POKAŻ CO MASZ NA NADGARSTKU LUB W KIESZENI...
Odpowiedz do tematu

:
Nazwa budzi pewne skojarzenia, ale nosiłbym Tego partacza sorki Partexa ;) pifko

nie zadawaj się z trollem, wybieraj większość ;)
:
>>>

Jacobi.

Wielce interesujący czasomierz, a w dodatku należący do kategorii rarytasów... :shock:
Z rzeczoną marką nie spotkałem się osobiście, a jedynie z informacjami na jej temat.
Firma Pallas Deutsche Uhrenkooperation produkowała onegdaj zegarki w niemieckim Pforzheim i szwajcarskim La Chaux-de-Fonds.
Może mógłbyś napisać coś więcej na temat rzeczonego czasomierza... :?:

<<<

I've seen things you people wouldn't believe...
:
bladerunner mechanizm pokazałem w nowych nabytkach vintage post 1443, a o samej firmie nic nie znalazłem, w przeciwieństwie do Ciebie pifko

Z punktu widzenia Drogi Mlecznej, wszyscy jesteśmy ze wsi.
:
Użyj malutkiego liska: rodzina Raffów, od 1952 w Pforzheim, niemieckim ośrodku zegarmistrzostwa.
Od 2009 w Riederich koło Stuttgartu. Prawdopodobnie jako "skórka" cool

G.

[ Dodano: 2017-12-17, 09:56 ]
http://www.mikrolisk.de/s...all#sucheMarker

Świta cuś? :)

G.

Ostatnio zmieniony przez Jacek. 2017-12-17, 10:58, w całości zmieniany 1 raz
"We offer best solutions in search of a problem"
:
Czyli Niemiaszki wyprodukowali, ale raczej w Pforzheim.

Z punktu widzenia Drogi Mlecznej, wszyscy jesteśmy ze wsi.
:
IMO raczej oprawił śwancara.

G.

"We offer best solutions in search of a problem"
:
>>>

W skład Pallas Deutsche Uhrencooperation od 1971 roku wchodzi firma Paul Raff GmbH & Co. KG.
Obecnie wymieniona firma pod marką Para projektuje i produkuje w Pforzheim ekskluzywne zegarki na indywidualne zamówienia.
Natomiast pod marką Partex zegarki produkowane były zarówno w Niemczech, jak i w Szwajcarii.
Z dostępnych danych wynika, że miało to miejsce do lat 70. XX wieku, kiedy to w branży nastąpił tzw. kryzys kwarcowy.
Z posiadanych przeze mnie informacji wynika, że miejsce pochodzenia czasomierza można rozpoznać po logotypie.
Zegarki z Pforzheim mają logo składające się z wielkich liter, natomiast zegarki z La Chaux-de-Fonds posiadają logo napisane stylizowanymi literami.

Jacobi,.
W związku z powyższym obstawiam, że Twój czasomierz został wyprodukowany w niemieckim Pforzheim... :)


PS.
W wolnej chwili pozwolę sobie kontynuować wątek dotyczący wcześniej zaprezentowanego przeze mnie zegarka Ruhla Novo... ;)

<<<

Ostatnio zmieniony przez bladerunner 2017-12-17, 13:54, w całości zmieniany 2 razy
I've seen things you people wouldn't believe...
:
Mój ulubiony nr 2 w kolekcji.


:
Niezły klocek Legoo ;)

The future will start tomorrow, not today.

G. Gerlach - polskie zegarki
:
>>>

Czyżby pojawiła się nowa odmiana zegarków: naręczno-kieszonkowo-futerałowa... ;)

<<<

I've seen things you people wouldn't believe...
:
Tak koło przełomu XIX i XX wieku.

G.

"We offer best solutions in search of a problem"
:
>>>

Czasomierz pamiętający jeszcze czasy CCCP, czyli Sojuza Sowietskich Socjalisticzeskich Riespublik... :)



PS.
W chwili obecnej czeka w KIESZENI na wizytę w zakładzie Znamienitego Zegarmistrza, stąd umiejscowienie wpisu w przedmiotowym temacie... ;)

<<<

Ostatnio zmieniony przez bladerunner 2017-12-17, 22:55, w całości zmieniany 2 razy
I've seen things you people wouldn't believe...
:
A tu na dzisiaj inna cebulka radziecka pifko



:
Legoo napisał/a:
A tu na dzisiaj inna cebulka radziecka pifko


Obrazek


Leguś pifko , wszystko byłoby dobrze gdyby nie robiło się jajo z tego pacha ;)

nie zadawaj się z trollem, wybieraj większość ;)
:
Cudak ;) :






Pozdrawiam
Krzysiek/Fazi64

____________________________________
...Ruski trollu - idi na ch.j...
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.