Poprzedni temat «» Następny temat
Zenith
Autor Wiadomość
jimmy 
Klon Sprzedawcy Ryżu

Pies czy kot?: pies
Pomógł: 42 razy
Wiek: 43
Dołączył: 17 Mar 2013
Posty: 9239
Skąd: Piekło
 #16  Wysłany: 2016-10-07, 07:57   

Voltur, Zenith to dość niedoceniona firma więc w założonym (tak mniemam) budżecie spokojnie znajdziesz dużo ładniejszy egzemplarz. Poszukaj na CH24. Jest tego trochę, lepsze stany, trafiają się w niezłych pieniądzach i podejście ludzi jakieś takie..............czasami warto.

A propos Zenitha i IWC, to dla mnie ten pierwszy (vintage) dużo wyżej stoi (piramidzie) od drugiego.
_________________
Bądź dla siebie latarnią, która oświetla twą drogę i nie poszukuj światła poza sobą
 
 
diver
[Usunięty]

 #17  Wysłany: 2016-10-07, 12:36   

zenio jako marka jest fajny, a IWC to ulubiona marka panów z pejsami- prawdopodobnie słusznie bo to dobry zegar, Volturi trzeba było poprosić o werk- jego fotę- bo same wskazy i koperta to nie wyrocznia, oczy... brak fot werku daje podstawy do gdybania ;)

cyferblat może być porcelanowy- taki się nie brudzi, a wytarcia złotej obudowy mogą być
naprawdę dziwne... wystarczy spojrzeć na obrączkę ;)
Ostatnio zmieniony przez diver 2016-10-07, 12:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Volturi 
Ryżowy Długiego Marszu
Donosiciel Admina


Pies czy kot?: kot
Pomógł: 3 razy
Wiek: 51
Dołączył: 03 Paź 2012
Posty: 1091
Skąd: Liegnitz
 #18  Wysłany: 2016-10-07, 15:05   

Też mi pasowało spojrzeć na werk tego Zenka ale nie było mi dane :foch:
_________________
Czas jest moim sprzymierzeńcem.
 
 
hrabia 
Ryżowy Długiego Marszu


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 1281
Skąd: Prawy Brzeg Wisły
 #19  Wysłany: 2016-10-09, 19:32   

tarcza odrzuca. malowana/myta na 90 proc. cena? w stali takie coś można za parę stów kupić. z normalną tarczą. natomiast złote vintydże znanych firm są bezsensownie drogie z reguły.
_________________
'Cause I got this crazy way... crazy way I'm swimming in still waters
 
 
transportowiec 
Kulis

Dołączył: 12 Sie 2015
Posty: 39
Skąd: Warszawa
 #20  Wysłany: 2016-10-15, 20:35   

Volturi napisał/a:
Też mi pasowało spojrzeć na werk tego Zenka ale nie było mi dane :foch:


Na kizi jeden farciarz sprzedaje Zenitha Pilota. Ładny egzemplarz, zajrzyj tam.

@hrabia
Po tylu latach tarcza musiała być umyta, lecz co z tego? Lepiej mieć umytą niż świecącą brudem. Aha, i ja nie spotkałem się z Zenkiem w stali za parę stów. No chyba, że dezel...
 
 
hrabia 
Ryżowy Długiego Marszu


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 1281
Skąd: Prawy Brzeg Wisły
 #21  Wysłany: 2016-10-15, 20:56   

Wolę brudną niż pozmywaną w taki sposób, że wszystko co może zejść złazi razem z brudem.




parę stów. i to nie jakieś b. duże parę stów. nieori koronka i szkło do polerki. dezel?
_________________
'Cause I got this crazy way... crazy way I'm swimming in still waters
 
 
transportowiec 
Kulis

Dołączył: 12 Sie 2015
Posty: 39
Skąd: Warszawa
 #22  Wysłany: 2016-10-16, 09:27   

Z tego co piszesz, to cena bardzo atrakcyjna. Koronkę zawsze można dobrać zbliżoną, a szkiełko podpolerować lub zmienić. Osobiście wolałbym mieć choć trochę "odkurzoną" tarczę po tylu latach.
 
 
jimmy 
Klon Sprzedawcy Ryżu

Pies czy kot?: pies
Pomógł: 42 razy
Wiek: 43
Dołączył: 17 Mar 2013
Posty: 9239
Skąd: Piekło
 #23  Wysłany: 2016-10-16, 10:35   

Nie jestem zwolennikiem ingerencji w zabytkowe zegarki. Najlepiej pozostawić zegarek w oryginalnym stanie. Dopuszczam lekkie odświeżenie koperty (najlepiej z pozostawieniem oryginalnych szlifów, płaszczyzn). Nie wyobrażam sobie jakichkolwiek upiększających prac w stosunku do tarczy i wskazówek. Odświeżona tarcza i wypolerowane wskazówki w starym Submarinerze to drastyczne obniżenie wartości zegarka, nawet o ładnych kilka tysięcy złotych. Nawet nie mogę sobie wyobrazić analogicznej sytuacji w zabytkowym Panerai.
Nawet w Seiko, takich jak 6309 czy 6105, dotknięcie tarczy czy wskazówek obniża wartość zegarka o kilkaset złotych.
Niestety coraz częściej zabytkowe zegarki udają nowe :(
_________________
Bądź dla siebie latarnią, która oświetla twą drogę i nie poszukuj światła poza sobą
 
 
transportowiec 
Kulis

Dołączył: 12 Sie 2015
Posty: 39
Skąd: Warszawa
 #24  Wysłany: 2016-10-16, 10:43   

Mając na myśli "odkurzenie" tarczy nie chciałem powiedzieć renowacja, lecz tylko jej odświeżenie z zachowaniem ducha czasu. W starych zegarkach z widocznymi zanieczyszczeniami jest to możliwe i nie zaniża wartości zegarka.
 
 
jimmy 
Klon Sprzedawcy Ryżu

Pies czy kot?: pies
Pomógł: 42 razy
Wiek: 43
Dołączył: 17 Mar 2013
Posty: 9239
Skąd: Piekło
 #25  Wysłany: 2016-10-16, 10:56   

Nie chcę wchodzić w polemikę, ale nie dotyka się (nie powinno się dotykać ) tarcz trytowych w zegarkach dla nurków i pilotów.
Tarcze porcelanowe czy emaliowane to inna para kaloszy.
_________________
Bądź dla siebie latarnią, która oświetla twą drogę i nie poszukuj światła poza sobą
 
 
hrabia 
Ryżowy Długiego Marszu


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 1281
Skąd: Prawy Brzeg Wisły
 #26  Wysłany: 2016-10-16, 11:07   

@transportowiec
okazyjna cena to była z Defy w automacie za 8 stów, do dziś mnie gnębi, ale bez kasy byłem i tylko popatrzeć sobie mogłem ;)

@jimmy
w zasadzie się zgadzam. tzn. widziałem, że niektórzy potrafią ładnie zmyć brud z tarczy - to w sumie rozumiem. ale mocnego zmywania, po którym wyrazistość tracą indeksy itd - nie.
_________________
'Cause I got this crazy way... crazy way I'm swimming in still waters
 
 
Jacek. 
Klon Właściciela Kilku Fabryk Ryżu
Sfermentowanego.


Pomógł: 99 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 15379
Skąd: że by...
 #27  Wysłany: 2016-10-16, 11:23   

Jeśli mogę się wtrącić, z zegarkami jak z ludźmi: jedne starzeją się stylowo, inne zaś jak stary pierdziel. Niekiedy trzeba trochę artystycznej roboty lub podmianki.
Czasem też ingerencja jest konieczna by zatrzymać procesy niszczące - grzybki, korozję czy dekompozycję farby.
Oczywiście inaczej trzeba podchodzić do zegarków i zegarów zabytkowych: żadnych wymian i poprawek, wyłącznie konserwacja.


G.
_________________
"We offer best solutions in search of a problem"
 
 
Woj_Woj 
Właściciel Pola Ryżowego


Pomógł: 14 razy
Wiek: 60
Dołączył: 25 Lip 2012
Posty: 2068
Skąd: Wlkp.
 #28  Wysłany: 2016-10-16, 12:06   

Dyskusja robi się nieco akademicka i chyba nie może być zgody bo to dwa różne światy. Jimmy mówisz o rzadkich, wyjątkowych i drogich egzemplarzach. To kolekcjonerzy, ze swoją lekką obsesją na punkcie oryginalności, narzucają standard i w efekcie wartość. Zresztą podzielam takie podejście ... powiedzmy do przedmiotów zabytkowych.
Inny mam stosunek do popularnych złomków.
Przykład;
Taki Dienstuhr ... w sumie ciekawy zegarek, kupiony za kilkadziesiąt zł. w stanie zewnętrznej masakry ... odratowany właściwie z niebytu.



Kopertę poddałem dosyć poważnej polerce a i tak największe kratery zostały. Ciekawie osadzone szkło mineralne było tak połupane, że zdecydowałem się wymienić. Pewnie chciałbym oryginał, ale to nierealne ... majster dorobił.
Ingerencji w oryginalność zatem dużo.
A wartość ... w tym przypadku raczej wzrosła ... przy dobrych wiatrach o procent rzadko spotykany w innym przedziale. :)
 
 
buran 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 7 razy
Wiek: 54
Dołączył: 08 Sie 2010
Posty: 3281
Skąd: Bielsko-Biała
 #29  Wysłany: 2016-10-16, 12:13   

też jestem wrogiem mycia,a to mój brudas

kupiony za 15pln,wałek dorobiony,koronka nieoryginalna.odwdzięcza się idealnym chodem.
_________________
Ten, który z demonami walczy, winien uważać, by samemu nie stać się jednym z nich. Kiedy spoglądasz w otchłań ona również patrzy na ciebie.
 
 
Woj_Woj 
Właściciel Pola Ryżowego


Pomógł: 14 razy
Wiek: 60
Dołączył: 25 Lip 2012
Posty: 2068
Skąd: Wlkp.
 #30  Wysłany: 2016-10-16, 12:28   

Ostre mycie najczęściej skraca życie ... ale delikatna higiena ... czemu nie. :)

buran napisał/a:
kupiony za 15pln

:wkurzony: :))
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum