Nowe nabytki Vintage
Odpowiedz do tematu

:
Jacek. napisał/a:
No tak. Ale nie przyjmował tego do wiadomości.
I chyba dlatego nienajlepiej się sprzedawał cool wał tego do wiadomości.
I chyba dlatego nienajlepiej się sprzedawał cool


Gbu.

[ Dodano: 2018-05-08, 15:20 ]
PS: Czy mi się zdaje, czy ten Renov przeputał swoje kamyki nakrywkowe?
Też mi firma - co jeden, to lepszy :D

G.


Czyli wychodzi na to że kupiłem złom, dobrze, że chociaż z tombaku :)) :/

Ostatnio zmieniony przez Tomi1976 2018-05-08, 19:07, w całości zmieniany 2 razy
:
Chciałbyś. Na tytuł złoma trzeba zasłużyć, a bez chińskiego lub sowieckiego pochodzenia w ogóle nie ma o czym gadać. I jeszcze TOMBAKU się zachciało... :)


G.

"We offer best solutions in search of a problem"
:
Jacek. napisał/a:
Chciałbyś. Na tytuł złoma trzeba zasłużyć, a bez chińskiego lub sowieckiego pochodzenia w ogóle nie ma o czym gadać. I jeszcze TOMBAKU się zachciało... :)


G.


Generalnie sowieckie i chińskie są w moim posiadaniu, zachciało mi się i owszem jakiejś starej , taniej quality :) Wszyscy sprzedają delbany z tańszych propozycji i w sumie mogłem brać. Bo pospolita, ale raczej tylu "niespodzianek" nie kryje co ów Renov. :) "Jak żyć panie premierze, jak żyć?" :))

[ Dodano: 2018-05-08, 20:34 ]
Już wiem co to za mechanizm. To Hippolyte Parrenin - HP 90. Wynalazek francuski. Niestety z tymi kamykami to prawda. Brakuje ich ... Tutaj ktoś w podobnym grzebie i u niego wszystko jest

http://forumamontres.forumactif.com/t219313-hp-90

A tu jeszcze o samym mechanizmie :

http://www.ranfft.de/cgi-...swk&Parrenin_90

Ostatnio zmieniony przez Tomi1976 2018-05-08, 22:29, w całości zmieniany 5 razy
:
Tomi1976 napisał/a:
Już wiem co to za mechanizm. To Hippolyte Parrenin - HP 90. Wynalazek francuski. Niestety z tymi kamykami to prawda.


No fakt - Parrenin. Wyraźnie wzorowany na Niemcach - H.Becker, PUW, nawet Junghans. Tak mi świta, że parę werków tej konstrukcji jest na stronie Krzysia Psuja, znanego czciciela Pforzheim.
A co do kamyków nakrywkowych, to tak naprawdę sens maja tylko przy kole wychwytu, aczkolwiek też dyskusyjny. Zafunduj zegarowi czystkę i noś. Nie da się zaprzeczyć, że coś w sobie ma.

G.

"We offer best solutions in search of a problem"
:
>>>

Tomi1976

Zaprezentowany Renov z pewnością można zliczyć do elitarnego grona zegarkowych rarytasów... pifko
Charakterystyczny kształt kopert sprawia wrażenie, że zdaje się posiadać obrotowy bezel... :)

<<<

Ostatnio zmieniony przez bladerunner 2018-05-08, 23:14, w całości zmieniany 1 raz
I've seen things you people wouldn't believe...
:


Takie coś upolowałem. Chwilowo dermopasek na sztukę, bo zegar ma w uszach 16 mm :) a takich pasków nie miałem :) Precimax prosto z wiadra :)

:
Wygląda na swoisty rodzynek. Co ma w środku?
Ranfft pisze: "There is too much likeness between the families Femga 500, 502, 520 and Precimax 250, 250SC, 400, 450, to believe in accident, but relations between the French Femga and the Swiss Precimax are not known." Występowało toto głównie w Heliosach - marka znana skądinąd. Ciekawe.


Gbür.

"We offer best solutions in search of a problem"
:
Wygląda zacnie.

:
Svedos napisał/a:
Wygląda zacnie.


Dzięki :)

[ Dodano: 2018-05-09, 21:55 ]
Jacek. napisał/a:
Wygląda na swoisty rodzynek. Co ma w środku?
Ranfft pisze: "There is too much likeness between the families Femga 500, 502, 520 and Precimax 250, 250SC, 400, 450, to believe in accident, but relations between the French Femga and the Swiss Precimax are not known." Występowało toto głównie w Heliosach - marka znana skądinąd. Ciekawe.


Gbür.


Jeszcze go nie otwierałem, chwilowo sprawdzam jak chodzi i jak dotąd wszystko ok. Jak przyjdzie do niego pasek to piłką spróbuje otworzyć. Dekielek ma zakręcany, miejmy nadzieję, że się da. Jakiś biedny klucz też gdzieś powinienem mieć :) Najśmieszniejsze jest to że nabyłem sporo poniżej 100 i nikt nie licytował ... Próbowałem teraz go otworzyć, niestety bez powodzenia - jest bardzo mocno zakręcony, nawet tym moim kluczem nie dałem rady.

Ostatnio zmieniony przez Tomi1976 2018-05-09, 22:30, w całości zmieniany 2 razy
:
Dla wehrmachtu robili solidnie :)
Daj małą kropelkę czerwonego diabełka na szczelinę dekla na noc. Powinno odpuśić.


G.

"We offer best solutions in search of a problem"
:
Jacek. napisał/a:
Dla wehrmachtu robili solidnie :)
Daj małą kropelkę czerwonego diabełka na szczelinę dekla na noc. Powinno odpuśić.


G.


Hehe faktycznie wehrmachtem zalatuje :)) bo przy takim logo jak u mnie na tarczy - na stronie było napisane w opisie firmy rejestracja rok 1933.

http://www.mikrolisk.de/s...280#sucheMarker

Ciekawe który to może być rocznik, choć na taką staroć to on za ładnie wygląda hehe

Ostatnio zmieniony przez Tomi1976 2018-05-09, 22:45, w całości zmieniany 4 razy
:
Aby wstawiać linki z mikroliska, po wyszukaniu odpowiedniej treści trzeba kliknąć na dole strony "Link zu dieser Suche". Dopiero wtedy pojawi się link, który po skopiowaniu otworzy nasze wyszukiwanie.

http://mikrolisk.de/show....ark#sucheMarker

BTW: ten egzemplarz to raczej lata 50-60-te.

The future will start tomorrow, not today.

G. Gerlach - polskie zegarki
:
też obstawiam lata 60-te i jakiegoś AS/ETA na wysokim mostku.

Ten, który z demonami walczy, winien uważać, by samemu nie stać się jednym z nich. Kiedy spoglądasz w otchłań ona również patrzy na ciebie.
:
To imo wzornictwo powojenne ... stąd te określenia "w militarnym stylu", choć te "ołówki" w tym przypadku jakby bardziej nowoczesne :)

Tutaj podobny z 1944 roku ...


W środku może być rzadko spotykana Femga z charakterystycznymi schowanymi pod mostkiem kołami naciągu.

Mundry jestem bo wpadł mi w oko ... tylko przespałem :głową w mur: a snajpera nie stosuję :wkurzony:

Bardzo fajny w świetnym stanie.

pifko

[ Dodano: 2018-05-10, 07:31 ]
O ta ...
http://www.ranfft.de/cgi-...2uswk&Femga_520

:
Woj_Woj napisał/a:

W środku może być rzadko spotykana Femga z charakterystycznymi schowanymi pod mostkiem kołami naciągu.


Ale jest też możliwość, że "inhouse" Precimaxa:
http://www.ranfft.de/cgi-...wk&Precimax_450
Czyli ogólnie popłuczyny po Adolfie.
Mam na myśli Schilda :)


Gbour.

Ostatnio zmieniony przez Jacek. 2018-05-10, 08:36, w całości zmieniany 1 raz
"We offer best solutions in search of a problem"
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.