Zagadka literacka :)
Odpowiedz do tematu

: Zagadka literacka :)
Był kiedyś na kizi taki wątek. Postanowiłem przenieść pomysł i tutaj...

Z jakiej książki pochodzi poniższy cytat?

"Moja rodzina jest - była - rodziną zegarmistrzów. Trzy pokolenia temu, gnana dziejową zawieruchą, uciekła do Anglii z Lublina, polskiego miasta, słynącego z barokowej architektury i owych zmyślnych urządzeń - zegarów. Przez dwa stulecia Krepscy konstruowali zegary w Lublinie. Ale nazwisko "Krepski" to ponoć spolszczona forma niemieckiego "Krepf", tak więc śledząc wstecz mój rodowód, odnajdziecie koneksje z wielkimi gnomologami z Norymbergi i Pragi. Albowiem moi przodkowie nie byli wyłącznie rzemieślnikami, technikami.
Bladzi i krótkowzroczni, gdyż przesiadywali godzinami w ciemnych warsztatach i liczyli pieniądze zarobione dzięki sprawowaniu pieczy nad punktualnością miejscowej szlachty, byli też czarodziejami, ludźmi z poczuciem misji."

:
"zegarmistrz z Lublina"? ;)

Ostatnio zmieniony przez buran 2016-03-29, 11:23, w całości zmieniany 1 raz
Ten, który z demonami walczy, winien uważać, by samemu nie stać się jednym z nich. Kiedy spoglądasz w otchłań ona również patrzy na ciebie.
:
Chyba musisz podpowiedzieć bo temat nie ruszy :P

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
Albert Einstein
:
Baa... Ale co tu podpowiedzieć?
Autorem nie jest Polak ;) Cytat pochodzi ze zbioru opowiadań.

:
Isaac Bashevis Singer ?

Wy macie zegarki ja mam czas...
:
Nie-e... Nazwisko autora jest takie samo, jak innego, bardziej znanego, angielskiego (a może raczej irlandzkiego?) pisarza i satyryka ;) Starego już...
A na imię tak, jak inny, także bardzo znany, angielski pisarz :) Ten całkiem współczesny ;)

Powinno być już łatwiej ;)

:
graham swift nauka pływania

Ten, który z demonami walczy, winien uważać, by samemu nie stać się jednym z nich. Kiedy spoglądasz w otchłań ona również patrzy na ciebie.
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.