Poprzedni temat «» Następny temat
G.Gerlach VIS wz. 35
Autor Wiadomość
Jacek. 
Klon Właściciela Kilku Fabryk Ryżu
Sfermentowanego.


Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 15379
Skąd: że by...
 #121  Wysłany: 2016-05-03, 14:54   

Arti01: z tymi oczami (i na tym sofcie) nie dam rady zrobić tego deseniu na tarczę, ale chodzi mi o to:
http://www.warrelics.eu/f...ht-sde-pstl.jpg

Deseń przypominający moletowanie rękojeści. Znak jako część deseniu, między 12 a osią wskazówek, nie wyróżniona kolorem. Napisy na wysokości osi wskazówek: po lewej G. Gerlach, po prawej "ViS Mod. 35".
Warto rozważyć trzeci kolor tarczy: może regency cream, albo, za modą, khaki?
Cyfry IMHO mogą być, coś wnoszą z epoki. Trzeba by to zobaczyć.
Skala sekundnika ze szczerbinką, duża; może mawet ciąć szóstkę.
Wskazówki bez wodotrysków, proste, z lumą. Podwójna kropka na 12 jest super; bardzo delikatne nawiązanie do "smutasa" :)

Z koperty podoba mi się luneta: jest bardzo w stylu II RP, robi prestiż. Ale reszta wygląda jak z Błoniacza. Mongrelek taki :D
Uszy raczej standard, jak np Omegi RAFu. Albo może stałe płaskie, a la pierwsza światówka?


G.

[ Dodano: 2016-05-03, 14:22 ]
Z_bych napisał/a:
(...) jeśli miałoby się okazać, że nie podpasuje pod siermiężnego visa ;)


I widzisz, w tym właśnie sęk: ViS to nie tylko spluwa w stylu art deco. To część ludowego imydźu przedwrześniowego oficera, eleganckiego, z jednej strony trącącego operetką i salonami, z drugiej strony miesiącami ciężkiego życia i prawdziwą śmiercią. Oficer II Rzeczypospolitej jest postrzegany jako ostatni spadkobierca tradycji szabli, antytezą brudu drugiej światówki, krasnoarmiejskości LWP, całego kaca po historii najnowszej.


Gb.
_________________
"We offer best solutions in search of a problem"
 
 
arti01 
Sprzedawca Ryżu

Pies czy kot?: kot
Wiek: 52
Dołączył: 30 Mar 2016
Posty: 133
Skąd: Poznań
 #122  Wysłany: 2016-05-03, 20:49   

To kolejne wersje, już coraz bliższe ostatecznej, warianty czarny, biały i kremowy:


_________________
--
aRTI01
Ostatnio zmieniony przez arti01 2016-05-03, 20:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Zinajda 
Kierownik Pola Ryżowego
Camil K. Cruff


Pies czy kot?: pies
Wiek: 76
Dołączył: 18 Cze 2010
Posty: 1873
Skąd: WOT
 #123  Wysłany: 2016-05-03, 20:57   

No, i co Wy na to,Kumotrzy? Jak Wam się podoba to, cośmy wspólnie (bo staraliśmy się uwzględniać Wasze uwagi i propozycje) uwarzyli? Ośmielę się przypomnieć - średnica , symboliczne 39 (znaczy mm) a grubość - równie symboliczne 9 mm. Proporcje mogą się zmienić, zależnie od mechanizmu, a zwłaszcza odległości osi sub-sekundy od środka tarczy (i, oczywiście, Waszych uwag).
_________________
Tak wyglądała Zina aka Zinajda.
Ostatnio zmieniony przez Zinajda 2016-05-03, 21:04, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
kornel91 
Majerankowy
Kronikarz


Wiek: 40
Dołączył: 14 Lut 2013
Posty: 18498
Skąd: Biała Podlaska
 #124  Wysłany: 2016-05-03, 21:00   

arti01, szacunek. Czarny jest mega.
_________________
Pozdrawiam
Marcin/kornel91


Adriatica, Ball, Casio ,Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Nethuns, OceanX, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos
 
 
Zinajda 
Kierownik Pola Ryżowego
Camil K. Cruff


Pies czy kot?: pies
Wiek: 76
Dołączył: 18 Cze 2010
Posty: 1873
Skąd: WOT
 #125  Wysłany: 2016-05-03, 21:11   

Arti jest skromny, dlatego napisałem "wspólnie", a tak naprawdę to właśnie on wykonał większość pracy (także koncepcyjnej).
_________________
Tak wyglądała Zina aka Zinajda.
Ostatnio zmieniony przez Zinajda 2016-05-03, 21:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Fazi 
Kulis Reloaded


Pies czy kot?: pies
Wiek: 60
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 35022
Skąd: Polska Pd. B
 #126  Wysłany: 2016-05-03, 23:08   

Podoba mi się ten projekt coraz bardziej :idea: :idea:
_________________
Pozdrawiam
Krzysiek/Fazi64

____________________________________
...Ruski trollu - idi na ch.j...
 
 
Jacek. 
Klon Właściciela Kilku Fabryk Ryżu
Sfermentowanego.


Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 15379
Skąd: że by...
 #127  Wysłany: 2016-05-04, 00:08   

Arti01 - deseń po prostu czad :)
Patrzyłeś jak wyglądałoby z logo tylko w deseniu? BTW proporcje logo świetne.

Zinajda napisał/a:
(...) Ośmielę się przypomnieć - średnica , symboliczne 39 (znaczy mm) a grubość - równie symboliczne 9 mm.


Polityczniej byłoby może przyjąć 40 mm, bo 47 to dla wielu byłoby przydużo.
Tu ośmielę się przypomnieć, że lipiec 1940 to początek prosperity baru w hotelu Rubens, a w 1947 powołano Korpus Przysposobienia i Rozmieszczenia (w miejsce rozwiązanych Polskich Sił Zbrojnych).
Ekskize mua, ale honorowanie heroicznych wpierdoli coś mnie nie bawi. Już wolę "la force majeure").

Cytat:
Proporcje mogą się zmienić, zależnie od mechanizmu, a zwłaszcza odległości osi sub-sekundy od środka tarczy (i, oczywiście, Waszych uwag).


Nadal optuję za szczerbinką na "60" sekundnika. I może mniejsze indeksy co 5 sekund - ostatecznie to wojsko! ;)


G.
_________________
"We offer best solutions in search of a problem"
 
 
arti01 
Sprzedawca Ryżu

Pies czy kot?: kot
Wiek: 52
Dołączył: 30 Mar 2016
Posty: 133
Skąd: Poznań
 #128  Wysłany: 2016-05-04, 08:02   

Fajnie, że Wam się podoba. Co do koncepcji, to Zinajda ją opracował, ja tylko starałem się to pokazać :)

Jacek. napisał/a:
Patrzyłeś jak wyglądałoby z logo tylko w deseniu? BTW proporcje logo świetne.


Patrzyłem, ale miałem z tym problem. Przez to, że zastosowałem deseń z gradientem, który powoduje zanikanie deseniu przy brzegach, logo VIS przy osi wskazówek było mniej czytelne niż przy brzegach tarczy co dziwnie wyglądało, tak, jakby się wyłaniało. Próbowałem to obejść otaczając logo trójkątem (jak w oryginale), ale wtedy całość logo była mało czytelna - a po powiększeniu stawała się zbyt wielka.
_________________
--
aRTI01
 
 
Z_bych 
Koneser chińskiego majeranku
Morda Zdradziecka


Wiek: 55
Dołączył: 22 Kwi 2012
Posty: 21577
Skąd: Lublin
 #129  Wysłany: 2016-05-04, 10:19   

Mnie się podoba dalej. Chociaż już nie jest tak ładny. Za to z pewnością stał się bardziej męski ;)
Fajny pomysł ze zmniejszeniem "pośrednich" cyfr pifko
_________________
https://sklep.katatime.pl
http://www.katatime.pl
http://www.toskania.org.pl
Ostatnio zmieniony przez Z_bych 2016-05-04, 10:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
arti01 
Sprzedawca Ryżu

Pies czy kot?: kot
Wiek: 52
Dołączył: 30 Mar 2016
Posty: 133
Skąd: Poznań
 #130  Wysłany: 2016-05-04, 11:50   

Z_bych napisał/a:
Mnie się podoba dalej. Chociaż już nie jest tak ładny.

Jeśli myślisz o tym białym z muszelkowym deseniem, to też mi się najbardziej podobał, tylko faktycznie do pistoletu nie pasował :) Ale wiesz - deseń jest, rezygnując np. z dolnej sekundy, zmieniając trochę podziałkę na brzegu tarczy, lekko zmodyfikować indeksy, zamiast logo VIS dać coś innego, zmieniając wskazówki choćby na te łukowate które by się dopracowało... No, powstał by inny zegarek - może ktoś kiedyś będzie chciał zrobić :) Np. do upamiętnienia pięknych lat dwudziestych - Va Bank, Hallo Szpicbródka czy coś :)
_________________
--
aRTI01
 
 
Silicon 
Ryżowy

Pies czy kot?: kot
Wiek: 48
Dołączył: 20 Lis 2013
Posty: 342
Skąd: Gdynia
 #131  Wysłany: 2016-05-04, 12:20   

arti01 napisał/a:
I jeszcze wersja cała czarna i cała biała, obniżyłem trochę tarczę i zrobiłem nakładany symbol Vis.
Obrazek
Obrazek



ot...zwyły zegarek z napisem "VIS" Mysle ze projekt konkurencyjny jest bardziej dopracowany.. bardziej forumowy itd.. Mysle ze rynek zweryfikuje to który projekt ma większa popularność. Taka konkurencja na pewno nikomu nie wyjdzie na złe..

[ Dodano: 2016-05-04, 12:21 ]
arti01 napisał/a:
I jeszcze wersja cała czarna i cała biała, obniżyłem trochę tarczę i zrobiłem nakładany symbol Vis.
Obrazek
Obrazek



ot...zwyły zegarek z napisem "VIS" Mysle ze projekt konkurencyjny jest bardziej dopracowany.. bardziej forumowy itd.. Mysle ze rynek zweryfikuje to który projekt ma większa popularność. Taka konkurencja na pewno nikomu nie wyjdzie na złe..
_________________
Silicon
 
 
arti01 
Sprzedawca Ryżu

Pies czy kot?: kot
Wiek: 52
Dołączył: 30 Mar 2016
Posty: 133
Skąd: Poznań
 #132  Wysłany: 2016-05-04, 19:10   

Jacek. napisał/a:
Nadal optuję za szczerbinką na "60" sekundnika. I może mniejsze indeksy co 5 sekund - ostatecznie to wojsko!

Jacku, proszę - trochę zmodyfikowana tarcza dolnej sekundy. Przy okazji zrobiłem mocniejszy deseń na tarczy. Mnie osobiście bardziej podoba się prostota 4 kresek i lżejszy deseń.
_________________
--
aRTI01
 
 
Zinajda 
Kierownik Pola Ryżowego
Camil K. Cruff


Pies czy kot?: pies
Wiek: 76
Dołączył: 18 Cze 2010
Posty: 1873
Skąd: WOT
 #133  Wysłany: 2016-05-04, 19:29   

No to, Kumotrzy, co wolicie - prostotę czterech kresek, czy indeksy co 5 sekund, i ze szczerbinką czy bez. A przy średnicy 39 mm to proponowałbym zostać, bo poza ideologią, to bardzo "zgrabny" wymiar, szczególnie dla "wintydżowego" zegara. A jakby projekt miał być zredukowany do jednej wersji kolorystyki - to według Was - do której (może jeszcze dodam, nie pokazaną na renderach i mnie osobiście się nie podobającą, wersję ze czarną tarczą i "srebrną" kopertą)?
_________________
Tak wyglądała Zina aka Zinajda.
Ostatnio zmieniony przez Zinajda 2016-05-04, 19:44, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
kwater 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Pies czy kot?: kot
Dołączył: 07 Cze 2011
Posty: 4042
Skąd: Września
 #134  Wysłany: 2016-05-04, 19:34   

Nie wiem jak Jackowi, ale ta szczerbinka trochę mało szczerbinkowata jest...

http://www.the-blueprints...ls/vis-wz35.png

http://www.warrelics.eu/f...-ad-tp-pstl.jpg


A poza tym coraz bardziej mi się podoba.
_________________
"trzeba nim począśc zeby zaczoł chodzic"
Ostatnio zmieniony przez kwater 2016-05-04, 19:35, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
arti01 
Sprzedawca Ryżu

Pies czy kot?: kot
Wiek: 52
Dołączył: 30 Mar 2016
Posty: 133
Skąd: Poznań
 #135  Wysłany: 2016-05-04, 19:56   

kwater napisał/a:
Nie wiem jak Jackowi, ale ta szczerbinka trochę mało szczerbinkowata jest...

Próbowałem zrobić bardziej wierną, ale gdyby zachować proporcję to aby uzyskać efekt "wskazówka sekundy - muszka - zgrywa się ze szczerbinką" to szczerbinka musiała by być znacznie większa i wyglądało to dość kiczowato. Dlatego zdecydowałem się na takie piktograficzne przedstawienie szczerbinki.

Zinajda napisał/a:
nie pokazaną na renderach i mnie osobiście się nie podobającą, wersję ze czarną tarczą i "srebrną" kopertą

Gdzieś na pierwszych renderach jest taki z inną wersją tarczy i wskazówek. Dla mnie te kontrastowe warianty nie wyglądały dobrze...
_________________
--
aRTI01
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum