Poprzedni temat «» Następny temat
G.Gerlach VIS wz. 35
Autor Wiadomość
Zinajda 
Kierownik Pola Ryżowego
Camil K. Cruff


Pies czy kot?: pies
Wiek: 76
Dołączył: 18 Cze 2010
Posty: 1873
Skąd: WOT
 #1  Wysłany: 2016-04-02, 20:31   G.Gerlach VIS wz. 35

Nie, nie cieszcie się Kumotrzy, to nie Alamo zawiadamia o nowym projekcie. To tylko ja, bezczelnie sobie pozwalam przypomnieć o IMHO interesującym temacie dla zegarka (pistolet VIS, oparty na zmodernizowanej koncepcji Colta 1911, był produkowany także przez okupanta i to niemal do końca wojny, najpierw w FB Radom, a później gdzieś w Austrii - trudno o większy wyraz uznania dla tej konstrukcji, ze strony, wrogiego przecież, kraju Lugera. Waltera i Mausera). Wyobrażam sobie ten zegarek, jako militarny w charakterze, z czarną, giloszowaną w romby, jak okładki pistoletu, tarczą, może z napisem "FB" w wydłużonym trójkącie (PVD w opcji), nie zapominając o suwerennych prawach producenta wraz z designerem do podejmowania wszelkich decyzji, jakie uznają za stosowne.
_________________
Tak wyglądała Zina aka Zinajda.
Ostatnio zmieniony przez Zinajda 2016-04-02, 20:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #2  Wysłany: 2016-04-02, 20:34   

Zinajda, Paweł proszę Cię zrób rysunek, może być w ołówku...VIS powinien byc Twoim projektem.
_________________
 
 
uminus 
Ryżowy Długiego Marszu


Pies czy kot?: kot
Wiek: 40
Dołączył: 04 Wrz 2013
Posty: 1144
Skąd: Bydgoszcz
 #3  Wysłany: 2016-04-02, 20:35   

Ale VIS już powstaje na sąsiednim forum ;) w zasadzie to jest na ukończeniu



Edit zły obrazek :D
_________________
www.uminus.pl
Ostatnio zmieniony przez uminus 2016-04-02, 20:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #4  Wysłany: 2016-04-02, 20:38   

uminus, dziwny tn VIS....
....niech sobie powstaje....my z Pawłem rozmawialiśmy o projekcie Vis'a jakieś 6 lat temu, to wtedy powstały pierwsze zarysy tego zegarka.
_________________
 
 
Zinajda 
Kierownik Pola Ryżowego
Camil K. Cruff


Pies czy kot?: pies
Wiek: 76
Dołączył: 18 Cze 2010
Posty: 1873
Skąd: WOT
 #5  Wysłany: 2016-04-02, 20:40   

Z przyjemnością, Sylwku. Już siadam do "rajzbretu". Spróbuję zaangażować mojego Piotra do wspomożenia komputerowego.
_________________
Tak wyglądała Zina aka Zinajda.
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #6  Wysłany: 2016-04-02, 20:42   

Zinajda, Paweł spokojnie pracuj...zresztą o ile pamiętam to masz jakieś szkice.
_________________
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #7  Wysłany: 2016-04-03, 09:05   

A wy się popili z Pawłem we dwóch że tak sobie z dziubków spijacie? :-P
:D ;)
_________________
 
 
arti01 
Sprzedawca Ryżu

Pies czy kot?: kot
Wiek: 52
Dołączył: 30 Mar 2016
Posty: 133
Skąd: Poznań
 #8  Wysłany: 2016-04-03, 10:09   

Zinajda napisał/a:
Z przyjemnością, Sylwku. Już siadam do "rajzbretu". Spróbuję zaangażować mojego Piotra do wspomożenia komputerowego.


Jeśli była by potrzeba, to mogę wspomóc renderingiem w miarę możliwości...
 
 
Eustachy 
Właściciel Pola Ryżowego


Pies czy kot?: pies
Dołączył: 22 Gru 2011
Posty: 2195
Skąd: z gór nizinnych
 #9  Wysłany: 2016-04-03, 10:45   

Czy Koledzy są świadomi, że VIS to bardzo "szczupły" pistolet ?

Magazynek jednorzedowy mówi sam za siebie :)

Jak chcecie zrobić porządnego VIS'a , to musicie zaprojektować go w cienkiej , lekkiej kopercie, a nie w klocku z blachy jak Batory czy inne podobne.

W grubej kopercie WR 100 to se można Glocka zaprojektować :złośliwiec: albo beretkę 92 :)

Spójrzcie na fotkę Vratislawi :) Koperta grubsza od magazynka :facepalm:

W oryginalnym VIS'ie najlepsza jest właśnie jego smukłość i lekkość... pifko

edit .

A przy okazji możecie wypuścić drugą wersję pod nazwą Colt 1911, bo to prawie to samo cool
_________________
"Od dawna już nie nosiłem zegarka. Przeszkadzał mi. Czułem się źle. Miałem wrażenie, że coś pęta mi przegub."

E.Stachura " Cała jaskrawość "
Ostatnio zmieniony przez Eustachy 2016-04-03, 10:55, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Desaxe 
Kulis

Dołączył: 26 Mar 2016
Posty: 5
Skąd: Trójmiasto
 #10  Wysłany: 2016-04-03, 15:12   

Jeśli wypuścicie VIS-a to będę gryzł każdego w kolejce przede mną byle by mieć go jak najszybciej :D Smukła kopertka, czarna tarcza i indeksy w stylu art deco urywałyby pewną cześć ciała. Model z VC ma swój urok, ale to kompletnie nie mój klimat ;)
Eustachy napisał/a:

A przy okazji możecie wypuścić drugą wersję pod nazwą Colt 1911, bo to prawie to samo cool

Jeśli już to bardziej Browning HP, bo to on wstępnie w 1929 wygrał konkurs na polski pistolet wojskowy, a po anulowaniu konkursu to na jego układzie mechanizmu wzorowany był ten w Visie ;) VIS ma z Colta głównie bezpiecznik chwytowy i bardzo podobne umiejscowienie manipulatorów
_________________
::Lord Vetinari był przeciwnikiem zbędnego okrucieństwa... był za to entuzjastą niezbędnego::
Ostatnio zmieniony przez Desaxe 2016-04-03, 15:16, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Eustachy 
Właściciel Pola Ryżowego


Pies czy kot?: pies
Dołączył: 22 Gru 2011
Posty: 2195
Skąd: z gór nizinnych
 #11  Wysłany: 2016-04-03, 15:23   

" ...Smukła kopertka, czarna tarcza i indeksy w stylu art deco urywałyby pewną cześć ciała. Model z VC ma swój urok..." :) ale to kawał tłuczka jest a nie projekt :)



HP i Colt w pierwszych wersjach miały tego samego ojca. Potem po śmierci Browninga, zrobiono nową wersję, którą przerobiono doszczętnie po 1928 roku , po czym ponownie, zupełnie przerobiono ją w 1935, gdy Vis już był produkowany.

Tak wiec reasumując, duch John'a Moses'a jest widoczny we wszystkich trzech konstrukcjach pifko


Zresztą, my sobie możemy pomarzyć o smukłej kopercie, a Gerlachy i tak wysmażą
odważnika WR100 ...
_________________
"Od dawna już nie nosiłem zegarka. Przeszkadzał mi. Czułem się źle. Miałem wrażenie, że coś pęta mi przegub."

E.Stachura " Cała jaskrawość "
Ostatnio zmieniony przez Eustachy 2016-04-03, 15:28, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
Desaxe 
Kulis

Dołączył: 26 Mar 2016
Posty: 5
Skąd: Trójmiasto
 #12  Wysłany: 2016-04-03, 15:29   

Eustachy napisał/a:
" ...Smukła kopertka, czarna tarcza i indeksy w stylu art deco urywałyby pewną cześć ciała. Model z VC ma swój urok..." :) ale to kawał tłuczka jest a nie projekt :)

Pisząc ...Smukła kopertka, czarna tarcza i indeksy w stylu art deco urywałyby pewną cześć ciała - miałem na myśli jak wygląda moja lista życzeń wobec Waszego projektu, bo ten z VC nie jest w moim klimacie, właśnie przez zwalistość przypominajacą bardziej luminoxy ;)

Piwo w górę za J.M. Browninga pifko

Cyfty art deco najbardziej z tym krojem mi się kojarzą:
_________________
::Lord Vetinari był przeciwnikiem zbędnego okrucieństwa... był za to entuzjastą niezbędnego::
Ostatnio zmieniony przez Desaxe 2016-04-03, 15:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #13  Wysłany: 2016-04-03, 17:06   

Eustachy, Husar i Dragon ma smukła kopertę ;) i tez ma WR100.
_________________
 
 
Z_bych 
Koneser chińskiego majeranku
Morda Zdradziecka


Wiek: 55
Dołączył: 22 Kwi 2012
Posty: 21571
Skąd: Lublin
 #14  Wysłany: 2016-04-03, 19:09   

Oj, już zaczyna mi się podobać ten pomysł... Smukła koperta, czcionka art-deco, czarna, matowa tarcza...
Zresztą Paweł pewnie wymyśli coś super nawet jesli nie będzie smukłe ani art-deco :)
_________________
https://sklep.katatime.pl
http://www.katatime.pl
http://www.toskania.org.pl
 
 
Zinajda 
Kierownik Pola Ryżowego
Camil K. Cruff


Pies czy kot?: pies
Wiek: 76
Dołączył: 18 Cze 2010
Posty: 1873
Skąd: WOT
 #15  Wysłany: 2016-04-03, 19:28   

Mam nadzieję, że zgodzicie się z moim sposobem myślenia, że żaden automat nie zapewni tej smukłości, co nakręcanie ręczne, jakie sobie do tego projektu założyłem. Tarczę sobie wyobraziłem okrągłą, w dwu wersjach, czarną i białą, obie z subsekundą i indeksami mniej więcej takimi, jak pokazane z tym, że czarne w białej tarczy, a złote w czarnej. Poza tym tarcze z ringiem sekund/minut i zieloną lumą (przy indeksach godzinowych kropki). Subtarcza sekundnika w każdej z wersji tarczy - czarna w romby (nawiązujące do okładek), pośrodku wydłużony trójkąt z napisem "VIS" (jak na okładce, tylko symetryczny). Średnica będzie zależna od możliwości mechanizmu. Koperta tradycyjnie polerowana, w opcji z czarną powłoką PVD, która, jak mam nadzieję, będzie się trochę wycierała w użytkowaniu, podobnie jak oksyda w pistolecie. Nie myślałem jeszcze o pasku, bo będzie zależny od koperty, a ta od mechanizmu. Dekiel wyobraziłem sobie z "medalionem" w kształcie denka naboju 9mm Para (ze względów praktycznych, stalowym, a nie mosiężnym), alternatywą byłby widok "VIS-a" z boku, w powiązaniu z inicjałem FB. Co z tych pomysłów się uchowa, i czy w ogóle wyniknie coś sensownego, zobaczymy.
_________________
Tak wyglądała Zina aka Zinajda.
Ostatnio zmieniony przez Zinajda 2016-04-03, 19:35, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum