Nowe "rosyjskie i radzieckie " nabytki
Odpowiedz do tematu

:
Yakovlev napisał/a:
Chyba, że to drugi identycznie zniszczony egzemplarz z tym samym numerem na deklu ?


Bo wiesz, dobro wraca ... :) :D

:
O Alamo jest, jak tam przeprowadzka, ja to zamówiłem Węgiełka jak się przeprowadzałem i wiesz że zrobili to bardzo fachowo. Taka ciekawostka, podczas tej operacji cały czas strofowali Teścia, który chciał koniecznie pomagać. " Pan sobie da spokój, bo coś Pan zmajstruje i będzie na nas". Mieli rację, Teściu wzion nożyk do tapet i chciał rozciąć folię zabezpieczającą z krzesła i rozciął razem z tapicerką. :D Do dzisiaj się nie przyznał, ale widziałem to.

Z punktu widzenia Drogi Mlecznej, wszyscy jesteśmy ze wsi.
:
>>>

Sebastian napisał/a:

(...)
Zakute pały mają zwykle to do siebie, że są zakute :/


Czy użytkownik o nicku Sebastian byłby tak uprzejmy wyjaśnić, do kogo konkretnie odnosi się powyżej zacytowane stwierdzenie... :?:


Z oczywistych względów konsekwentnie będę ignorował pewnego rodzaju wypowiedzi, o ile oczywiście na takowe określenie w ogóle zasługują... cool


Pozwolę sobie przedstawić kolejny radziecki nabytek - tym razem tarczę i mechanizm zegarka - Poljot, czyli Lot vel Полёт alias Flight... :)




Mam wielką nadzieję, że także w tym przypadku będzie możliwe przywrócenie czasomierza do życia... :roll:

<<<

Ostatnio zmieniony przez bladerunner 2018-09-01, 00:17, w całości zmieniany 1 raz
I've seen things you people wouldn't believe...
:
Sebastian - to nie do mnie.
Ale drugie zdanie już chyba tak ;)
Ignoruj sobie co chcesz, a ja będę punktował idiotyzmy.

The future will start tomorrow, not today.

G. Gerlach - polskie zegarki
:
Yakovlev napisał/a:
Tłumacz google podaje jeszcze kilkadziesiąt innych opcji "vel", "alias" dla Pobiedy
Victory, Oorwinning, Fitore, ድል, فوز, Qələbə, Garaipena, বিজয়, перамога, အောင်ပွဲ, Pobjeda, Kadaugan, 勝利, Vítězství, Chigonjetso, Sejr, Venkon, itd, itp, aż do Zwycięstwa :)

pobieda alias warszawa :P

Ten, który z demonami walczy, winien uważać, by samemu nie stać się jednym z nich. Kiedy spoglądasz w otchłań ona również patrzy na ciebie.
:
Kolega widzę perły tutaj przed wieprze rzuca ...
:D

Ostatnio zmieniony przez ALAMO 2018-09-01, 08:51, w całości zmieniany 1 raz
:
ALAMO napisał/a:
Kolega widzę perły tutaj przed wieprze rzuca ...
:D


Nie chcesz dosypać kilku wiaderek podobnych trupów? ;)
Pewnie takie "sztuki" większość ma, ale nikt nie pokazuje, bo i po co?

The future will start tomorrow, not today.

G. Gerlach - polskie zegarki
:
Walczę z sobą hmmm
Takie sztuki, to normalnie się wie, kwintesencja ...
Zwłaszcza te pokazane, co z nimi nic potem nie będzie, poza wycieczką śmieciarką...

:
Yakovlev napisał/a:


Nie chcesz dosypać kilku wiaderek podobnych trupów? ;)
Pewnie takie "sztuki" większość ma, ale nikt nie pokazuje, bo i po co?


Niestety kolekcjonowanie sowietów to chyba problem, gdyż większość pochodzi z produkcji masowej dla ludu miast, miasteczek i wsi gdzie nakłady sięgały pewnie kilku milionów tanich, przeciętnych sztuk dla niewymagającego masowego użytkownika, do tego dodać należy niskie walory estetyczne i marną obecnie wartość- powoduje to iż dział radzieckich mocno kuleje od jakiegoś czasu. Pereł zaś lepszej jakości i wyjątkowości jak na lekarstwo. Znawcy tematu zaś dobrze wiedzą co wybierać spośród miliona bele czego...
Blader jest zapewne na początku drogi kolekcjonerskiej i dla niego każdy zegar wart jest ratowania i pokazywania ;) może tak naprawdę każdy kiedyś z nas zaczynał podobnie z achami i ochami nad czymś nad czym dziś nawet byśmy się nie pochylili :)

:
Maras napisał/a:


... może tak naprawdę każdy kiedyś z nas zaczynał podobnie z achami i ochami nad czymś nad czym dziś nawet byśmy się nie pochylili :)


Maras, czym innym jest trafić jakiś unikalny zegarek, mechanizm, lub choćby część, np polskie mostki do Błonia, a zupełnie czym innym eksponowanie popularnego trupa, który pewnie nie jest na chodzie i co najwyżej może służyć jako dawca narządów.
Jakoś żaden z tych pokazywanych, z szumnie zapowiadaną "rewitalizacją u znamienitego zegarmistrza" nie doczekał się drugiej odsłony, tzn. po rewitalizacji.

The future will start tomorrow, not today.

G. Gerlach - polskie zegarki
:
Yakovlev napisał/a:

Jakoś żaden z tych pokazywanych, z szumnie zapowiadaną "rewitalizacją u znamienitego zegarmistrza" nie doczekał się drugiej odsłony, tzn. po rewitalizacji.


no, chłopak dopiero się rozkręca ;)

:
Nie no coś tam pokazywał bladerunner po renowacji u majstra, mam rację blade? ;)

Z punktu widzenia Drogi Mlecznej, wszyscy jesteśmy ze wsi.
:
Maras napisał/a:

no, chłopak dopiero się rozkręca ;)


Aż strach pomyśleć co będzie kiedy nabierze rozpędu.
Tylko czy o to chodzi na tym forum?
Pokazanie ubitego, niekompletnego "zegarka" ma jakąkolwiek wartość informacyjną dla kogoś kto tu zaglądnie? Czy to tylko satysfakcja autora liczącego na ochy i achy ze wszystkich stron?

A później dziwimy się, że dział radzieckich kuleje albo on jak i całe forum jest krytykowane na zewnątrz.

[ Dodano: 2018-09-02, 18:50 ]
Jacobi napisał/a:
Nie no coś tam pokazywał bladerunner po renowacji u majstra, mam rację blade? ;)


Atlantica, żaden z radzieckich raczej nie ożył.

The future will start tomorrow, not today.

G. Gerlach - polskie zegarki
:
Masz rację to był Atlantic.

Z punktu widzenia Drogi Mlecznej, wszyscy jesteśmy ze wsi.
:
Drodzy

Jakoś już dawno nie pisałem na tym Forum ale czasami tu zaglądam żeby zobaczyć co się dzieje i żeby być w temacie.

Do udzielania się jakoś na razie atmosfera mi nie słuzy. Ale pokuszę się dzisiaj o parę słów komentarza.

1. Nie zgodzę się z kol. Marasem na temat jego wypowiedzi że poziom wiedzy jest większy i szukamy pereł, wyjątkowych zegarków rzadko spotykanych z wyższej półki. Oczywiście Ty , Jacek , Fazi, Alamo itd może tak ale co z pozostałymi ? co z nowymi forumowiczami jeżeli tacy sie pojawią ? Jeżeli takie bedzie Wasze podejście to za chwilę zostaniecie sami w trójkę albo i dwójkę.

2. Forum powinno być dla wszystkich również dla początkujących forumowiczów którzy nabywają i pokazują zegarki które dla nas nie są już interesujące.

Przecież jest tu sporo miejsca i przestrzeni i dla tych którzy poszukują perełek jak i dla początkujących którzy pokazują zegarki przeciętne i ogólnodostepne.

3. Oczywiście wpisy kol. bladerunner są czasami denerwujące i irytujące również dla mnie ale popatrzcie na to z innej strony. Chyba jako jedyny udziela się ostatnio na Forum i coś tam próbuje pokazywać.
Jako starzy wyjadacze i znawcy tematu powinniście może spróbować przekazywać swoją więdzę i rady w inny sposób. Powiem szczerze że nie chciałbym mieć takich nauczycieli którzy wypowiadają się w ten sposób.
Zaznaczę oczywiście że aby komuś coś przekazać i kogoś czegoś nauczyć musi być chęć i dobra wola również drugiej strony. Bez dobrego ucznia i nauczyciel będzie kiepski - nie wsadzam w cudzysłów bo to chyba sam wymysliłem ;)
Nazywanie Forumowicza "zakutą pałą " lub podobnymi epitetami niestety ale nie przystoi , nie jest koleżenskie a wręcz może być dla kogoś obrażliwe. Pamiętajcie że jest sporo osób które czytają Forum ale się nie udzielają. Ciekawe co sobie myslą o takim zachowaniu.

Szkoda że nie reagują moderatorzy na takie zachowania. Mam wrażenie że czasami przyzwalają na takie zachowania.

Powinniscie zastanowić się co zrobić aby przyciągnąć nowych użytkowników, nowych forumowiczów.
Co zrobić aby Forum (może nie Forum a bardziej dział radzieckich bo tylko ten dział mnie interesuje )
odżyło, aby znów tętniło życiem?

Możecie mnie zbesztać, nazwać jak tam chcecie ale wiedzcie że piszę to z dobrego serca i chciałbym jeszcze kiedyś udzielać się na tym Forum

Pozdrawiam
Kris

Moja kolekcja!
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.