SEIKO SKX007 - czy jego legenda jest nadal żywa?
Odpowiedz do tematu

: SEIKO SKX007 - czy jego legenda jest nadal żywa?
Panowie, od czasu do czasu wraca do mnie temat dobrze znanego zegarka Seiko SKX007. Zegarek znany od wielu lat. W niektórych kręgach można powiedzieć, że nawet kultowy. Ciekawi mnie jaki jest aktualny stosunek do tego modelu? Jego ceny kształtują się na poziomie od ~150$ do ~200$ za wersje J. W tej cenie mamy bardzo duży wybór teoretycznie ciekawszych zegarków. Długo nie trzeba szukać: Citek Nighthawk, świetnie wykonana seria Seiko 5 Sport, Orienty. A SKX co oferuje? Placki zamiast indeksów? WR 200m? Dla przeciętnego zjadacza chleba jakie ma to znaczenie czy jest 100m, czy 200m? A mimo to SKX w dalszym ciągu cieszy się sporą popularnością.
Jestem ciekaw waszych opinii. Czy na dzień dzisiejszy warto jeszcze kupować ten zegarek przez przeciętnego "kowalskiego" (nie nurka)? :popcorn:


pifko
:
Krótko i na temat: tak, wart. Dlaczego? Bo to skx007 właśnie. Czy kultowy to nie wiem, bo to dość mocne określenie, ale na pewno ma w sobie "to coś". Niektórzy twierdzą, że konkurencyjny Citizen zjada go na śniadanie;)... Miałem i Citizena i jakoś nie zagadał do mnie, a w 007 jestem zakochany cały czas. Pozdrawiam.

:
Głos na tak. Ja nie kupię bo u mnie przegrywa z monsterem i nie lubię okrągłych indeksów.

lepsze jutro było wczoraj
***** ***
:
Hogg, tez miałem citkowe gacie i nie podeszły. Dlatego jestem ciekaw czy teoretycznie gorszy, droższy SKX jest warty kupienia. Nie mówiąc już o innych zegarach, przecież jest tak dużo ciekawych 5 sport w podobnym stylu. Orienty Mako, Ray, Big Mako, za niewiele więcej można zgarnąć nawet M-Force'a hmmm .

pifko
:
007 to zegarek który kupowałem już 3 prazy. Wersja na kajdanie robi wrażenie, jest meega wygodny i w uniwersalnym designie. Za każdym razem czar jednak uciekał i po kilku miesiącach oddawałem go dalej. Znalazłem swój ideał w tej półce cenowej i jego się trzymam od dawna. Dużo bardziej pasują mi strzałki oraz indeksy oraz niebieski kolor.


Ostatnio zmieniony przez olp1 2014-10-01, 19:59, w całości zmieniany 1 raz
:
Tak bo:
Jego ceny kształtują się na poziomie od ~150$ do ~200$ za wersje J.
Po co kupowac J???????
Citek Nighthawk to bakteria
Seiko 5 Sport to jednak nie ta półka
Orienty no tu mozna czegos poszukac ale maja troszke inny styl i zwierzyniec na tarczt
A SKX co oferuje? placki dodaja sznytu, klasyczne wzornictwo, uniwersalnosc bo na pasku nawet do marynary bedzie pasowac, dobra wytrzymalosc, bardzo dobra lume, szybka odsprzedaz, taki hmm lekko militarny styl, poprostu ladny zegar bez zbednych upiększen polerek itd
WR 200m? Dla przeciętnego zjadacza chleba jakie ma to znaczenie czy jest 100m, czy 200m? ma duzo bo jest zakrecana koronka jak w WR100 cos Ci wyskoczy i koronka lekko wyjdzie to juz nie masz WR100

Moim zdaniem SKX to taki zegarkowy Victorinox warto go miec bo zawsze mozna go ze soba wszedzie zabrac

Ostatnio zmieniony przez Ptaku 2014-10-01, 20:03, w całości zmieniany 1 raz
:
Jazz-, ja bym sugerował żebyś "pomacał" zanim ewentualnie klikniesz ;) Ja osobiście nie rozumiem fenomenu tego zegarka... porównując go np do Mako czy Ray'a - to w zasadzie nie bardzo jest co porównać - głownie chodzi o tarcze, no chyba że ktoś faktycznie ma uczulenie na koty... niemniej osobiście lubię Seiko na tarczy ale ten zegarek jakoś tak... no nie wiem hmmm

Ostatnio zmieniony przez Daito 2014-10-01, 20:05, w całości zmieniany 2 razy
Nieczynne z powodu że zamknięte
:
Dla mnie osobiście to nie jest kultowy zegarek , owszem nie jest zły ma ładną tarczę z dużymi indeksami które świecą ja diabli , ale wskazówki te już były w starszych modelach a koperta też nie jest jakaś innowacyjna względem starszych braci .
Lubiany bo znany.
"..najbardziej podobają się nam te piosenki, które już słyszeliśmy.."
;)

:
Miałem i sprzedałem, czasami się zastanawiam czy kupić. Uniwersalny rozmiar, mega wygodny kajdan dobra luma i jakby miał obwódki indeków jak SKX171 to by został, a tak poszedł do ludzi.

:
Ptaku napisał/a:
Moim zdaniem SKX to taki zegarkowy Victorinox warto go miec bo zawsze mozna go ze soba wszedzie zabrac

Ładnie powiedziane pifko . Na mnie działają takie hasła, bo jest sympatykiem Vicków :D .

pifko
:
Ja nie potrafię przekonac sie do SKX. Mam w alternatywie:

"Mnogość zegarków nie zwiększy zasobu czasu." AP
:
dla mnie nie
jest za zwyczajny
wolałbym już 6309-7040 ze względu na kopertę
monstera ze względu na całokształt
legendy w nim za grosz

:
ja bardzo lubię swojego 007... bardzo fajny zegarek na małe nadgarstki... cool

"Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska."

Usługi finansowe dla firm. Kredyt, Leasing, Faktoring. Info -> PW
:
bofff napisał/a:
legendy w nim za grosz

A ja myślę, że właśnie sama legenda w nim jest, bo po co by kupowali, skoro taki nudny jest ;)
No chyba że 171, to tak, nosiłbym, ale 007 hmmm nuuuda cool

Some of them want to abuse you
Some of them want to be abused

_________________
русский тролль иди нахуй
:
Może nie tyle legenda co klasyk :))
Nie wiem kto wymyślił okrągłe indeksy, Rolek? W każdym razie mnie zawsze się bedą kojaryć z nurasami Seiko, a szczególnie protoplastami 007.
Ostatnio na alledrogo był fajny mod z wypukłym szkłem i fajną pełną bransoletą i pomimo, że mam już 007 i to nie na jubilee a na presidential, zastanawiałem się czy nie kupić.
Gienieralnie dobry sikor i EDC ale żeby od razu legenda :D

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.