G.Gerlach VIS wz. 35
Odpowiedz do tematu

:
Jacek. napisał/a:
Może Plus ratio quam vis (rozum wyższy niż siła)?

O, fajne :) I łacina, i jest vis i trochę militarne :)

[ Dodano: 2016-05-12, 23:09 ]
Jacek. napisał/a:
Toś, radca, naciurkał, że meritum nie widać :)


Proszę bardzo - błyszcząca i czarna na sucho :)


[ Dodano: 2016-05-13, 07:49 ]
Nie wiem jak to wygląda od strony technicznej, ale jeśli powstały by 3 wersje dekla to każda mogła by mieć swoje motto... Wtedy każda wersja miała by przy okazji swoją nazwę własną.

--
aRTI01
:
arti01, w blenderze to osiągnąłeś mistrzowski poziom!. Te ostatnie rendery jak żywe wyszły!. Zazdroszczę umiejętności

Ostatnio zmieniony przez gripen 2016-05-13, 08:42, w całości zmieniany 1 raz
:
gripen napisał/a:
arti01, w blenderze to osiągnąłeś mistrzowski poziom!. Te ostatnie rendery jak żywe wyszły!. Zazdroszczę umiejętności

Dzięki, miło czytać :) ale do poziomu mistrzowskiego mi brakuje - i biorąc pod uwagę ile czasu się tym bawię to pewnie nigdy nie osiągnę ;) Poza tym zegarki to taki wdzięczny temat do rysowania - ładne bryły, metal ze swoją struktura, odbiciami i połyskliwością - łatwo jest narysować coś fajnego. Mistrzostwo w blenderze to jest np. kawałek chleba z wypieczoną skórką którego miąższ rozświetla słońce :)

--
aRTI01
:
Jeśli takie będzie Wasze życzenie, a GG nie zgłosi weta, to z mojej strony OK, mogą być różne inskrypcje, zależnie od koloru tarczy i koperty. Np. tak:
1. czarne PVD z czarną tarczą - SI VIS PACEM PARA BELLUM,
2. stalowa koperta z beżowa tarczą - GLORIA VICTIS,
3. stalowa koperta z czarną tarczą - PLUS RATIO QUAM VIS. Ewentualnie WILNIEWCZYC & SKRZYPIŃSKI, OK?
Nie jestem jakoś szczególnie przywiązany do tego układu, powstał on raczej losowo, więc jeżeli ktoś ma inne preferencje (w tym względzie, pozostałe mnie nie interesują), proszę się nie krępować i pisać.

Ostatnio zmieniony przez Zinajda 2016-05-14, 18:58, w całości zmieniany 3 razy
Tak wyglądała Zina aka Zinajda.
:
.....................kibicuję :)

Bądź dla siebie latarnią, która oświetla twą drogę i nie poszukuj światła poza sobą
:
Zamiast nadętych frazesów może po prostu " Piotr Wilniewczyc <> Jan Skrzypiński "

Przecież ten pistolet nazywał się WiS a potem zmieniono go w produkcji na ViS ( w wyniku prośby wojska).

"Od dawna już nie nosiłem zegarka. Przeszkadzał mi. Czułem się źle. Miałem wrażenie, że coś pęta mi przegub."

E.Stachura " Cała jaskrawość "
:
Ja tez nie lubie tych nadetych frazesow Lacinskich :głową w mur: .... uuuuu zoba jakie my madre i wyksztanauczone ... phfffff.

victor occisio apparatus facepalm

InfectedControl a.k.a. Dawid
:
Jakby dekiel taki okazał się trudny do zrobienia to może przeszklony i wzór wkomponowany w rotor?
Podpatrzone w Omedze Dżems Bond :)

A wristwatch plays a very important role for a true gentleman. As he lifts the watch in front of his face to apparently check the time - he can also surreptitiously use his other hand to make sure his fly zip is closed.
:
infectedcontrol napisał/a:
Ja tez nie lubie tych nadetych frazesow Lacinskich :głową w mur: .... uuuuu zoba jakie my madre i wyksztanauczone ... phfffff.



Ale mają niewątpliwe zalety. Można np rzec: Hic membrum aquam turbat cool
:D


G.

"We offer best solutions in search of a problem"
:
A ja nie wiem czemu od razu "nadętych". hmmm Znam wielu nadętych bufonów, którzy po łacinie to normalnie tabula rasa.
Nie przepadałem za łaciną w szkole, fakt. Martwy język, wkuwanie na pamięć deklinacji, koniugacji itp... Dlatego teraz, po ponad 20 latach, niestety bardzo mało pamiętam.
Ale też po latach, mając na uwadze, że cogito ergo sum, animos labor nutrit i per aspera ad astra, nawet per fas et nefas, no i pamiętając, że pecunia non olet inaczej na to patrzę ;) .
O tak:
Quidquid Latine dictum sit, altum videtur!
:)) cool

Antisocial and faceless...
:
Można też np. rzec: Huius regio, eius religio. A kto wodę mąci, to jeszcze parę osób wie.

Tak wyglądała Zina aka Zinajda.
:
Jacek., cóż za zgrabna zamiana cool :D

Ostatnio zmieniony przez Z_bych 2016-05-16, 21:37, w całości zmieniany 1 raz
:
Jeśli chodzi o stylizowane dno łuski na deklu z orzełkiem, datą i kalibrem to raczej moim zdaniem złe skojarzenie z VIS, nabój nie był konstrukcją opracowaną razem z pistoletem.
Nabój w nim używany skonstruował w 1902 Georg Luger,
znany przede wszystkim jako twórca słynnego pistoletu Parabellum.
Z tej amunicji strzelano z polskiej broni to prawda, ale umieszczanie narodowego godła na niej i daty związanej z pistoletem to nadinterpretacja.

Ostatnio zmieniony przez Ciech 2016-05-16, 22:11, w całości zmieniany 3 razy
:
Jacek. napisał/a:
Hic membrum aquam turbat

:D jakie piękne wydelikacenie sentencji :D

--
aRTI01
:
Z_bych napisał/a:
Jacek., cóż za zgrabna zamiana cool :D



ehum :oops:


GPQR.

Ostatnio zmieniony przez Jacek. 2016-05-17, 12:25, w całości zmieniany 1 raz
"We offer best solutions in search of a problem"
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.