło wyblaknąć to cyfry, skala i wszystkie napisy są brązowe tak jak w 93CzN/1.
Ostatnio zmieniony przez Ra_V 2018-02-11, 13:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Yakovlev 
Prezes Uncle Bens'a


Pomógł: 19 razy
Wiek: 56
Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 6105
Skąd: W.
 #703  Wysłany: 2018-02-11, 15:28   

Rafał, zerknij na ostatnie strony z tego katalogu. Tam gdzie jest spis zakładów produkujących poszczególne modele i przypisane do nich wersje.
Chyba tylko Czystopol trzyma się kupy. U reszty brakuje cyferek.

Np.
Zwiezda - Оформление ЧН-153К/x, od 1 do 9 ale bez 8.
Raduga 1,2 i 4 gdzie 3?

Itd, itp.
_________________
The future will start tomorrow, not today.

G. Gerlach - polskie zegarki
 
 
Tomi1976 
Starszy Ryżowy

Pies czy kot?: pies
Wiek: 48
Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 601
Skąd: Lubuskie
 #704  Wysłany: 2018-02-11, 16:14   

bladerunner napisał/a:
>>>

Tomi1976 napisał/a:
Obrazek


Czasomierz Sława Sierp i Młot (Cлава Серп и Молот ☭) z czarną tarczą prezentuje się w sposób nad wyraz interesujący... :shock:

PS.
Można byłoby nawet pokusić się o zebranie całej kolorystycznej kolekcji... ;)

<<<


Myślę, że z czasem takowa powstanie ;)
 
 
Ra_V 
Starszy Kulis

Pomógł: 1 raz
Wiek: 49
Dołączył: 06 Lis 2017
Posty: 69
Skąd: Północ
 #705  Wysłany: 2018-02-11, 16:33   

Yakovlev napisał/a:
Rafał, zerknij na ostatnie strony z tego katalogu. Tam gdzie jest spis zakładów produkujących poszczególne modele i przypisane do nich wersje.
Chyba tylko Czystopol trzyma się kupy. U reszty brakuje cyferek.

Np.
Zwiezda - Оформление ЧН-153К/x, od 1 do 9 ale bez 8.
Raduga 1,2 i 4 gdzie 3?

Itd, itp.


Widziałem to Panie Jacku. :) Straszna babajaga jak to mawiał jeden mjr. :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum