Poprzedni temat «» Następny temat
Towarzysz Komandir
Autor Wiadomość
Tomi1976 
Starszy Ryżowy

Pies czy kot?: pies
Wiek: 48
Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 601
Skąd: Lubuskie
 #1  Wysłany: 2016-03-30, 18:23   Towarzysz Komandir

Dzień był taki jak zawsze. Zajęcia teoretyczne przyprawiały o ból głowy, którego nie można było niczym złagodzić. Używanie proszków od bólu głowy to dla oficera powód do wstydu, natomiast na wódkę było jeszcze zbyt wcześnie. Fosforyzujące wskazówki Vostoka pokazywały niespełna dwadzieścia minut po godzinie piątej. Po głowie kołatała się myśl "Mężczyzna powiedział - mężczyzna zrobił" - a to znana wszystkim Rosjanom maksyma, więc mimo zmęczenia zabrałem się za lekturę książki mającej mi pomóc zwyciężyć wroga. Jeśli nawet jeszcze nie tego, który czai się schowany niczym szczur w kryjówce, to na pewno odnosi się to do mojego osobistego, dobrze mi znanego, któremu na imię Leń. Okazało się, że jak wszystko, także i zegarek może być narzędziem do ćwiczenia uwagi. Machinalnie przekartkowałem podręcznik żołnierza Specnazu, a mój palec wskazujący spoczął na osiemnastej stronie książki Seriebriańskiego. Według zaleceń autora najwłaściwsze do wykonania ćwiczenia pomieszczenie słabo oświetlone, w którym już zmierzcha. "Trzeba położyć na stole zegarek ..." Nie zastanawiając się długo szybkim ruchem odpiąłem z nadgarstka swojego K-35. Posłusznie, nie manifestując choćby cienia protestu szelestem wahnika, spoczął na stole. Koncentracja uwagi na koniuszku wskazówki sekundnika pozwala absolutnie zatracić się w procesie obserwacji. Ja i mój K-35 ... Wszystko po to, żeby ciągle się doskonalić ... Pomyślałem kiedy zakończyłem ćwiczenie z podręcznika.

Zegarek jest w całości stalowy, wodoszczelność deklarowana przez producenta to 100 m. Koperta jest estetycznie wykończona, zarówno na bezelu jak i na uszach widoczne jest szczotkowanie stali.
Mechanizm stanowi znany z Amfibii werk 2416 B. Zegarek użytkuję praktycznie nieprzerwanie od 22 marca, a więc do dziś używam go dziewiąty dzień, z czego dobowa odchyłka wynosi średnio + 10 sekund. Standardowo mechanizm zaopatrzony jest w system antywstrząsowy.
Bezel porusza się z wyraźnym, przyjemnym oporem. Szkło jest tak jak w każdym poprzednim Komandirskim wykonane z Plexi, co znakomicie ułatwia polerowanie w razie "złapania rys" w boju.
Jestem bardzo zadowolony z zakupu. Jak dotąd jest to jeden nielicznych zegarków, z którymi się nie mam ochoty rozstawać. Uważam, że Zakłady z Czystopola tym modelem i całą rodziną K-35 zdecydowanie wykonały krok naprzód w stosunku do poprzednich modeli, będących niejako w cieniu Amfibii.


















Ostatnio zmieniony przez Tomi1976 2016-04-02, 12:00, w całości zmieniany 8 razy  
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #2  Wysłany: 2016-03-30, 18:43   

Tomek, to ma tę samą średnice co Amfibie ? Bo tarcza wydaje się ta sama, wskazówki sa te same, a bezel jest nadkalibrowy. hmmm
_________________
 
 
Tomi1976 
Starszy Ryżowy

Pies czy kot?: pies
Wiek: 48
Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 601
Skąd: Lubuskie
 #3  Wysłany: 2016-03-30, 18:49   

ALAMO napisał/a:
Tomek, to ma tę samą średnice co Amfibie ? Bo tarcza wydaje się ta sama, wskazówki sa te same, a bezel jest nadkalibrowy. hmmm



Wprawdzie nie mierzyłem go, ale średnica jest zbliżona do Amfibii - bodajże 42 mm. Bezel komponuje się dobrze z całością, ostre krawędzie nadają całemu sprzętowi jeszcze więcej surowości wg mnie.
Ostatnio zmieniony przez Tomi1976 2016-03-30, 18:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #4  Wysłany: 2016-03-30, 18:52   

Amfiia jest mniejsza :-) - 39/40 mm w zależności od bezela użytego ;-) A ten właśnie wygląda na taki 42+/- po bezelu wnosząc - dlatego pytam. Bo to super fajny nurek jest na wakacje lekki, w dobie potworów po pierdylion milimetrów ;)
_________________
 
 
Maras68
[Usunięty]

 #5  Wysłany: 2016-03-30, 20:14   

może ta recenzja zachęci wielu wahających się ;)
 
 
Tomi1976 
Starszy Ryżowy

Pies czy kot?: pies
Wiek: 48
Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 601
Skąd: Lubuskie
 #6  Wysłany: 2016-03-30, 20:18   

Maras68 napisał/a:
może ta recenzja zachęci wielu wahających się ;)


Biorąc pod uwagę cenę za jaką ten zegarek możemy nabyć choćby z rosyjskiej strony - moim zdaniem warto. Funkcjonalnie zegarek bardzo zbliżony do Amfibii - oczywiście wodoszczelność mniejsza, bo 100 metrowa, ale umówmy się, że amatorów nurkowania nie jest między nami aż tak wielu :)
 
 
Obik 
Ryżowy


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Lis 2014
Posty: 485
Skąd: Częstochowa
 #7  Wysłany: 2016-03-30, 21:29   

Ja przymierzam się do modelu 350669 i też nie zamierzam w nim nurkować :))
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #8  Wysłany: 2016-03-30, 21:54   

Tomi1976, Tomek tak jak mówiłeś solidna maszyna.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum