Poprzedni temat «» Następny temat
Wysyłkowy problem
Autor Wiadomość
nick555
Klon Starszego Kulisa


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 61 razy
Wiek: 43
Dołączył: 20 Lut 2010
Posty: 8911
Skąd: Bełsznica/Lublin
 #91  Wysłany: 2017-02-02, 14:08   

To ubezpieczenie za złotówkę prowadzi później zewnętrzna firma, nie pocztą. Tak mówią panie u mnie na poczcie.
Waldek coś się wyjaśniło?
_________________
FORZA Robert!
RK WRT
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #92  Wysłany: 2017-02-02, 14:29   

To ja wam opowiem lepszy numer, klient nam "sprzedał" jak się pozbył Montblanca.
Przesyłka z Berlina do serwisu na terenie Niemiec, operator DHL, przesyłka ubezpieczona na pełną wartość, opisana jako "UHR". Do adresata nie dotarła. Złożona reklamacja - DHL kazał się pocałować w pompę, ponieważ ich wewnętrzny regulamin nie dopuszcza przesyłania zegarków i biżuterii :)) W wyniku wewnętrznego dochodzenia, ustalili że zegarek został skradziony na ich sortowni przez konkretnego pracownika, i poradzili dochodzić swoich praw z powództwa cywilnego.
I teraz najlepsze : była to typowa kradzież na zlecenie. Na sortowni zatrudnia się jakiś "słup", i trzepie wszystko co jest opisane, wysoko ubezpieczone itd, itp. Tyle powiedziała mu pani prokurator, sugerujac żeby sobie odpuścił ew. próby pociągnięcia gościa z prywatnego postępowania. To są bezrobotni, bez dochodu, po prostu typowe piony.
Dobry numer, nie?
My na przykład kilka razy zastanawialiśmy się nad wprowadzeniem jakichś fikuśnych kartonów, taśm pakunkowych itp. Ale za każdym razem dajemy sobie z tym siana, obawiajac się właśnie że paczka jasno sugerująca co jest w środku ma dużo większą szansę że ją ukradną.
_________________
 
 
arek314 
Właściciel Pola Ryżowego


Pies czy kot?: kot
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 16 Wrz 2015
Posty: 2946
Skąd: Warszawa
 #93  Wysłany: 2017-02-02, 14:52   

Pani prokurator przejęła policyjne metody przyjmowania informacji o przestępstwie.. Montblanc wartościowo na pewno się łapie na przestępstwo, więc sukinsyna na roczne wakacje można wysłać.
Ciekawe jak taki Kruk załatwia przesyłki do serwisu SG i podobnych?
_________________
A wristwatch plays a very important role for a true gentleman. As he lifts the watch in front of his face to apparently check the time - he can also surreptitiously use his other hand to make sure his fly zip is closed.
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #94  Wysłany: 2017-02-02, 14:59   

Ten śmiały "obywatel Niemiec o południowym wyglądzie" i tak będzie miał przyklepane, za kradzież. Pani prokurator odradzałą postępowanie cywilne, ponieważ to słup który i tak mu grosza nie odda. W sumie, kobita ma rację. hmmm
_________________
 
 
arek314 
Właściciel Pola Ryżowego


Pies czy kot?: kot
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 16 Wrz 2015
Posty: 2946
Skąd: Warszawa
 #95  Wysłany: 2017-02-02, 15:04   

No to inna opcja: DHL powinien odrzucić przesyłkę jeśli była poprawnie opisana i kłóciła się z regulaminem. Opcje techniczne mieli, jak dopuścili to prawo zwyczajowe ważniejsze i niech biorą odpowiedzialność :D
_________________
A wristwatch plays a very important role for a true gentleman. As he lifts the watch in front of his face to apparently check the time - he can also surreptitiously use his other hand to make sure his fly zip is closed.
 
