Poprzedni temat «» Następny temat
Xicorr Warszawa M20 - krzywy wałek / koronka
Autor Wiadomość
Tapir 
Starszy Ryżowy


Pomógł: 4 razy
Wiek: 37
Dołączył: 13 Sie 2012
Posty: 771
Skąd: Mazowsze
 #1  Wysłany: 2016-09-11, 21:31   Xicorr Warszawa M20 - krzywy wałek / koronka

Witam

Dostałem w ramach wymiany zegarek Xicorr M20.
Sam zegarek świetny ale z problemem - koronka nie przylega idealnie do zegarka, po odciągnięciu widać, że jest nieco krzywo. Co więcej w pozycji ustawiania daty czuć wyraźny opór na koronce - nie wiem czy spowodowany ruchem wałka w mechanizmie czy ocieraniem koronki o kopertę (chociaż to drugie mniej prawdopodobne bo śladów na kopercie nie widać).
Przy maksymalnie odciągniętej koronce i ustawianiu godziny problemu nie ma. Na moje niewprawne oko wygląda to tak, jakby wałek w miejscu bliskim koronce był lekko skrzywiony.

Poprzedni właściciel twierdzi, że nie kojarzy, żeby zegarek upadł lub był jakiś problem z jego nakręceniem ale przyznał się też, że zegar bardzo długo leżał nieużywany i dokładnie nie pamięta... Natomiast człowiek zachowuje się bardzo fair i w razie czego mogę zegarek zwrócić.

Zastanawiam się co robić z tym fantem: napiszę do producenta i zapytam o możliwość i koszt naprawy (zegarek po gwarancji) a potem zostaje decyzja czy zegarek oddawać czy zostawić i jeżeli zostawić to naprawiać czy po prostu olać temat i się cieszyć zegarem (ale nie wiem czy moja skrzywiona psychika to dźwignie)?

w załączniku zdjęcie na maksymalnie odciągniętej koronce, wtedy najbardziej widać problem, słabe bo słabe ale może do czegoś się przyda:
_________________
Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.
 
 
Jacek. 
Klon Właściciela Kilku Fabryk Ryżu
Sfermentowanego.


Pomógł: 99 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 15379
Skąd: że by...
 #2  Wysłany: 2016-09-11, 22:06   

Faktycznie, wygląda że koronka jest skrzywiona. Skrzywienie wałka jest mało prawdopodobne, bo jest twardy.
W pierwszej kolejności napisz do producenta - powinien mieć taką drobnicę. Jeśli nie, można próbować naprostować, ale lepiej mieć do tego stary wałek.


G.
_________________
"We offer best solutions in search of a problem"
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #3  Wysłany: 2016-09-12, 09:13   

Mało prawdopodobnym jest żeby koronka sama w sobie była krzywa, czasami wałek po wkręceniu w koronkę lekko lekko odstaje od pionu -wynika to z luzów na gwincie pomiędzy wałkiem i koronką.
A żeby nie było nadmiernego oporu to wystarczy przesmarować uszczelki w koronce i tubusie i sam tubus....smarowanie czyni cuda. ;) ;)
_________________
 
 
Tapir 
Starszy Ryżowy


Pomógł: 4 razy
Wiek: 37
Dołączył: 13 Sie 2012
Posty: 771
Skąd: Mazowsze
 #4  Wysłany: 2016-09-19, 22:24   

Zegarek się naprawia u producenta. Prawdopodobnie musiał albo poprzedniemu właścicielowi upaść albo spotkać się z jakąś futryną.
_________________
Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum