G. Gerlach CWS T1
Odpowiedz do tematu

: G. Gerlach CWS T1
Od jakiegoś czasu kombinowaliśmy nad tym w jaki sposób upamiętnić świetny kawał historii, jaką był samochód CWS T1 zaprojektowany przez Pana Tadeusza Tańskiego.

Zaprezentowany na V Targach wschodnich we Lwowie w 1925 roku, wzbudził olbrzymie zainteresowanie.



T1 był potężną i uniwersalną platformą, uzytkowaną przez osoby prywatne, służby państwowe, w tym wojsko. Doczekał się wersji kabriolet, pick up, sanitarki, furgonetki ...



Produkowany na sporą - jak na czasy i okoliczności - skalę pojazd posiadał cechę absolutnie genialną w skali światowej. W zasadzie nie do powtórzenia do dzisiaj.
Cały samochód można było rozłożyć i złożyć przy użyciu JEDNEGO klucza. Wszystkie śruby były takie same.

Samochód wyprodukowano w około 800 egzemplarzach w latach 1927-1931, co stanowi poważną ilość zakładając że w tym czasie w całym kraju jeździło mniej niż 30 000 samochodów wszelkich typów.

Potem nastąpiła jakże znana proza życia : nasi "negocjatorzy" "wynegocjowali" umowę licencyjną z FIAT na produkcję w Polsce modelu 508, pod nazwą Polski Fiat 508. Jedną z jego klauzul było zaprzestanie produkcji samochodów konkurencyjnych (sic!). Nie pomagał mu też fakt, że był pojazdem dość drogim.

Tak czy inaczej, jest to przepiękny przykład polskiej techniki który od dawna wołał do nas "mnie zróbcie, mnie, mnie!" - no to zrobimy :))

Założenie jest takie, że nasz CWS T1 ma być zegarkiem uniwersalnym, ale w kierunku elegancji. Ma łączyć ze sobą klasyczne do bólu elementy z "pazurem" który wprowadzi element zaciekawienia. To wszystko cechy T1 - uniwersalizm, piękno, klasyka kształtów.

Wyznaczyliśmy główne kierunki, i poprosiliśmy Eryka czy nie przekułby tego w projekt. Tak się stało ;-) ...

Koleżeństwo, prezentujemy wstępną wizualizację G. Gerlach CWS T1 :



Jak widać, kontynuujemy linię "CWS" konsekwentnie, zegarek będzie zbudowany w oparciu o nieznacznie zmodyfikowaną kopertę Żubr/Sokół 1000.

Napęd - Seagull ST1901.

Tarcza emaliowana czarna (inne kolory rozważąmy), nakładane indeksy złote polerowane.
Subtarczki zagłębione. Pierścień zewnętrzny tarczy ze skala telemetryczną.

Wskazówki "dauphine" z łamaniem diamentowym - jak to się ładnie nazywa.

Koronka - na wizualizacji jest inna - walec radełkowany diamentowo, w tym stylu :



W głowicy koronki zostanie wykonany slot na specjalny - dodawany do zestawu - kluczyk imbusowy ułatwiający nakręcanie. Sama koncepcja ma nawiązywać do motywu śruby jako cechy T1.

Będzie to nasz pierwszy zegarek dostępny w kopercie koloru złotego. Koperta będzie platerowana jonowo.

Wersja bazowa wyposażona będzie w średnioogniwową bransoletę mesh z możliwością regulacji długości na zapince.

Projekt ruszył w poniedziałek cool
a skonczymy jak będzie gotów, tradycyjnie pifko

:
…............podoba się :)

edit: Eryk pifko

Ostatnio zmieniony przez jimmy 2016-03-16, 11:35, w całości zmieniany 1 raz
Bądź dla siebie latarnią, która oświetla twą drogę i nie poszukuj światła poza sobą
:
Fajny pifko

YDHTSAF IYDWT TGAGW OYW
:
Mnie również się podoba :)

"Żyj pasją, a spełnisz marzenia"
:
hmmm logo GG albo za duże albo za dużo cukru w cukrze hmmm znaczy się na tarczy

Bo każdy z nas ma tu jakąś swoją niszę. Jeden lubi kwarce, inny vintage. Inny tworzy tarcze sygnowane swoim inicjałem. I piękno pasji polega na tym, że wszyscy się tu mieszczą i wszyscy wzajemnie swoją pasję szanują.
:
Będzie hit przez duże H. Świetny projekt (brawo Eryk) - czyli ...podobuje się mnie :idea: cool

Pozdrawiam
Krzysiek/Fazi64

____________________________________
...Ruski trollu - idi na ch.j...
:
Mnie też się podoba, nawet bardzo.
Przypuszczam jednak, że to koperta "żubrowo-sokołowa"?
Jeśli tak, to nawet nie mam co sobie robić smaku :/

:
Woytec plask :
ALAMO napisał/a:
...zegarek będzie zbudowany w oparciu o nieznacznie zmodyfikowaną kopertę Żubr/Sokół 1000. ...
cool

Pozdrawiam
Krzysiek/Fazi64

____________________________________
...Ruski trollu - idi na ch.j...
:
Świetny! Fajnie by było jakbyście zrobili coś z jasną tarczą i złotymi indeksami jak alpina mazika albo striełka bofffa.

Skate or die!
:
złotą zrobić z jasną tarczą, a tą ciemną przerobić na różowozłotą ;)

YDHTSAF IYDWT TGAGW OYW
:
Myśleliśmy jeszcze nad biała emalią z takimi złotymi dodatkami - też powinna kopać dupsko.
Teraz w produkcji jest tarcza do Dragona - tam jest srebrny ze szlifem słoneczkowym i złotymi indeksami nakładanymi.
Trochę jasnych będzie generalnie, bo nam się za smutna kolekcja zrobiła :D

:
fajnie, ze robicie nakladane indeksy arabskie. Logo tez bedzie nakladane i metalowe?
Do zabola by ladnie pasowalo...

beceen | ***** ***
:
fajny vintage efekt pifko

:
Ładny zegarek się zapowiada pifko

:
Złoty z białą tarczą i mogę żubra wymienić cool

[ Dodano: 2016-03-16, 16:59 ]
BTW - gwiazdka realna?

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.