 
tomaliusz 
Klon Starszego Ryżowego
Król Kartofla


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 43 razy
Wiek: 43
Dołączył: 12 Cze 2013
Posty: 11484
Skąd: Łódź
 #96  Wysłany: 2017-02-02, 19:23   

arek314 napisał/a:
No to inna opcja: DHL powinien odrzucić przesyłkę jeśli była poprawnie opisana i kłóciła się z regulaminem. Opcje techniczne mieli, jak dopuścili to prawo zwyczajowe ważniejsze i niech biorą odpowiedzialność :D

Mondrygo to warto posłuchać :))
 
 
pasti 
Właściciel Krajowego Kartelu Ryżowego
japoński kwarcownik


Pies czy kot?: kot
Pomógł: 43 razy
Wiek: 45
Dołączył: 25 Cze 2011
Posty: 4528
Skąd: Bydgoszcz
 #97  Wysłany: 2017-02-02, 20:22   

nick555 napisał/a:

Waldek coś się wyjaśniło?


NA razie dostałem dziś tylko mailową odpowiedź na wiadomość którą wysłałem 31.01. (adres co podawał Zbyszek)

Uprzejmie Pana informujemy, iż zgodnie z § 9.1. rozporządzenia Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 26 listopada 2013 r. w sprawie reklamacji usługi pocztowej (Dz. U. 2013, poz. 1468), operator pocztowy rozpatruje reklamację niezwłocznie i udziela odpowiedzi na reklamację w terminie nie dłuższym niż 30 dni od dnia otrzymania reklamacji.

Zatem na zgłoszoną reklamację prosimy oczekiwać odpowiedzi z właściwej jednostki Poczty Polskiej S.A. rozpatrującej reklamację.



Tak więc wychodzi na to, że do 30 dni od złożenia reklamacji mam nie zawracać gitary - bo oni niezwłocznie w swoim tempie mają czas :/
_________________
World Wide Watches
 
 
beceen 
Prezes Uncle Bens'a
czarny brat


Pomógł: 33 razy
Dołączył: 08 Kwi 2011
Posty: 6275
Skąd: Warszawa
 #98  Wysłany: 2017-02-03, 07:23   

wspolczuje; mi PP ukradla 2 zegarki; sie nadaja do wysylania pocztowek.
_________________
beceen | ***** ***
 
 
diver
[Usunięty]

 #99  Wysłany: 2017-02-03, 16:37   

Już tak nie narzekajcie na PP, nigdy nic nie zginęło- co naj.. sie opóźniło zwłaszcza jak
początki obsługi przez firmy zewnętrzne było ( raz taki jeden wrzucił mi awizo mimo iz w domu byłem i umnie dwa dzwonki psie w oknie siedzą- po rozmowie z panem napisałem skargę bo był głupiomondry i problemy ustały)
co do DHL- unikam jak ognia bo miałem przygodę z rowerem dla syna: zamówił odebrałem jakiś inny od zamawianego mi się wydał ale poskładałem jazdę próbną odbyłem, a wieczorem syn po powrocie z pracy mówi nie taki, napisał do pana, pan zadzwonił do mnie pogadaliśmy i pan zlecił wysyłkę prawidłowego, a jednocześnie odbiór tego mylnie wysłanego, zamówiony przyszedł, a ten zły czekał do następnego dnia i został odebrany po czym schody sie zaczęły bo on pojechał (ten zły) do tego co zamawiał, ale tam nie dojechał , zamiast niego dojechał rowerek dziecięcy no i odbiorca reklamował, a sprzedawca wyzwał mnie od złodziei, ja zgłosiłem skargę do DHL- a oni mi: pan nie jest dla nas stroną, no to zgłosiłem sprawę na policję- w życiu nic przez DHL- dla mnie to dhaelek ;) piszę skrótami bo nie chcę serwera blokować :))
 
 
Ratler Wściekły I 
Klon Właściciela Kilku Fabryk Ryżu
Forumowy Pajacyków

Pies czy kot?: pies
Pomógł: 36 razy
Wiek: 51
Dołączył: 08 Lut 2012
Posty: 15991
Skąd: Zabrze
 #100  Wysłany: 2017-02-03, 21:30   

urzekła nas historia tego rowerka :) błagamy o większą ilość szczegółów :) :złośliwiec:
_________________
Bo każdy z nas ma tu jakąś swoją niszę. Jeden lubi kwarce, inny vintage. Inny tworzy tarcze sygnowane swoim inicjałem. I piękno pasji polega na tym, że wszyscy się tu mieszczą i wszyscy wzajemnie swoją pasję szanują.
 
 
Sebastian 
Klon Starszego Kulisa


Pomógł: 32 razy
Wiek: 46
Dołączył: 26 Gru 2011
Posty: 8855
Skąd: Wieliczka
 #101  Wysłany: 2017-02-04, 00:29   

Ratler Wściekły I, jest taki wierszyk Samela Marszaka pt:"Bagaż" hmmm


To tu było odwrotnie :D
_________________
Nie oceniaj człowieka po tym gdzie pije, ale ile może wypić! :))
 
 
diver
[Usunięty]

 #102  Wysłany: 2017-02-04, 12:38   

Ratler a w czyim imieniu piszesz pisząc nas? zaręczam iż do śmiechu by Ci nie było bo jak pisze Sebastian rower nie urósł tylko zmalał i tańszy był i padło iż to ja jestem modus...
na szczęście poprosiłem kuriera o pokwitowanie odbioru choć nie ja zlecałem, sprawa się wyjasniła po około 3 tygodniach (wiem od tego co dostał ten dziecięcy), a dehaelek nawet mnie nie przeprosił :shock:
 
 
pasti 
Właściciel Krajowego Kartelu Ryżowego
japoński kwarcownik


Pies czy kot?: kot
Pomógł: 43 razy
Wiek: 45
Dołączył: 25 Cze 2011
Posty: 4528
Skąd: Bydgoszcz
 #103  Wysłany: 2017-02-18, 10:39   

Dostałem odpowiedź. Wychodzi na to, że ktoś zajumał na sortowni mi zegarek, a poczta daje 100 zł odszkodowania, bo nie wpisałem na potwierdzeniu nadania wartości...mimo, że paczka rejestrowana, priorytetowa i z opcją ubezpieczenia na 50000pln.

Prosze o jakieś pomysły i sugestie co dalej z tym zrobić?? Bo nie zamierzam tak łatwo odpuścić hmmm Co proponujecie ?
Mogę napisać odwołanie, ale z tego co widzę to nie mam szans bo mają paragrafy...No ale z drugiej strony, proponowali mi przy nadaniu opcję z ubezpieczeniem, a tego OWU do ubezp. to na oczy nie widziałem. A może zgłosić na policji kradzież zegarka w WER Wrocław? MAm zdjęcia zegarka, łącznie z deklem gdzie są numery - mam też potwierdzenie wpłaty od kupującego i potwierdzenie zwrotu jaki musiałem zrobić.




_________________
World Wide Watches
 
 
satanic666 
Klon Sprzedawcy Ryżu


Pomógł: 90 razy
Wiek: 45
Dołączył: 24 Sie 2013
Posty: 9184
Skąd: Ostrów
 #104  Wysłany: 2017-02-18, 10:55   

Jak są numery i masz zdjęcia idź zgłosić kradzież, powinni przyjąć. Pewnie maja jakiś monitoring w sortowni i listy ludzi na zmianie, kto pakował itp.
 
 
tomaliusz 
Klon Starszego Ryżowego
Król Kartofla


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 43 razy
Wiek: 43
Dołączył: 12 Cze 2013
Posty: 11484
Skąd: Łódź
 #105  Wysłany: 2017-02-18, 10:58   

Ciężko będzie coś mądrego wymodzić :/
Tak jak pisałem wcześniej, to ubezpieczenie za złotówkę nic nie daję :(
_________________
rinkazki napisał/a:
... ma ktoś kod na 10% lub więcej? ...

pdrog napisał/a:
... żyję z zasadą "miej wyjebane, a będzie Ci dane"....... ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum