Poprzedni temat «» Następny temat
Wysyłkowy problem
Autor Wiadomość
Tomek 
King of chinese maierans
Nie znam się ...


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 317 razy
Dołączył: 19 Lut 2010
Posty: 28712
Skąd: ...
 #106  Wysłany: 2017-02-18, 11:03   

tomaliusz napisał/a:
to ubezpieczenie za złotówkę nic nie daję

Niestety +1 :(

Tylko zadeklarowana wartość. Ale wtedy za drogi zegarek koszt przesyłki jest b. wysoki, dla przykładu przy wartości ok 2k zapłaciłem ponad 50 zł.
 
 
pasti 
Właściciel Krajowego Kartelu Ryżowego
japoński kwarcownik


Pies czy kot?: kot
Pomógł: 43 razy
Wiek: 45
Dołączył: 25 Cze 2011
Posty: 4528
Skąd: Bydgoszcz
 #107  Wysłany: 2017-02-18, 11:05   

tomaliusz napisał/a:
Ciężko będzie coś mądrego wymodzić :/
Tak jak pisałem wcześniej, to ubezpieczenie za złotówkę nic nie daję :(


Teraz jak wrzucam na stronie w cenniku i próbuję wpisać większą wartość + ubezpieczenie to system pozwala wpisać tylko 100 pln...Czyli wychodzi, że to ubezpieczenie jest do 100 pln...tylko czemu jest napisane, że do 50.000 pln ???
_________________
World Wide Watches
 
 
tomaliusz 
Klon Starszego Ryżowego
Król Kartofla


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 43 razy
Wiek: 43
Dołączył: 12 Cze 2013
Posty: 11485
Skąd: Łódź
 #108  Wysłany: 2017-02-18, 11:19   

pasti napisał/a:
...Czyli wychodzi, że to ubezpieczenie jest do 100 pln...tylko czemu jest napisane, że do 50.000 pln ???

Pisałem już o tym, ubezpieczenie działa jak paczka nie zginie, tylko gdy zostanie uszkodzona.
Ciekawe nie???
Teoretyczne poczcie lepiej opłaca się wyrzucić taką paczkę niż ją pokazać :twisted:
Jeśli przesyłka zostanie uszkodzona i zawarte w niej przedmioty ulegną uszkodzeniu, wtedy na podstawie faktury (jak nie masz rachunku to też klops) tych rzeczy dostajesz odszkodowanie faktyczne do poniesionych strat.
Jednym słowem wyceniają ile to jest warte, ile Ci z tego zostało i wypłacają tyle ile trzeba do usunięcia powstałej szkody, podobnie jak naprawa/kasacja auta, tylko duuużo mniej kasy :))
A to jeszcze firma zewnętrzna i ma swojego eksperta w tej dziedzinie :D
No ale jeśli nie wykupiłeś opcji ostrożnie (ok. 10 zł.) to też klops, bo wtedy ubezpieczenie też nie zadziała, bo Kto powiedział że nie można rzucać :twisted:
I to z tą opcją ostrożnie powaga, słyszałem że większość reklamacji nie zostaję przez pocztę uwzględniona na brak tej opcji przy wysyłce ;)
Każda paczka, list jest ubezpieczony z góry przez pocztę na 100 zł. lub 10-krotność wartości wysyłki.
Dlatego za pierwsze 100 zł. nie płacisz przy deklarowanej wartości, potem za każde 50 zł. jest 1,50 zł. :shock:
Maks deklarowana wartość to 20000 zeta, już tylko za 597 zł. :złośliwiec:
Deklaracja wartości to najlepsze rozwiązanie, paczka ta zostaje oklejona plombami i na każdym etapie przekazania, od okienka do drzwi klienta jest podpisywana przez każdego pracownika poczty lub pośrednika.
Zawsze wtedy dojdą komu zginęła a zwykłą pakę rzucają bez żadnej kontroli ;)
Jednym słowem lepiej wpisać chociaż 200 zł. w deklaracji i mamy przesyłkę naprawdę rejestrowaną ;)
Ostatnio zmieniony przez tomaliusz 2017-02-18, 11:52, w całości zmieniany 11 razy  
 
 
Woytec 
Majerankowy
Stary zrzęda


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 76 razy
Wiek: 64
Dołączył: 03 Paź 2013
Posty: 18942
Skąd: TST
 #109  Wysłany: 2017-02-18, 12:01   

tomaliusz, dużo przydatnych informacji tu podałeś, dzięki pifko
pasti już wiele na tym nie skorzysta ale warto wiedzieć na przyszłość jak to działa.
_________________
pozdrawiam, Wojtek

Komunizm 2.0, czyli nie będziesz miał nic i będziesz szczęśliwy.
 
 
tomaliusz 
Klon Starszego Ryżowego
Król Kartofla


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 43 razy
Wiek: 43
Dołączył: 12 Cze 2013
Posty: 11485
Skąd: Łódź
 #110  Wysłany: 2017-02-18, 14:10   

Woytec, pifko
Dodam tylko że wiedza ta zaczerpnięta jest od miłej pani (p. kierownik) w okienku na poczcie.
Kiedyś trochę wypytywałem :D
No ale w praktyce to też nie wiem jak to rzeczywiście działa, na szczęście nie miałem do tej pory żadnych problemów z pocztą, ale wartościowe dla mnie przedmioty, główne wysyłam z deklaracją wartości :)
_________________
rinkazki napisał/a:
... ma ktoś kod na 10% lub więcej? ...

pdrog napisał/a:
... żyję z zasadą "miej wyjebane, a będzie Ci dane"....... ;)
 
 
Rudolf 



Pomógł: 112 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #111  Wysłany: 2017-02-18, 15:10   

Jak miałem problem z znikniętą paczką po stronie Chińskiej , wysyłka z Polski za nasze złotówki .
To Pani z działu reklamacji na moje pytanie czy mogą się zwrócić do Chińskiej poczty by się ogarnęli i poszukali paczki powiedziała mi, że to oni (PP) mi oddadzą te kilkanaście złotych za przesyłkę , bo Poczta to nic nie może tym Chińczykom facepalm
_________________

 
 
zmisz 
Sprzedawca Ryżu

Pies czy kot?: pies
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Sie 2013
Posty: 130
Skąd: K-e
 #112  Wysłany: 2017-02-19, 10:09   

tomaliusz napisał/a:
Ciężko będzie coś mądrego wymodzić :/
Tak jak pisałem wcześniej, to ubezpieczenie za złotówkę nic nie daję :(


tomaliusz napisał/a:
pasti napisał/a:
...Czyli wychodzi, że to ubezpieczenie jest do 100 pln...tylko czemu jest napisane, że do 50.000 pln ???

Pisałem już o tym, ubezpieczenie działa jak paczka nie zginie, tylko gdy zostanie uszkodzona.
Ciekawe nie???
Teoretyczne poczcie lepiej opłaca się wyrzucić taką paczkę niż ją pokazać :twisted:
Jeśli przesyłka zostanie uszkodzona i zawarte w niej przedmioty ulegną uszkodzeniu, wtedy na podstawie faktury (jak nie masz rachunku to też klops) tych rzeczy dostajesz odszkodowanie faktyczne do poniesionych strat.
Jednym słowem wyceniają ile to jest warte, ile Ci z tego zostało i wypłacają tyle ile trzeba do usunięcia powstałej szkody, podobnie jak naprawa/kasacja auta, tylko duuużo mniej kasy :))
A to jeszcze firma zewnętrzna i ma swojego eksperta w tej dziedzinie :D
No ale jeśli nie wykupiłeś opcji ostrożnie (ok. 10 zł.) to też klops, bo wtedy ubezpieczenie też nie zadziała, bo Kto powiedział że nie można rzucać :twisted:
I to z tą opcją ostrożnie powaga, słyszałem że większość reklamacji nie zostaję przez pocztę uwzględniona na brak tej opcji przy wysyłce ;)
Każda paczka, list jest ubezpieczony z góry przez pocztę na 100 zł. lub 10-krotność wartości wysyłki.
Dlatego za pierwsze 100 zł. nie płacisz przy deklarowanej wartości, potem za każde 50 zł. jest 1,50 zł. :shock:
Maks deklarowana wartość to 20000 zeta, już tylko za 597 zł. :złośliwiec:
Deklaracja wartości to najlepsze rozwiązanie, paczka ta zostaje oklejona plombami i na każdym etapie przekazania, od okienka do drzwi klienta jest podpisywana przez każdego pracownika poczty lub pośrednika.
Zawsze wtedy dojdą komu zginęła a zwykłą pakę rzucają bez żadnej kontroli ;)
Jednym słowem lepiej wpisać chociaż 200 zł. w deklaracji i mamy przesyłkę naprawdę rejestrowaną ;)


Czytając:

OGÓLNE WARUNKI UBEZPIECZENIA PRZESYŁEK NADANYCH PRZEZ KLIENTA INDYWIDUALNEGO

można wyciągnąć przeciwne wnioski odnośnie zwrotu odszkodowania za zagubioną ubezpieczona przesyłkę niż prezentuje miła pani (p. kierownik) w okienku na poczcie.

Ale ona ma chyba w tym jakiś interes. :shock:
Ostatnio zmieniony przez zmisz 2017-02-19, 10:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
tomaliusz 
Klon Starszego Ryżowego
Król Kartofla


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 43 razy
Wiek: 43
Dołączył: 12 Cze 2013
Posty: 11485
Skąd: Łódź
 #113  Wysłany: 2017-02-19, 12:22   

zmisz napisał/a:

Czytając:

OGÓLNE WARUNKI UBEZPIECZENIA PRZESYŁEK NADANYCH PRZEZ KLIENTA INDYWIDUALNEGO

można wyciągnąć przeciwne wnioski odnośnie zwrotu odszkodowania za zagubioną ubezpieczona przesyłkę niż prezentuje miła pani (p. kierownik) w okienku na poczcie.

Ale ona ma chyba w tym jakiś interes. :shock:

Nie wiem czy ma w tym jakiś interes ale niestety wychodzi na to że to tak działa a najlepszym przykładem jest sytuacja Kolegi któremu zginęła paczka ;)
Naprawdę myślisz że za złotówkę oddadzą 50000 :twisted:
A jak wiesz jak to napisz/pomóż Koledze jak ma uzyskać to odszkodowanie, bo na razie tylko się potwierdza to co miła p. Kierownik powiedziała ;)
 
 
zmisz 
Sprzedawca Ryżu

Pies czy kot?: pies
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Sie 2013
Posty: 130
Skąd: K-e
 #114  Wysłany: 2017-02-19, 15:01   

tomaliusz napisał/a:
zmisz napisał/a:

Czytając:

OGÓLNE WARUNKI UBEZPIECZENIA PRZESYŁEK NADANYCH PRZEZ KLIENTA INDYWIDUALNEGO

można wyciągnąć przeciwne wnioski odnośnie zwrotu odszkodowania za zagubioną ubezpieczona przesyłkę niż prezentuje miła pani (p. kierownik) w okienku na poczcie.

Ale ona ma chyba w tym jakiś interes. :shock:

Nie wiem czy ma w tym jakiś interes ale niestety wychodzi na to że to tak działa a najlepszym przykładem jest sytuacja Kolegi któremu zginęła paczka ;)
Naprawdę myślisz że za złotówkę oddadzą 50000 :twisted:
A jak wiesz jak to napisz/pomóż Koledze jak ma uzyskać to odszkodowanie, bo na razie tylko się potwierdza to co miła p. Kierownik powiedziała ;)


Trzeba przeczytać OWU i postępować zgodnie z tym co tam jest napisane. :))

Czy Kolega pasti próbował odzyskać pieniądze w ten sposób? hmmm
 
 
pasti 
Właściciel Krajowego Kartelu Ryżowego
japoński kwarcownik


Pies czy kot?: kot
Pomógł: 43 razy
Wiek: 45
Dołączył: 25 Cze 2011
Posty: 4528
Skąd: Bydgoszcz
 #115  Wysłany: 2017-02-19, 18:28   

zmisz napisał/a:

Trzeba przeczytać OWU i postępować zgodnie z tym co tam jest napisane. :))

Czy Kolega pasti próbował odzyskać pieniądze w ten sposób? hmmm



Nic jeszcze nie robiłem - w piątek dopiero odebrałem pismo, że mi oddają 113,50 zł

Z drugiej strony w tym piśmie powołują się, że nie zadeklarowałem wartości tylko wybrałem ubezpieczenie - więc standardowo przyjmują 100 zł i do takiej kwoty odpowiadają.
Natomiast chcąc zadeklarować więcej niż 100 zł i wybrać opcję ubezpieczenia to nie można - sprawdzałem w kalkulatorze na stronie poczty - jest od razu na czerwono komunikat, że jak powyżej 100 zł to nie można w opcji ubezpieczenia do 50.000 zł
_________________
World Wide Watches
 
 
beceen 
Prezes Uncle Bens'a
czarny brat


Pomógł: 33 razy
Dołączył: 08 Kwi 2011
Posty: 6275
Skąd: Warszawa
 #116  Wysłany: 2017-02-20, 18:53   

pasti, uokik?
_________________
beceen | ***** ***
 
 
Fazi 
Kulis Reloaded


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 65 razy
Wiek: 60
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 35012
Skąd: Polska Pd. B
 #117  Wysłany: 2017-02-20, 18:58   

Właśnie :idea: :idea: Nam kiedyś rzecznik praw konsumenta w starostwie pomógł bardzo (chodziło o odszkodowanie z biura podróży...)
_________________
Pozdrawiam
Krzysiek/Fazi64

____________________________________
...Ruski trollu - idi na ch.j...
 
 
Machu 
Klon Właściciela Pola Ryżowego
Duże jest piękne:D


Pomógł: 120 razy
Wiek: 37
Dołączył: 10 Maj 2011
Posty: 14312
Skąd: Gliwice
 #118  Wysłany: 2017-02-21, 18:45   

Jak skontaktować się z kurierem DHL który nie zostawił żadnego papieru, a nadawca nie podał ani mojego nr tel ani maila? (więc przekierować paczki przez strone www się nie da) :/ hmmm
_________________
https://www.instagram.com/machu_1986/
 
 
beceen 
Prezes Uncle Bens'a
czarny brat


Pomógł: 33 razy
Dołączył: 08 Kwi 2011
Posty: 6275
Skąd: Warszawa
 #119  Wysłany: 2017-02-21, 18:55   

Machu, jak masz nr paczki, to dzwon na infolinie - niech Ci dadza tel do kuriera albo Ty im swoj.
_________________
beceen | ***** ***
 
 
Machu 
Klon Właściciela Pola Ryżowego
Duże jest piękne:D


Pomógł: 120 razy
Wiek: 37
Dołączył: 10 Maj 2011
Posty: 14312
Skąd: Gliwice
 #120  Wysłany: 2017-02-21, 19:28   

Dzwoniłem, nie dałem rady jak mi automat kazał 'przeliterować' numer :twisted: Napisałem przez formularz kontaktowy, oby jutro się odezwali...
_________________
https://www.instagram.com/machu_1986/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum