Poprzedni temat «» Następny temat
Nowe "rosyjskie i radzieckie " nabytki
Autor Wiadomość
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #1066  Wysłany: 2018-09-02, 21:44   

Jak zauważyłeś, moderacja nie reaguje ani na nadmierny optymizm, ani na fanatyzm. Właśnie dlatego, że to czyjaś prywatna sprawa, czy postanowił się porozumiewać ze swiatem równoważnikai zdania, czy nadmiarem formy nad treścią.
A forma wypowiedzi ... cóż ... tu są sami dorośli ludzie. Niech każdy sam zdecyduje, jak chce się - publicznie - wypowiadać.
Żeby "forum/dzial" "odżył", to w zasadzie należałoby zrobić wszystko.
Część mówi, żeby polikwidować i pobanować każdego to nie jest encyklopedią na dwóch nogach.

Częśc mówi, żeby polikwidować tych powyżej.
Najlepiej, jednocześnie - wtedy wszyscy będą zadowoleni, ci zbanowani z jednej, i ci zbanowani z drugiej strony.
A w tym wszyskim, panowie, znów gubicie wątek : moda się zmieniła.
Przez +/- dekadę była moda na radzieckie zegarki mechaniczne, a teraz ta moda się - powoli - kończy. Wraz z wyczerpaniem zasobów, w części. Jak chcecie walczyć z modą i jej trendami - to bardzo zachęcam, zapraszam, i wspieram. Te chude tyczki nigdy mi się nie podobały :-P
_________________
 
 
Jacobi 
Klon Właściciela Pola Ryżowego


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 12 razy
Wiek: 65
Dołączył: 03 Lut 2011
Posty: 14627
Skąd: Warszawa
 #1067  Wysłany: 2018-09-02, 21:52   

Kris nie zgodzę się do końca z Tobą, że tylko bladerunner pokazuje w dziale rosyjskim, radzieckim, swoje skarby. Też pokazałem swoje nowe nabytki m.in. Gagarina Szturmańca, który miał być unikatowym antykiem z 1961 roku. :D
Jednak szanuję swoje zegarki i znajdzie on swoje miejsce w pudełku. Człowiek uczy się na błędach i więcej nie dam się nabrać.
_________________
Z punktu widzenia Drogi Mlecznej, wszyscy jesteśmy ze wsi.
Ostatnio zmieniony przez Jacobi 2018-09-02, 21:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Yakovlev 
Prezes Uncle Bens'a


Pomógł: 19 razy
Wiek: 56
Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 6105
Skąd: W.
 #1068  Wysłany: 2018-09-02, 21:59   

Kris napisał/a:
Drodzy

Jakoś już dawno nie pisałem na tym Forum ale czasami tu zaglądam żeby zobaczyć co się dzieje i żeby być w temacie.

Do udzielania się jakoś na razie atmosfera mi nie słuzy. Ale pokuszę się dzisiaj o parę słów komentarza.

1. Nie zgodzę się z kol. Marasem na temat jego wypowiedzi że poziom wiedzy jest większy i szukamy pereł, wyjątkowych zegarków rzadko spotykanych z wyższej półki. Oczywiście Ty , Jacek , Fazi, Alamo itd może tak ale co z pozostałymi ? co z nowymi forumowiczami jeżeli tacy sie pojawią ? Jeżeli takie bedzie Wasze podejście to za chwilę zostaniecie sami w trójkę albo i dwójkę.

2. Forum powinno być dla wszystkich również dla początkujących forumowiczów którzy nabywają i pokazują zegarki które dla nas nie są już interesujące.

Przecież jest tu sporo miejsca i przestrzeni i dla tych którzy poszukują perełek jak i dla początkujących którzy pokazują zegarki przeciętne i ogólnodostepne.

3. Oczywiście wpisy kol. bladerunner są czasami denerwujące i irytujące również dla mnie ale popatrzcie na to z innej strony. Chyba jako jedyny udziela się ostatnio na Forum i coś tam próbuje pokazywać.
Jako starzy wyjadacze i znawcy tematu powinniście może spróbować przekazywać swoją więdzę i rady w inny sposób. Powiem szczerze że nie chciałbym mieć takich nauczycieli którzy wypowiadają się w ten sposób.
Zaznaczę oczywiście że aby komuś coś przekazać i kogoś czegoś nauczyć musi być chęć i dobra wola również drugiej strony. Bez dobrego ucznia i nauczyciel będzie kiepski - nie wsadzam w cudzysłów bo to chyba sam wymysliłem ;)
Nazywanie Forumowicza "zakutą pałą " lub podobnymi epitetami niestety ale nie przystoi , nie jest koleżenskie a wręcz może być dla kogoś obrażliwe. Pamiętajcie że jest sporo osób które czytają Forum ale się nie udzielają. Ciekawe co sobie myslą o takim zachowaniu.

Szkoda że nie reagują moderatorzy na takie zachowania. Mam wrażenie że czasami przyzwalają na takie zachowania.

Powinniscie zastanowić się co zrobić aby przyciągnąć nowych użytkowników, nowych forumowiczów.
Co zrobić aby Forum (może nie Forum a bardziej dział radzieckich bo tylko ten dział mnie interesuje )
odżyło, aby znów tętniło życiem?

Możecie mnie zbesztać, nazwać jak tam chcecie ale wiedzcie że piszę to z dobrego serca i chciałbym jeszcze kiedyś udzielać się na tym Forum


Odnośnie punktu nr 1
Kris, po Twoim wpisie i tak nie wiem czy mamy to samo na myśli?
Wg mnie jeśli już mamy dyskutować o jakimś zegarku, to o KOMPLETNYM ZEGARKU, aby można było ocenić jego kompletność i oryginalność. Nawet jeśli będzie składakiem.

Odnośnie punktu nr 2
Oczywiście, jednak patrz punkt nr 1. Jak można odpowiedzieć na fotkę trupa beż koperty z obietnicą jego skompletowania? Już nawet nie zapytam ile masz podobnych trupów.
I nie ma tu znaczenia staż na forum i zasób wiedzy. Jeśli nie ma właściwego tematu, to zawsze można założyć "Co to za zegarek / mechanizm?". I patrz poniżej.

Odnośnie punktu nr 3
Nie da się. Ten Pan i tak wszystko wie lepiej. A wyrocznią dla niego jest marketingowy bełkot wygooglowany na szybko ze stron sprzedawców
Fakt, czasami wpisy idą trochę za daleko, ale trudno się powstrzymać kiedy próbujesz coś tłumaczyć po raz setny a tu grochem o ścianę.
_________________
The future will start tomorrow, not today.

G. Gerlach - polskie zegarki
 
 
Kris 
Ryżowy

Pies czy kot?: kot
Pomógł: 1 raz
Wiek: 60
Dołączył: 04 Gru 2011
Posty: 525
Skąd: Śląsk
 #1069  Wysłany: 2018-09-02, 22:03   

Alamo

Co do pierwszej części Twojej wypowiedzi to oczywiście Twoje zdanie i masz do niego prawo. Ja jednak mam inne zdanie i nie podzielam tego typu zachowań.

A co do panującej czy też przemijającej mody na zegarki radzieckie to już całkowicie się nie zgadzam.
Sprzedaję zegarki od dosyć dawna i nie zauwazyłem jakiegoś spadku zainteresowania. Pomijając oczywiście okresy wakacyjne itd.
Moda na zegarki polskie ( a to przecież tez w pewnym sensie ruskie ) ponownie odżyła i sporo osób zaczeło się interesować tym tematem.

Może tego nie widać na Forum ale sporo osób wypowiada się i pokazuje swoje rzeczy na FB. To tam jest tyle nowych grup zegarkowych że pogubic się można.

Jacobi

Przepraszam :głową w mur: Zapomniałem ale jakoś tak kol. bladerunner zapadł mi w pamięć :)

[ Dodano: 2018-09-02, 23:14 ]
Jacek

1. Oczywiście masz rację. Aby ustalić oryginalność czy też kompletność zegarka musimy mieć zegarek w komplecie. Ale czasami możemy podyskutować też np. o samych mechanizmach np. 2602. Na podstawie samego zdjęcie werku możesz okreslic do jakiej tarczy i ew, koperty można wpasować mechanizm

2. Oczywiście masz rację. Można założyć inny temat, można zapytać itd.
Napisałem wczesniej że potzrebna jest wola dwóch stron.

3. Nie skomentuję
_________________
Pozdrawiam
Kris

Moja kolekcja!
 
 
Yakovlev 
Prezes Uncle Bens'a


Pomógł: 19 razy
Wiek: 56
Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 6105
Skąd: W.
 #1070  Wysłany: 2018-09-02, 22:59   

Kris napisał/a:

...
Napisałem wczesniej że potzrebna jest wola dwóch stron.



Wola obu stron :) Dobre.
Pan bladecośtam pod pozorem ignorowania adwersarzy unika dyskusji. .
Dobry sposób na unikanie odpowiedzi gdy nie ma się o czymś nawet BLADEGO pojęcia.
Poczytaj czy kiedykolwiek odpowiedział na postawione pytanie.
_________________
The future will start tomorrow, not today.

G. Gerlach - polskie zegarki
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #1071  Wysłany: 2018-09-03, 08:47   

Panowie , tylko że nasz szanowny kolega regulaminu forum nie narusza, zatem może pokazywać to co pokazuje, pisać to co pisze, a że pokazuje destrukty które prawdopodobnie nigdy nie ożyją, i często pisze jakieś bzdury zaczytane w internecie...no cóż, a kto bogatemu zabroni. Dla większości użytkowników forum to Yaku jest ekspertem od rosyjskich zegarków, nie dlatego że jest wieloletnim forumowiczem i wszyscy go znamy, ale dlatego że ma merytoryczną wiedzę i doświadczenie, ma źródła gdzie może ową wiedzę sprawdzić czy potwierdzić jakiś fakt związany z radzieckimi /rosyjskimi zegarkami, potrafi przyznać się też do niewiedzy czego brakuje rzeczonemu koledze.
_________________
 
 
Yakovlev 
Prezes Uncle Bens'a


Pomógł: 19 razy
Wiek: 56
Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 6105
Skąd: W.
 #1072  Wysłany: 2018-09-03, 15:40   

Kurde, ale regulamin to jedno a zrozumienie tytułu tematu i unikanie narażania siebie i tego forum na śmieszność, to drugie.
Tytuł tematu brzmi: "Nowe rosyjskie i radzieckie nabytki". W przypadku radzieckich nikt nie oczekuje wyłącznie stanów NOS, rosyjskie, to wiadomo - trafią się nówki wprost ze sklepu.
Ale w domyśle oczekujemy (przynajmniej ja) w miarę kompletnego zegarka, może z nieprawidłowymi wskazówkami czy noworuską tarczą, może dzisiaj niekoniecznie działającego ale z perspektywą udanego serwisu.
Natomiast pokazywanie koperty z tarczą bez szkiełka i wskazówek, z nie wiadomo w jakim stopniu zdekompletowanym mechanizmem, o ile on w ogóle tam jest, raczej tu się nie nadaje.

Dla takich trupków właściwy tytuł tematu to "Kostnica". Tam można by sobie pokazywać takie zwłoki ;)
_________________
The future will start tomorrow, not today.

G. Gerlach - polskie zegarki
Ostatnio zmieniony przez Yakovlev 2018-09-16, 13:35, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
bladerunner 
Kierownik Pola Ryżowego
Blade Runner


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 26 Maj 2016
Posty: 1901
Skąd: Angelenos
 #1073  Wysłany: 2018-09-04, 18:28   

>>>

Jacobi napisał/a:
Nie no coś tam pokazywał bladerunner po renowacji u majstra, mam rację blade? ;)


Sznowny Kolega oczywiście ma rację w przedmiotowej sprawie i to w zupełności... :)

Na Forum CW miałem przyjemność zaprezentować wiele zegarków, które w różnym stopniu poddane zostały zegarmistrzowskiej rewitalizacji.
Część z nich wymagały tylko wyczyszczenia i regulacji, w niektórych wymienione zostały uszkodzone części, a nawet całe mechanizmy, koperty i tarcze.

Pozwolę sobie wymienić tylko niektóre z nich, dla porządku w kolejności alfabetycznej:
- Atlantic Worldmaster, Certina Club 2000, Rakieta 2609.HA (4 egzemlarze), Rakieta 2628.H, Sława 2414, Sława 2427, Sława 2428, Wostok 2409.


Kris.

Bardzo dziękuję Szanownemu Koledze za wypowiedź, w której poruszone zostały istotne kwestie związane z funkcjonowaniem nie tylko działu Północna Granica, ale całego Forum CW.

Ze swojej strony obiecuję, że naprawdę mocno popracuję nad tym, żeby moje kolejne wpisy były mniej "denerwujące i irytujące"... ;)


Svedos.

Szanowny Moderator był wielce uprzejmy odnieść się do pewnych sytuacji, który jak mniemam dotyczą mojej skromnej osoby.

Pozwolę sobie jednak nie zgodzić się ze stwierdzeniami: “często pisze jakieś bzdury” oraz “przyznać się też do niewiedzy czego brakuje rzeczonemu koledze”.

Ewentualnie prosiłbym konkretnie o wskazanie moich wypowiedzi, które w pełni zasługiwałyby na aż tak negatywną ocenę.

Jeżeli zaś chodzi o brak wiedzy w danym zakresie, to potrafię się do tego przyznać, także na tym forum:
http://www.czwarty-wymiar...1207150#1207150

Na koniec pozwolę sobie zaznaczyć, że dokładam wielu starań, żeby w żaden sposób nie naruszać przepisów Regulaminu CW i nie tylko...

PS.
Zainteresowanych odsyłam do nowego, założonego przeze mnie w dziale - Fotoplastikon, tematu - Zegarkowa operacja kryptonim < Rewitalizacja >.

http://www.czwarty-wymiar...1207451#1207451 :roll:
_________________
I've seen things you people wouldn't believe...
Ostatnio zmieniony przez bladerunner 2018-09-04, 21:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Kris 
Ryżowy

Pies czy kot?: kot
Pomógł: 1 raz
Wiek: 60
Dołączył: 04 Gru 2011
Posty: 525
Skąd: Śląsk
 #1074  Wysłany: 2018-09-04, 22:13   

Hej

Chciałem generalnie już więcej nie wypowiadać się na temat powyzszej dyskusji ale niestety jedna rzecz nie daje mi spokoju.

Mam jeszcze jedną małą dygresję do tego co powyżej napisał kol. Alamo :

Jak zauważyłeś, moderacja nie reaguje ani na nadmierny optymizm, ani na fanatyzm. Właśnie dlatego, że to czyjaś prywatna sprawa, czy postanowił się porozumiewać ze swiatem równoważnikai zdania, czy nadmiarem formy nad treścią.
A forma wypowiedzi ... cóż ... tu są sami dorośli ludzie. Niech każdy sam zdecyduje, jak chce się - publicznie - wypowiadać.

To po co w takim razie jest moderacja ? Jezeli każdy może pisać co chce, obrzucać innego błotem i innymi inwektywami tylko dlatego że jest dorosły i sam chce decydować o tym co chce napisać ?

Sorry ale całkowicie się z tym nie zgadzam. Jeżeli takie jest stanowisko moderacji i moderacja nie reaguje to może trzeba zlikwidować moderację ;)

Dać ludziom wolną rekę niech robią co chcą, piszą co chca może bedzie lepiej :)

Jacek

Jezeli pozwolisz chciałbym wrócić do postu "1013".

Oczywiście zegarek zakupiony przez kol. Jimmy kiedyś należał do mnie jak zapewne się domyślałeś czy też chyba byłeś tego pewien na 100%.

Teraz chciałbym Cię o coś zapytać, nie żebym się czepiał tylko żeby się czegoś więcej dowiedzieć.

1. Przyjmując Twoje kryteria to oczywiście ten Zakaz robiony był dla turystów jak 99,9 % wszystkich innych Zakazów na aukcjach i w kolekcjach.
2. Pozostaje jednak wg mnie ten 0,1 % zegarków które powinny byc tymi właściwymi Zakazami?
3. Mam przypuszczenia, może nawet na podstawie swojego doświadczenia i wiedzy niemal 99% pewność które Komandirskie to właściwe Zakazy, ale jednak pozostaje ten 1 % niepewności.


I tu pojawiają się pytania:

1. Na podstawie czego można okreslić czy ten Zakaz to Zakaz a temten Zakaz to już nie Zakaz?
2. Czy można to okreslić na podstawie paszportu o który zapytałeś kol. Jimmy czy też na podstawie paszportu który pokazałeś?
3. Czy masz wiedzę które modele były zamawiane na potrzeby Radzieckiej Armii?
_________________
Pozdrawiam
Kris

Moja kolekcja!
 
 
Yakovlev 
Prezes Uncle Bens'a


Pomógł: 19 razy
Wiek: 56
Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 6105
Skąd: W.
 #1075  Wysłany: 2018-09-04, 23:32   

Kris,

Odnośnie pytania 1:
Właśnie nad tym pracuję. Za jakiś czas będziemy mogli podyskutować.

Odnośnie pytania 2:
Paszport, który pokazałem nie miał absolutnie nic wspólnego z zegarkiem jimmy`ego. Dotyczył zupełnie innej kwestii. Ale owszem, oryginalny paszport (zegarka jimmy`ego) rozwiał by wszelkie wątpliwości.

Odnośnie pytania nr 3:
Patrz punkt 1.
_________________
The future will start tomorrow, not today.

G. Gerlach - polskie zegarki
 
 
jimmy 
Klon Sprzedawcy Ryżu

Pies czy kot?: pies
Pomógł: 42 razy
Wiek: 43
Dołączył: 17 Mar 2013
Posty: 9239
Skąd: Piekło
 #1076  Wysłany: 2018-09-05, 08:36   

ZAKAZ wylądował na moim nadgarstku!/ przepraszam za datę, to tak z rozpędu.



Kris, dzięki/odpowiednia adnotacja na Twoim koncie aukcyjnym pifko
Tak jak wspomniałem już wcześniej, nie szukałem zegarka do kolekcji, a taki, który będę nosił na co dzień. Stan zegarka jak i chód/ na poziomie kilku sekund na dobę/ zadowala mnie w 100%.
_________________
Bądź dla siebie latarnią, która oświetla twą drogę i nie poszukuj światła poza sobą
 
 
bladerunner 
Kierownik Pola Ryżowego
Blade Runner


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 26 Maj 2016
Posty: 1901
Skąd: Angelenos
 #1077  Wysłany: 2018-09-05, 11:08   

>>>

jimmy.

Jest to solidny czasomierz, który z pewnością w 100% sprawdzi się w codziennym użytkowaniu... :)

Z czasem jednak powinien trafić do zegarkowej kolekcji, zastąpiony przez godnego siebie następcę... ;)

Ponownie pozwolę sobie na przekazać wyrazy niezmiernego podziwu i szczerej zazdrości... pifko

<<<
_________________
I've seen things you people wouldn't believe...
Ostatnio zmieniony przez bladerunner 2018-09-05, 11:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Maras 
Klon Starszego Kulisa

Pomógł: 19 razy
Dołączył: 16 Sie 2016
Posty: 8988
Skąd: PL- wrocek
 #1078  Wysłany: 2018-09-08, 07:19   

warte toto uwagi ? oryginał ?

https://allegro.pl/unikat-szturmanskie-jurij-gagarin-1961-i7550368516.html#thumb/1
 
 
Yakovlev 
Prezes Uncle Bens'a


Pomógł: 19 razy
Wiek: 56
Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 6105
Skąd: W.
 #1079  Wysłany: 2018-09-08, 08:03   

Tarcza noworuska

https://newauction.com.ua/offer/ciferblat_dlja_chasov_shturmanskie_chasy-i6531107343.html#3
_________________
The future will start tomorrow, not today.

G. Gerlach - polskie zegarki
Ostatnio zmieniony przez Yakovlev 2018-09-08, 08:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Maras 
Klon Starszego Kulisa

Pomógł: 19 razy
Dołączył: 16 Sie 2016
Posty: 8988
Skąd: PL- wrocek
 #1080  Wysłany: 2018-09-08, 10:47   

dzięki Yakov pifko
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum